Od montáže LPG mi blbne palivomer benzínu

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ronyo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.05.2011 09:46
Zdieľať na Facebook

Od montáže LPG mi blbne palivomer benzínu

Príspevok od používateľa Ronyo »

Od posledného tankovania benzínu mi ručička hladinomera benzínovej nádrže klesala, akoby som jazdil na benzín. (posledné tankovanie bolo pol nádrže)
Keď sa dostala ručička na "rezervu", (možno to bola iba zhoda okolností) zdochol mi motor. Po naštartovaní sa mi ručička vrátila do polohy pol nádrže a už sa nepohybovala. Aby som vedel koľko je vlastne v nádrži, tak som dotankoval benzín do plna. (takto som zistil, že nádrž bola pred plnením fyzicky na polovicu naplnená). Po tomto kontrolnom tankovaní sa ručička presunula do polohy "plná nádrž" a znova začala postupne klesať. Nechápem tento jav.
Peugeot 207 r.v. 2009 / SOLARIS 2 (prepojený tak, že mi na palubnom PC ukazuje aj spotrebu)
jalip-puf
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.12.2009 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalip-puf »

Ronyo, palivomer Ti neblbne, len v nádrži na benzín nemáš plavák a spotrebu Ti automaticky po prejazdení počítač odráta. Niekedy sa zvykne po určitom čase vrátiť na aktualne množstvo benzínu,a lebo pri dotankovaní. Mne to robilo tak isto na P 307.
jalip-puf
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 06.12.2009 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalip-puf »

Lakinooo to čo píšeš má logiku, ale mne to bolo takto vysvetlené a tak to aj fungovalo, a prejazdil som po prerábke na LPG skoro 100 000 km.
Ronyo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.05.2011 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ronyo »

...ale ako sa potom dá vysvetliť to, že keď sa mi ručička vrátila do správnej polohy tak sa mi už nepohybovala až do najbližšieho tankovania LPG a benzínu (tankoval som naraz) čo bolo po cca 200 km !?
Až po tomto tankovaní sa začala znova pohybovať.
Nepáči sa mi to takto / nechcem to takto!
Nemám rád keď ma prístroje klamú !!!
Ronyo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.05.2011 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ronyo »

Áno, mám v pláne to takto riešiť, no najprv som chcel poznať skúsenosti ostatných.
Nerád by som sa nechal v servise presvedčiť, že:
"to tak musí byť, inak sa to nedá" a podobne...

Mimochodom- aký je princíp merania hladiny paliva v benzínovej nádrži?
Veď tam musí byť nejaký plavák!
Ronyo
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 22.05.2011 09:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Ronyo »

Nepáči sa mi ako sú dnešné autá prepchaté elektronikou.
(čo má čo auto vypočítavať hladinu paliva z počtu odjazdených kilometrov
...staré "zlaté" plaváky

...staré "zlaté" plynové lanká... atď
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

no, ja len mierne zaklincujem..reklamacia nepomoze...ano, plavak tam je, laki ma pravdu..problem je v tom, ze plavak da prvotny signal do RJ, a ta podla km a rychlosti prerata, kolko si "minul " benzinu, kedze RJ nevie, ze ty ides na LPG...potom auto zhasnes, o nejaky cas nastartujes, a plavak da zase signal, ze je v nadrzi urcite mnozstvo paliva..zvacsa takmer rovnake.. :41c2:

a stale dokola..
sakal27
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 27.04.2010 21:11
Zdieľať na Facebook

šibnutá ručička

Príspevok od používateľa sakal27 »

Môj renault megane II to robí tiež, ručička benzínu ukazuje raz málo, raz realnu hladinu, diodky na stav plynu sú tiež veľmi orientačné takže treba si resetnuť počitadlo km vedieť dojazd na jednu nádrž plynu a nikdy sa ti nemôže stať že budeš mať prázdne obe nádrže :3035:
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Niektore modely francuzskych aut maju takto riesenu pristrojovu dosku. Existuje na to tzv "emulator", ten vsak nieje v cene zariadenia a da sa to riesit za priplatok. Myslim ale (a u vsetkych nami prestavanych vozidiel to ludia nechceli) ze sa s tym da zit pokial viem, ze sa mi benzin fyzicky nemina. Holt, francuzi...:-(
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

scorpi4 napísal:no, ja len mierne zaklincujem..reklamacia nepomoze...ano, plavak tam je, laki ma pravdu..problem je v tom, ze plavak da prvotny signal do RJ, a ta podla km a rychlosti prerata, kolko si "minul " benzinu, kedze RJ nevie, ze ty ides na LPG...potom auto zhasnes, o nejaky cas nastartujes, a plavak da zase signal, ze je v nadrzi urcite mnozstvo paliva..zvacsa takmer rovnake.. :41c2:

a stale dokola..
Čím ďalej čítam toto fórum, tým som radšej, že mám BMW. Po prerábke na plyn mi ukazovateľ nádrže ukazuje ako predtým, BC ukazuje spotrebu presne tak, ako ju ukazoval predtým. Tiež mi bolo divné, prečo mi neráta nulovú spotrebu, keďže benzínu neubúda. Neviem, na základe čoho ráta ten voz spotrebu, ale ono to proste funguje ako má:
- palivomer ukazuje reálny stav benzínu
- počítač ukazuje reálnu spotrebu LPG (cca 10% viac, ako benzínu)

Zlatýýý starý bavoráčííííík! :28b7:
Kenedi
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 14.07.2010 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kenedi »

to je tak.. ked sa plyn da montovat kamosom alebo nejakym fuserom .. mne namontovli a vsetko tak ako ma funguje
driver0008
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31.10.2005 11:28
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Od montáže LPG mi blbne palivomer benzínu

Príspevok od používateľa driver0008 »

Ronyo napísal:Od posledného tankovania benzínu mi ručička hladinomera benzínovej nádrže klesala, akoby som jazdil na benzín. (posledné tankovanie bolo pol nádrže)
Keď sa dostala ručička na "rezervu", (možno to bola iba zhoda okolností) zdochol mi motor. Po naštartovaní sa mi ručička vrátila do polohy pol nádrže a už sa nepohybovala. Aby som vedel koľko je vlastne v nádrži, tak som dotankoval benzín do plna. (takto som zistil, že nádrž bola pred plnením fyzicky na polovicu naplnená). Po tomto kontrolnom tankovaní sa ručička presunula do polohy "plná nádrž" a znova začala postupne klesať. Nechápem tento jav.
Peugeot 207 r.v. 2009 / SOLARIS 2 (prepojený tak, že mi na palubnom PC ukazuje aj spotrebu)
Zdravim.
Ja som si kupil auto na LPG.Predtym som auto na pohon LPG nemal.Mam ho necele 2 roky a absolutne ziaden problem ani v zyme ani v lete.Felicia combi 1.3Mpi.Prajem pekny den.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

jalip-puf napísal:Ronyo, palivomer Ti neblbne, len v nádrži na benzín nemáš plavák a spotrebu Ti automaticky po prejazdení počítač odráta. Niekedy sa zvykne po určitom čase vrátiť na aktualne množstvo benzínu,a lebo pri dotankovaní. Mne to robilo tak isto na P 307.
V ktorom aute si nemal plavák ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Možno skôr pochopíš takto....valná väčšina aut robí meranie integrujúcim spôsobom,čiže aby si pri každom pohybe paliva v nádrži,(hlavne skoro prazdnej) nepozeral ako ručička údaj lieta,merania za spočitavajú a až po x tom sa urobí výpočet a mení údaj ktorý sa ukazuje.Tým je systém odolný proti nežiadúcim a nehodnoverným výsledkom (relatívne).Preto sa kadekomu môžu zdať oprávnene reakcie ako pomalé.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných