OD 1.1.2010 MOŽNOSŤ ODPOČTU DPH AJ PRI M1 !!!

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

OD 1.1.2010 MOŽNOSŤ ODPOČTU DPH AJ PRI M1 !!!

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Zdravím Vás, priatelia.

Tak a je to tu! :300f: :300f: :300f:

S účinnosťou od 1.1.2010 sa harmonizuje odpočet DPH okrem doteraz jedinej možnosti v kategórii N1-3, aj u vozidiel kategórie M1 (teda osobných)! Celkom potichučky až skoro po 3/4 roku po našich CZ bratoch to konečne dnes schválil aj náš ctený parlament....tu je link: http://ekonomika.sme.sk/c/5135441/odpoc ... dlach.html

Takže len pre ujasnenie, čo táto novela v praxi znamená:

- Na to, aby ste si ako podnikatel odpočítali DPH povedzme u obycajneho osobneho Paaaassata (cize bez trapnej mreze a s plnym poctom sedadiel) nebude treba rajzovat po celej EU a klikat na EU autoprehliadacoch "Gewerbe/Export"-kupite si ho teraz lacnejsie-doma s DPH (samozrejme vozidlo musi byt v rezime odpoctu) a tu si v najblizsom zdanovacom obdobi odpocitate od vlastnej danovej povinnosti, resp. uplatnite nadmerny odpocet po dvoch obdobiach.

- Nebude už viac treba zakladat zahranicne firmy a kupovat voze na ne, jazdit po Slovensku povedzme na CZ znackach a mat problem napr. s odpoctom DPH u paliva (kedze vozidlo pouzivate v tuzemsku)

- Nebude uz viac potrebne zlozito obchadzat zakon a mat v SR kvantum fiktivnych autopozicovni, len aby ste si dodrzanim doteraz platnej legislativy mohli odpocitat DPH aj u osobneho voziku.

- Pri financovani (prenajme) konecne moznost odpoctu DPH aj u osobnych vozidlach

- Kooooonecne o 19% lacnejsie osobne vozidla (v rezime odpoctu) od legalnych slovenskych predajcov vozidiel-doteraz boli vdaka nemoznosti odpoctu diskriminovani jednak oni a tiez zakaznici. Predajca DPH ju musel odviest a kupec zaplatit, hoci si ju nemohol odpocitat....

- Drviva vacsina SK podnikatelov-potencialnych kupcov osobnych vozidiel pri vziati do uvahy tento fakt zisti, ze v SR su aktualne jedny z najlacnejsich vozidiel v EU.

m.i.a. :zga28:
Naposledy upravil/-a markoimportauto v 02.12.2009 08:43, upravené celkom 1 krát.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

HURAAAAAAAA

toto je 1048578294873578289472897897x lepsia podpora predaja aut ako podrbane srotovne ktore sme chudobnej vrstve a "vahajucim" teda dovtedy lakomym kupit si auto (ci uz nove alebo ojazdene) platili my, podnikatelia co vytvarame aspon nejake peniaze.


PS: chudaci ti ktori si predvcerom kupili auto, keby vydrzali 30 dni, mohli ho mat o 19% lacnejsie :)
Naposledy upravil/-a mp3turbo v 01.12.2009 22:22, upravené celkom 1 krát.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

mp3turbo napísal:toto je 1048578294873578289472897897x
turbo mozes mi to prosim ta napisat slovom kolko to je? :40bd:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kurwawela.
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

jaaaaj, tak tu uz viem kolko to je, diiik
dataman
Príspevky: 1229
Dátum registrácie: 12.11.2004 10:50
Bydlisko: NM015
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dataman »

kua tiež kukám na to číslo, ale tuším to je tak veľa jak odtálto až hentam desi do pííp... :)
cubicomp napísal:
mp3turbo napísal:toto je 1048578294873578289472897897x
turbo mozes mi to prosim ta napisat slovom kolko to je? :40bd:
ujoblej
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 24.06.2006 09:49
Bydlisko: PO
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ujoblej »

konecne
a vdaka za informaciu som ju vobec nepostrehol :-)

doteraz to bolo nespravodlive napr. aj ked som 9m mikrobus pouzival na podnikanie nemohol som si dph odratat..

takze huraaaaaa huraaaaaaa huraaaaaaaaa
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Re: OD 1.1.2010 MOŽNOSŤ ODPOČTU DPH AJ PRI M1 !!!

Príspevok od používateľa jurigad »

markoimportauto napísal:Zdravím Vás, priatelia.

Tak a je to tu! :300f: :300f: :300f:

S účinnosťou od 1.1.2010 sa harmonizuje odpočet DPH okrem doteraz jedinej možnosti v kategórii N1-3, aj u vozidiel kategórie M1 (teda osobných)! Celkom potichučky až skoro po 3/4 roku po našich CZ bratoch to konečne dnes schválil aj náš ctený parlament....tu je link: http://ekonomika.sme.sk/c/5135.....dlach.html

Takže len pre ujasnenie, čo táto novela v praxi znamená:

- Na to, aby ste si ako podnikatel odpočítali DPH povedzme u obycajneho osobneho Paaaassata (cize bez trapnej mreze a s plnym poctom sedadiel) nebude treba rajzovat po celej EU a klikat na EU autoprehliadacoch "Gewerbe/Export"-kupite si ho teraz lacnejsie-doma s DPH (samozrejme vozidlo musi byt v rezime odpoctu) a tu si v najblizsom zdanovacom obdobi odpocitate od vlastnej danovej povinnosti, resp. uplatnite nadmerny odpocet po dvoch obdobiach.

- Nebude treba zakladat a kupovat voze na zahranicne firmy a jazdit po Slovensku povedzme na CZ znackach a mat problem napr. s odpoctom DPH u paliva (kedze vozidlo pouzivate v tuzemsku)

- Nebude potrebne zlozito obchadzat zakon a mat v SR kvantum fiktivnych autopozicovni, len aby ste si dodrzanim doteraz platnej legislativy mohli odpocitat DPH aj u osobneho voziku.

- Pri financovani (prenajme) konecne moznost odpoctu DPH aj u osobnych vozidlach

- O 19% lacnejsie osobne vozidla (v rezime odpoctu) od legalnych slovenskych predajcov vozidiel-doteraz boli vdaka nemoznosti odpoctu diskriminovani jednak oni a tiez zakaznici. Predajca DPH ju musel odviest a kupec zaplatit, hoci si ju nemohol odpocitat....

- Drviva vacsina SK podnikatelov-potencialnych kupcov osobnych vozidiel pri vziati do uvahy tento fakt zisti, ze v SR su aktualne jedny z najlacnejsich vozidiel v EU.

m.i.a. :zga28:


Znamená to , že ako legálny predajca ojazdených vozidiel , platca DPH, môžem kúpiť vozidlo v krajine EÚ bez dane a v SR ho bez dane predať ?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neverim tomu ze 9miestny mikrobus si si nemohol zdphckovat... nenapada ma jeden jediny tranzit, viano/vito a podobne ktore by sa nedali ked mas priamo firmu zaoberajucu sa dopravou a podobne.



no ale ja som sakra ziadny dphckovy prispevok na spravodajskom webe vcera narychlo nanasiel, idem pozret bleskovky...


marko, ale sa tesime co? Ty si predajca (podla mna predas viac ked mozes mat o 19% mensiu cenu zo dna na den) a ja zase v roli zakaznika tiez skacem od radosti.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Ano turbo (diesel), tesime a velmi.....najma koli zakaznikom, ktorym takto usetrime peňáze za tragac aj drahe vyletiky po EU :rouler:

Okrem toho dufam, ze sa tym aj znizi pocet oklamanych, ktori kupili v zahranici ukradnute vozidlo, resp. kar po tazkej nehode s 10cm gitu na karoserii (to by mala pri importovanych filtrovat KO, ktora najnovsie zverejnuje aj hrubku laku karoserie)

Inacej, tu je link este raz, tuto skvelu spravu rad skopirujem aj 20x :d :D

http://ekonomika.sme.sk/c/5135441/odpoc ... dlach.html
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
roman66666
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 26.11.2008 20:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roman66666 »

nie kuwa vela ale 1kvadriliarda 48kvadrilionov 578triliard 294trilionov 873biliard 578bilionov 289miliard 472milionov 897tisic 897 presne :42f9:
ujoblej
Príspevky: 154
Dátum registrácie: 24.06.2006 09:49
Bydlisko: PO
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ujoblej »

mp3turbo napísal:neverim tomu ze 9miestny mikrobus si si nemohol zdphckovat... nenapada ma jeden jediny tranzit, viano/vito a podobne ktore by sa nedali ked mas priamo firmu zaoberajucu sa dopravou a podobne.

nedalo sa
dph sa dalo odratat na max 6m alebo potom velky autobus .....
mam s tym skusenost tak viem o com hovorim
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

max 6m som nevedel, pardon za to.

posrane predpisy ale teraz je tomu uz nadobro koniec.


i ked pravda je ze do konca tohoto roku predajcovia ojazdenych aut nepredaju ani jedno jedine :) marko ako to vidis? vies co sa stane, kazdy blbec co ma v riti dieru si povie "serem na to, pockam do januara a potom si ho kupim bez dphcky a mam to o 100.000 lacnejsie".
tinima
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 30.05.2006 12:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tinima »

ma to nejaky vyznam aj pre nepodnikatelov?,alebo sukromne si mozem kupit auto aj teraz?
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

sukromne si ho mozes kupit hocikedy, resp najlepsie ked je akcia.
A este lepsie je kupit zanovne, napr po 2 rokoch, ked kuis za rovnake peniaze auto o kategoriu vyssie a pritimje stale skoro nove, pokial to malo normalneho majitela :41c2:
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 14 neregistrovaných