odhlasenie nepojazdneho auta

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

johnymax
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.03.2021 17:09
Zdieľať na Facebook

odhlasenie nepojazdneho auta

Príspevok od používateľa johnymax »

Dobrý deň mám. Obraciam sa na Vás s mojím problémom. Dostal som sa v minulosti kvôli neúspešnému podnikaniu do dlhov a v tej dobe som prestal jazdiť autom, pretože išli po mne exekútori a nemal som peniaze pomaly ani na stravu nie ešte na prevádzku auta. Auto mal pod palcom exekútor a nemohol som ho ani predať. Tak ostalo stáť na dvore neohlásené a bez zaplatenej povinnej poistky nemal som proste na nič peniaze. Teraz po cca 15-tich rokoch je z auta vrak a môžem ho len maximálne dať do šrotu. Problém je v tom, že auto je neodhlásené na špz-tkách a bez platenej povinnej poistky. Chcel by som ho teraz odhlásiť, ale neviem ako, postupovať a ani neviem čo ma čaká keďže môj problém je extrémny. Exekúciu už nemám, ale bojím sa čo ma zase čaká s daným riešením zbavenia sa automobilu teda vraku. Ďakujem za odpoveď
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Obávam sa že po tolkých rokoch je vyradené z evidencie a teda si možno bez starostí čo sa týka administratívnych úkonov
johnymax
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.03.2021 17:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnymax »

hmm ale co s spž-tkami?
johnymax
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 16.03.2021 17:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa johnymax »

Dá sa nejak na webe zistit ci je v evidencii? Ak ano tak kde?
sanoDu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 30.01.2009 14:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sanoDu »

ide o osobné alebo nákladné auto?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

auto sa samo z evidencie nevyradí... ani po 20 rokoch státia.... otázka je dlh na poistnom, STK-EK sú tiež možný zdroj pokút....
exekútor auto nezabavil?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Uplne jednoduché - najdem si autorizovaného spracovatela ŽP-Ekoqelet, Auto-Laluch, Zelkov ..... Tí odhlasujú online - príde odťahovka auto naloží a hneď aj odhlási. Ak mu to systém nedovolí tak vám hneď aj povie kde je problém. Exekúcia blokuje prevod auta medzi občanmi, nie však vyradenie z evidencie.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

akonahle ti ho exekutor odobral ---ze si ho nemohol pouzivat--- mal si ho odhlasit.oznamit to na DI a na pojistovni ze auto ti bolo odobrate a nemas peniaze na dlh a ani na poplatky.

ak si ho mal ty doma tak tvoja chyba mal si platit alebo ho odhlasit.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Podpáliť vrak , odniesť do šrotu a odhlásiť . Keby v drôte chýbala čo i len baterka tak ju musíš vyplatiť čo je pivo.ina ale tak to je predtým uzavri najlacnejšiu poistku , daj si ju štvrťročne , zaplat štvrťrok a môžeš ísť skúsiť na DI pokial nieje v exekúcii
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Exekútor sa určite nenamáhal s odhlasovaním auta (prečo by to aj robil, že? ) a auto nemožno odhlásiť bez ŠPZ-tiek. Ivko a seven vždy napíšu prvú kravinu ktorá ich napadne a nemyslia na následky, ktoré ich "rada" pre zadávateľa môže mať.

Zaplať poistku na jeden štvrťrok ako spomína kolega vyššie a nájdi firmu, ktorá to zošrotuje, ako píše iný kolega vyššie :-)

Alebo to predaj niekomu za 20 eur. Áno viem, v akom je asi stave, ale snáď na ňom je ešte nejaký použiteľný diel. To ťa ale nezachráni pred zaplatením aktuálnej poistky. Čo sa týka poistiek za posledné roky, rob mŕtveho chrobáka. Premlčacia doba je tri roky, takže pri troche šťastia tomu unikneš.

Hlavne to ale VYRIEŠ, lebo ťa ešte môžu naháňať aj kvôli neplatnej TK a EK!
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pokiaľ auto nejazdilo,som z princípu nezaplatil PZP. Legálne som dal výpoveď 6 týždňov pred koncom obdobia, a ďalšie som neuzatvoril. Dva roky nič, keď som išiel na STK a Ek som proforma uzatvoril PZP, mal som zmluvu na cestu,ale znovu som poistné nezaplatil. Poisťovňa to zrušila, bez sankcie. A keď som auto odviezol do zberneho dvora, ziadne PZP nebolo treba.
Zákon píše o platnom PZP,ktoré musi mať vozidlo uzatvorené ked je zúčastnené cestnej premávky.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

auto exekútor mohol blokovať ale to neznemaná že aj zabral, ak nemalo cenu čo by s ním robil...
PZP zo zákona musí byť uzatvorené kým je auto v evidencii, žiadne " nejazdí tak nemusí mať PZP" v zákone neexistuje, iné je či to niekto reálne rieši.
Mám ale kolegu ktorý nemal PZP jeden mesiac, peniaze si vyžiadali a keď nezaplatil došiel exekútor a vypýtal si aj trovy.
V tomto prípade by som sa tváril že Nič a platil až by došla nejaká výzva.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

pri zosrotovani PZP netreba , nikto ho odomna nepytal, co sa tyka problemu zadavatela jednoducha vec zavolat autorizovanu firmu a oni ta ponaviguju ako dalej , vacsie firmu dokonca pre auto pridu nalozia daju doklad a aj odhlasia
lance0xc
Príspevky: 143
Dátum registrácie: 14.02.2009 16:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lance0xc »

čo tu trepete aky dlh na poistnom a ake pzp pri vyradeni z evidencie?? PZP automaticky zanika po neuhradeni/nepredlzeni obdobia. A na vyradenie z evidencie nepotrebujes mat uzatvorene ziadne PZP tvl
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Na FB je kopec takýchto ponúk ,ak si dáš do vyhladávača

Kúpim aj nepojazdné auto


kupim auto pojazdne nepojazdne bez stk ek dočasne vyraďene havarovane a inak poškodene ponukam aj odvoz a vyraďenie autovrakov ponuky volat na ☎️0️⃣9️⃣4️⃣0️⃣3️⃣0️⃣8️⃣6️⃣5️⃣4️⃣ alebo píšte súkromnú správu na messenger


KUPIM AUTO AJ V HORSIOM STAVE CENA DO 300 pojazdne aj nepojazdne po celom SR

Kúpim auto bez Stk EK Firemné nepojazdné aj auto ktoré neprešlo Ek a STK hrdzave dlho stojace , autá ktoré sa nedajú prepísať neponúkat výhody zabezpečím odvoz papierovačky a odhlásenie vozidla rýchle jednanie platba v hotovosti Fotky ilustračne inzerát platí len na západné Slovensko


Vyskočí ti more toho ,skús

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných