Odlomeny odvzdusnovaci srob

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Odlomeny odvzdusnovaci srob

Príspevok od používateľa autovec »

Zdravim pani, potrebujem radu ako najlepsie by sa dal odkrutit odvzdusnovaci srob na strmeni bo som ho ja trt ulomyl ..lebo som po nom zabudol poklepkat :)..no co stava sa :(....nenadavajte mi :D.........myslel som ze bud don ho navrtam nejaku diercocku a narazim do nej nejaku torcku alebo co alebo este jeden napad ze by som tam narezal don ho opacny zavit a tak to skusil povolit ......aleurcite po nom najprv trosku poklepkam :)...alebo ak mi vie poradit niekto nejaku osobu sikovnu co uz ma s tym skusenosti a za nejaku normalnu sumu sa mi s tym pohra :)....budem to riesit az na jar ked bude ako take normalne pocasie
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

ked praveze ej to ulomene tak zarovno strmena ze ani nevytrca ani neni hlboko :)...lebo stalo sa mi to na jesen ...tak nvm ci to nejko bodnem co-ckom...myslim ze skor nejake tio z mojich riesenii .......
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

to čo píšeš je asi jediná schodná cesta.
narezať opačný závit a len to odtiaľ vyskrutkovať...
nič asi iné nepomôže...
kostlivec
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 30.10.2009 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kostlivec »

cau ja ti poradim zozen si vytahovaky to je nieco podobne vrtakom ale su opacne tocene, urcite ich pouzijes aj inokedy ak si domaci majster...
TOMTI
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 07.11.2007 13:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TOMTI »

ked sa uz neda nabodovat matku,tak ja som zvykol opatrne vyvrtat,potom zavitorezom precistim zavit,to je jedno ci ide o starsie alebo novsie auto
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

kostlivec napísal:cau ja ti poradim zozen si vytahovaky to je nieco podobne vrtakom ale su opacne tocene, urcite ich pouzijes aj inokedy ak si domaci majster...
tak tak tiež sa prikláňam k takémuto riešeniu a je tam veľká šanca že to pôjde aj bez vrtania či zvárania
Lievik222
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01.10.2006 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lievik222 »

vytahovakmi by ti to mohlo ist ja ich uspesne pouzivam . ale najjjednoduchsie je vytiahnut brzdovy valcek , dat ho do zveraka a tam uz uvidis ako ti to pojde najlepsie. keby si bol z presova tak ti to urobim .
xbrera
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 19.02.2007 17:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xbrera »

mne sa stalo presne to iste ulomilo sa to tiez tak zarovno no kamos mi tam navaril skrutku a tak som to povolil
devilhippo
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 25.12.2009 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa devilhippo »

TOMTIho napad so praktizoval aj ja ked kamos utrhol stift na hlave pomaly s kludom odvrtat a potom precistit zavit pripadne pouzit "atypicky"odvzdusnovak t.j ak mas zavit M8 tak zozenies odvzdusnovak so zaviiom M10 a po vytiahnuti stareho pomaly narezes zavit na M10. :28b7: tot moj nazor.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kostlivec napísal:cau ja ti poradim zozen si vytahovaky to je nieco podobne vrtakom ale su opacne tocene, urcite ich pouzijes aj inokedy ak si domaci majster...
Trikrát nie !vyťahovák sa dá úspešne aplikovať od určitého priemeru keď už stena je dostatočne pevná na rozopretie. JEDINÝ spôsob so sto percent úspechom je navarenie tak zo dve mm hrubého pásiku plechu šírky do 10 klúča.Preloží sa cez polovicu kýpťa a CO sa privarí.Ešte horúci sa návarok prestrekne povolovacím sprejom,to ho trochu schladí a potom sa povoluje vždy kúsok von a kúsok späť.
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

na jar to vyberem do zveraka to daaam a a uvidim ci to je odlomene trosku narvchu ci to pojde pekne privarit alebo akoo....ale ked tam narezeme 5-ku zavit mozno 6-ku a opacny to by cies nemuselo byt zleee :).....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

SO 545 napísal:kto z vas uz pouzil vytahovaky s uspechom ?
je to mrhane penazi to funguje len vtedy ked ta skrutka ide v podstate von sama.
Tot moj nazor vela stastia.
Za moju 40 ročnú prax môžem potvrdiť tiež že sú na dve veci,na h.... a na nič
pat6
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 27.01.2007 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pat6 »

No z brzdami nie je sranda, ja by som skusil nieco navarit a vykrutit, este pomaha wd40 alebo nieco podobne nastriekat a nechat posobit par dni.
Odvrtanie a narezanie noveho zavitu by som neriskoval, kazdy odvzdusnovak ma iny sklon, ak nahodou nesadne tak to bude prepustat, a tu sa bavime o brzdach najdolezitejsom systeme v aute !
Mne sa stalo nieco podobne, este k tomu strmen bol hlinnikovy takze vybrat bez sance, kupil som novy druhovyroba stala 100€.
O ake auto sa jedna? Ja by som radsej kupil iny strmen z vrakoviska alebo najlepsie novy.
Lievik222
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 01.10.2006 08:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lievik222 »

no neviem ako kto ale ja som vyuceny zamocnik z 11 rocnymi skusenostami a zaroven popri tom som robil aj automechanika. . tak potom uz neviem kto ti lepsie poradi.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

s CO si sprav taky kopcek zo zvaru aspon 8-10 mm vysoky, navar nan matku a mal by povolit. a mimochodom, na hrdzave sroby treba pouzit vzduch - a citlivo. Minule som povolil 30-rocne odvzusnovaky a stacilo par klepov, pricom rucne som sa pokusal asi pol hodinu a nic.
Vytahovaky zahod najdalej ako mozes, kto to vymyslel musel byt totalny blb. Stane sa akurat to ze sa ti zlomi, neodvrtas ho lebo je tvrdy, ani zvar ti na nom nebude drzat

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných