odhrdzovač vs. konventor hrdze

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

odhrdzovač vs. konventor hrdze

Príspevok od používateľa qubo »

Ahoj páni,
máte niekto skúsenosti s riešením hrdze podvozka a pod pomocou konvertora hrdze?
Doteraz som to riešil klasika, obrúsiť, odhrdzovač, podklad,finál náter...no je to až príliš zdĺhavé a predsa len tie naše tátoše nemáme naveky..idem na STK a rád by som môj povoz dal aj do vizuálne dobrého stavu. Dumem nad týmto - http://www.autolaky1.sk/dinitrol-rc-900 ... l/i823758/

Drahšie no v podstate mi postačí ak na pár miestach neuvidím hrdzu..nejdem na autoshow.. použil to niekto? ako to vydrží? a nežerie to gumu, plast, farbu?

Ď!

PS: alebo toto http://www.autolaky1.sk/epoxy-brunox-ne ... -/i826431/
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

je toho vela typov.
ma epoxy, tak asi bude viskozna zmes.
konvertory su na baze kys trieslovej (tmave), zelezo scerna-ochranna vrstva. moze sa to striekat farbou.
cire odstranovace s kys fosforecnou, tie zeru hrdzu a kov je modrasty. lepsie dat zakladovku.
oba by nemali zrat plast, gumu. no vyskusaj...

videl som dokonca farby v spreji s tymto, to by malo byt viac trvanlive.....
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Re: odhrdzovač vs. konventor hrdze

Príspevok od používateľa niveaman »

"Doteraz som to riešil klasika, obrúsiť, odhrdzovač, podklad,finál náter...no je to až príliš zdĺhavé a predsa len tie naše tátoše nemáme naveky"

Ahoj. Myslím že postup nemáš zlý,nejak podobne som robil aj ja,ale tým že pouzijes RC900 tak vlastne pridas o jednu operáciu naviac. Takže budeš robiť ešte dlhšie a tušim že v technickom liste píšu, nechať vyschnúť cez noc a pred prelakovanim to treba prebrusit "skočkou"
Inak riadna cena. Ja som to kúpil za 17eur.

..Ešte mi napadlo, že ak to chceš rýchlo, tak obrusit,odhrdzovac a rovno epoxidovu farbu. Ale ty musíš vedieť čo je prednejsie, rýchlosť či kvalita. Nakoniec, po zime zistíš.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Volá sa to INHIBITOR hrdze.... :41c2:
Je to taká modrá vodička , vyzerá ako atrament...
S chemickej stránky je to nejaký chlorid neviem aký...
Používali sme to pri kompletovani nádrží,na konzervaciu obrusenych plôch,pred hrdzou..
Doniesol som si z toho asi 2 deci
aplikoval som na hrdzavé disky..okartačoval,naniesol farbu,
a drží to dodnes., :4012:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

400 ml -27 e.- To je ozaj pravá slovenská cena.Pár rokov späť som si objednal inhibitor korózie z Kalifornie,jeden galon.To je trochu iná liga ako (v porovnaní sračky) vo volnom predaji. Ak by som to prerátal,by sa v NASA chytali za hlavu čo za blazinec tu máme.Oni vo vojenskom a leteckom priemysle z certifikátom od Lookhead a Boeing z tými svojimi prípravkami sú obyčajný šuflikanti.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní