Octavia Tour - buchot v prednej naprave

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pio666
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 11.08.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Octavia Tour - buchot v prednej naprave

Príspevok od používateľa pio666 »

Nazdar chlapi,

potreboval by som poradit ak ma niekto z Vas skusenosti. Dnes ked som isiel domov tak pri vyhodenej rychlosti mi zacalo nieco buchat klepat v prednej naprave. Pri zatahu a pri jazde z plynom to nerobi akonahle pustim plyn tak to zacne. Neviem co to moze byt tipoval by som na nejaky cap, popripade homokineticky klb ale neviem.

ked ma niekto podobnu skusenost nech poradi

dik
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

aha tak ty tipujes a my to mame vediet
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Daj na zdvihak a zistis co je problem. Tiez by som rozmyslal nad klbmi... volantom netrasie? Co akceleracia pri vytocenom volante?
Naposledy upravil/-a ondrejgti v 17.05.2011 21:32, upravené celkom 1 krát.
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

buchot v prednej náprave je závada ktorou prejdu skoro všetky autá. je to bud homokinetický klb, čapy, ramená, silentbloky, stabilizátory, tlmiče a príslušenstvo, pružiny, brzdy, poloosi, náboje kolies, ložiská, disky, pneumatiky a dalšie možné zlomené alebo odtrhnuté veci atd atd... takto od PC sa dá len a len hádať...
a skusenosti síce s tým maju mnohí, ale nieje to vždy to isté
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

petyy to napisal uplne presne..takze mas na vyber..kym to nebude na zdvihaku tak je dost problem hadat v com je problem
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Som si spomenul na moj pripad "buchania".
Z jedneho dna na druhy mi zacalo buchat od prednej napravy tiez na octavii..vravim si, este dnes do prace a spat slimacim tempom to vydrzi a potom sa na to pozriem. Vecer som zistil ze mi kolesa drzia len na bezpecnostnej skrutke,vsetky ostatne mi nejake dlhoruke h0vado uplne uvolnilo.
(viem ze si mam kontrolovat auto pred jazdou,bola to aj moja lajdackost)
petyy
Príspevky: 3134
Dátum registrácie: 16.12.2009 15:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petyy »

autolaik napísal:Som si spomenul na moj pripad "buchania".
Z jedneho dna na druhy mi zacalo buchat od prednej napravy tiez na octavii..vravim si, este dnes do prace a spat slimacim tempom to vydrzi a potom sa na to pozriem. Vecer som zistil ze mi kolesa drzia len na bezpecnostnej skrutke,vsetky ostatne mi nejake dlhoruke h0vado uplne uvolnilo.
(viem ze si mam kontrolovat auto pred jazdou,bola to aj moja lajdackost)
toto isté sa stalo mojej manželke :-)
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

pripajam sa k tym uvolnenym skrutkam. Nam pri akceleracii nieco buchalo na octavii a znelo to ako homokineticky klb....po dani auta na zdvihak sme zistili ze bola uvolnena sruba na kolese
svetielko
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 24.09.2008 17:34
Bydlisko: NR
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa svetielko »

Ako prvé skontrolovať dotiahnutie kolies. Radím z osobnej skúsenosti. Správalo sa to presne ako píšeš. Pri pridávaní plynu všetko v poriadku a keď sa ubral, tak to rachotilo.
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

fuh.. no mam podobny problem s MB vito, znicoho nic mi pri vjazde do jedneho mesta zacalo nieco poriadne trieskat, pri lavom prednom kolese..
je to taky neustaly klepot, jak za plynulej jazdy, tak niekedy aj pri vysliapnutej spojke.. v meste to bolo este ako-tak OK, raz si zabuchalo, potom to chvilu prestalo..
no znova mimo mesta, pri plinulej jazde (nezavisle od toho ci som zatacal ci nie) cca 100 km/h to zacalo naplno trieskat... proste nenormalny sustavny buchot!!! (ktory neprestaval) citil som jak sa mi zacala chviet cela predna naprava, potom zasa len lave predne koleso.. tak som spomalil a pomalicky prisiel domov cca este 8 km..

(najprv ked to zacalo somn si myslel, ze defekt, potom ze rupol tlmic, nasledne ma napadol homokinetak, no nakonec som si uz nebol isty nicim)
auto islo rovno do servisu.. a cakam cim ma zasa potesia :angr: ..potom ked tak dam vedet ;)
uwa0907927187
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.06.2016 09:12
Zdieľať na Facebook

Re: Octavia Tour - buchot v prednej naprave

Príspevok od používateľa uwa0907927187 »

Zdravím vás,
a ako ste to nakoniec vyriešili? Kde bola chyba? Mne robí to isté, tiež len v neutrále, pri pridávaní a brzdení nič. Môj mechanik nemá ani potuchy.
Ďakujem


pio666 napísal: 17.05.2011 19:48 Nazdar chlapi,

potreboval by som poradit ak ma niekto z Vas skusenosti. Dnes ked som isiel domov tak pri vyhodenej rychlosti mi zacalo nieco buchat klepat v prednej naprave. Pri zatahu a pri jazde z plynom to nerobi akonahle pustim plyn tak to zacne. Neviem co to moze byt tipoval by som na nejaky cap, popripade homokineticky klb ale neviem.

ked ma niekto podobnu skusenost nech poradi

dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných