Odhlašení vozidla

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivins
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.01.2020 16:26
Zdieľať na Facebook

Odhlašení vozidla

Príspevok od používateľa ivins »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenost s tím, jaké doklady jsou třeba k tomu, aby se vůz odhlásil z evidence v SR, když vozidlo je registrované v ČR.
Situace je následující
- zakoupil jsem vůz, který je 1,5roku starý a je registrovaný v SR jako první od nového vozu
- vůz jsem přepravil do ČR, kde jsem ho přihlásil do evidence
- odevzdal jsem na magistrátu velký TP a malý TP, list COC mi zůstal
- nyní chci vůz odhlásit ze SR evidence
Jaké doklady k tomu potřebuji, a kdo musí odhlášení zajistit?
Původní majitel v SR nebo já jako nový majitel v ČR?
Jaké doklady k tomu budu potřebovat?

Děkuji za Vaše odpovědi.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Nebolo by lepšie si takéto informácie zisťovať PRED kúpou a registráciou auta? Lebo oficiálne na odhlásenie na vývoz zo SR je potrebná kontrola originality. Všetky úkony týkajúce sa evidencie musí vykonať majiteľ (ten, ktorý je uvedený v dokladoch) alebo ním splnomocnená osoba.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Nechápem ako si ho mohol prihlásiť v ČR keď v SR nebolo vozidlo odhlásene. V SR je pri odhlaseni a následnom vývoze do inej krajiny nutné absolvovať kontrolu originality s protokolom ísť na ODI kde bolo vozidlo prihlásené a následne ho odhlásiť, pri čom je povinné prísť so splnomocnenim alebo novým majiteľom na ODI a nakoniec dostaneš veľký TP časť II kde je odhlásene na nového majiteľa
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mohla by to byť možnosť ako sa KO vyhnúť. Otázka je ako sa k tomu postaví konkrétny orgán na konkrétnom ODI...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

predal som raz takto jednemu magorovi do CZ boxter s pokazenym motorom. Odviezol si ho na odtahovke a ze mi posle udaje na koho mu to odhlasim. Mesiac sa nic nedialo tak mu volam ze kedy mi chce poslat udaje a on vyskereny ze on sa uz na aute vozi a ze uz ho ma aj prihlasene v CZ ze to je moj problem. No slak teba trafil pepik. Nastastie na kupnej zmluve bola jeho dcera a ta bola slovenka. V tej dobe este nebolo treba splnomocnenie tak som pekne naklusal na fizliaren a odhlasil to na nu a zavolal som mu a teraz som sa smial ja jemu ze je v pizde a vozi sa na aute ktore ma duplicitnu evidenciu. Zacal sa koktat a ze ma da zandarom a podobne. Reku prid ma potahat za ventil ty trogel. Samozrejme ze som mu ani jej TP neposlal a hodil som ho rovno do kosa. Hajzlik jeden, dufam mu to raz aspon na 90 dni zadrzia a rozoberu do srobika.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a pre zadavatela temy. Tebe tiez bolo tazko pri 1.5rocnom aute najprv zistit ako sa auto z SR vyvaza a odhlasuje? Ci si tiez chcel len vy.drbat so systemom a usetrit 100 za originalitu a odhlasku? A ten co ti to predal je tiez dobry kaskader. Ja som to v tej dobe mohol odhlasit na hocijakeho cernocha ale ten tvoj predavajuci neviem co teraz urobi ked sa ty na to vykasles.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Tak,bola doba ked som odovzdal znacky do depozitu na 80 slovom osemdesiat rokov.A postarsia pani sa ma pytala ze co potom,tak som jej povedal ze ona urcite a ja to tiez uz nebudem riesit :40bd: Technicak stale mam,ved co ak sa dozijem?Horsie to bude z autom :4012:
Tak len mimo temy :3906:
tico@orangemail.sk
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 16.06.2008 10:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tico@orangemail.sk »

Vsetkych diskutujucich bez osobnej skusenosti by som chcel iba informovat o postupe v CR, ktory bol mne poskytnuty na MU na juznej Morave. Bol som sa zatial iba informovat, co vsetko potrebujem pri prepise auta registrovaneho v SR do CR.
Pan ma pravdu, slovensku odhlasku nepozadovali. Oba slovenske technicaky sa im odovzdaju a nic viac. Vraj to na zaklade nejakej vladnej alebo ministerskej dohody oznamia SR strane. Po evidencnej kontrole vydaju cesky tachnicak a znacky. Takze tolko k tomu. Ze si to nepostrazil slovensky predavajuci, ked auto predaval mimo SR je druha vec...
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Predaj slovenskeho auta do CZ sa da riesit dvoma sposobmi:

1. klasicka KOcka, odhlasenie na vyvoz, velky + maly tp na noveho ceskeho majitela.


2. slovenske auto s maly a velkym TP sa prihlasi v cechach do evidencie na zaklade kupnej zmluvy. Cesky majitel posle slovenske SPZ, technicaky + kopiu ceskeho technicaku staremu slovenskemu majitelovi ako dokaz, ze auto je uz registrovane v inom state.

Na zaklade tejto kopie prislusny dopravny inspektorat auto z evidencie odhlasi, poplatok 0eur, slovom nula eur. Zrusit poistku s papierom od fizlov. hotovo.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

tico@orangemail.sk napísal:Vsetkych diskutujucich bez osobnej skusenosti by som chcel iba informovat o postupe v CR, ktory bol mne poskytnuty na MU na juznej Morave. Bol som sa zatial iba informovat, co vsetko potrebujem pri prepise auta registrovaneho v SR do CR.
Pan ma pravdu, slovensku odhlasku nepozadovali. Oba slovenske technicaky sa im odovzdaju a nic viac. Vraj to na zaklade nejakej vladnej alebo ministerskej dohody oznamia SR strane. Po evidencnej kontrole vydaju cesky tachnicak a znacky. Takze tolko k tomu. Ze si to nepostrazil slovensky predavajuci, ked auto predaval mimo SR je druha vec...
Zase fasa ministerska dohoda samozrejme dobra len pre bratov cechov. Skusme mi zmiznut z CZ na ich tabuliach a s ich TP a tu docupkat na urad ze prihlaste mi to. Tak ma poslu odkial som prisiel ze sa len zaprasi. A druha vec , nechcel by som s takym autom vycestovat niekde von z EU napriklad aby ma z neho na hranici vylozili ze prepacte vozite sa na nejakej dvojicke ktora je momentalne zaregistrovana v dvoch statoch. Debilita sveta obcas nema hranic.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

christiane napísal:Tak,bola doba ked som odovzdal znacky do depozitu na 80 slovom osemdesiat rokov.
Cudne, pisu, ze "docasne" vyradenie je max 20 rokov..
:4012:
zuzu2
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zuzu2 »

Pre zadávateľa: V tomto prípade je to na pôvodnom majiteľovi. Hlavne je to v jeho záujme, minimálne kvôli poistke. Pošli mu kópiu TP, z ktorej je jasné, že vozidlo je evidované v ČR, on ju odnesie na DI a vydajú mu doklad o vyradení z evidencie SR. Aj bez tejto procedúry dôjde k vyradeniu na základe medzištátnych informácií o preevidovaní vozidiel, ktoré si ale štáty vymieňajú na štvrťročnej báze a z vlastných skúseností viem, že niekedy aj s polročným meškaním.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

YxoYps...boli casy ale 15/20,mozno aj viac rokov dozadu ked sa to dalo ..a za par korun (nie eur)
lorry
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 17.12.2007 15:38
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorry »

stačí kópia českého TP a pôvodný majiteľ to tú vyradí z evidencie....
funguje to aj opačne z ČR do SK... mám to odskúšané...
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

YxoYpsilono napísal:
christiane napísal:Tak,bola doba ked som odovzdal znacky do depozitu na 80 slovom osemdesiat rokov.
Cudne, pisu, ze "docasne" vyradenie je max 20 rokov..
:4012:
Pozrel som do technicaku aby to bolo presne.Od 12.11.2007 docasne vyradene do 12.11.2087 a stalo to presne 100 slovenskych korun kolok ,cca 3.30 €.Este aby som nadaval na to :4012:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 45 neregistrovaných