Octavia maxidot - denna spotreba

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

TeeBee008
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 17.08.2005 23:12
Zdieľať na Facebook

Octavia maxidot - denna spotreba

Príspevok od používateľa TeeBee008 »

Prosim o pomoc, ked mam nastartovane tak na maxi dot displayi
denna priemerna sportreba mi navysuje asi kazdych cca 10 sec o 0.01l,
ak stoji auto 5 min. a motor bezi, tak mi ukazuje uz 99.99 spotrebu...
ak sa rozbehnem, tak sa zacina sklesat...po 20km uz ukazuje asi realnu spotrebu.

riesil uz toto niekdy ?

vag nic neukazuje

je to jednotkova octavia tdi 81kw rv 2004
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Tibi ale toto je podla mna v poriadku i ked Oktavky nepoznam z hladiska maxidotu - poslem ti sukromnou spravou telefon na byvaleho kolegu, ten ma tiez 81kW s maxidotom a pokecaj s nim, dokonca aj madarsky hovori plynulo keby uz bola kriza so slovickami.

Podla mna je to ale normalne pretoze na volnobehu ma motor spotrebu okolo 0.6l/hod ak su spravne nastavene rozvody ; ak nie tak kludne aj 1.0l/hod a potom sa samozrejme vyssiu spotrebu aj pri jazde. Vagom to lahko pozries, nastavenie rozvodov musi byt co najblizsie k 0.0 v motorovej jednotke, kanal 04, hodnota uplne vpravo teda stvrty stlpec. V anglictine je to oznacene ako "Synchro. angle", povolene hodnoty pre PD motory su -3..+3°Ck. a predpokladam ze pre tvoju rotacku to bude rovnake. Spotrebu kuknes zase v kanali 015, treti stlpec Fuel Consumption a mas to v litroch za hodinu.

Pomocou tohoto sa da lahko odsledovat aj spotreba pri ustalenej rychlosti pripadne vyratat priemer za nejaku jazdu:

- pri ustalenej rychlosti zapnes tempomat alebo co najpresnejsie najrovnomernejsie drzis plyn (ja dokazem udrzat rychlost s odchylkou +- jeden jediny kilometer na rovnej ceste) a kukas do tohoto kanal015/stlpec3

- pri merani spotreby na nejakej trase ide vyslovene o matematicko-statisticky priemer, takze si zapnes logovanie tohoto 015kanalu a ked prides domov tak spriemerujes vsetky tie hodnoty ktore tam vyskocia. Cim dlhsie bude meranie tak tym presnejsie.

napriklad tento subor:



vypis z diagnostiky

ukazuje ze moja trasa bola dlha 3323 sekund teda skoro hodinu, priemerna rychlost bola 88.7km/h a spotreboval som pri tom priblizne 6.05l paliva na hodinu lenze kedze ja som isiel len 3323/3600 hodiny (nesiel som celu hodinu!!) tak moja realna spotreba bola samozrejme ina. Kolko?

Kedze som isiel priemernou rychlostou 88.7km/h a isiel som 3323/3600 z hodiny, tak som presiel 81.8 kilometra (vypocet je jednoduchy : 88.7 krat 3323 deleno 3600). Zozral som 6.05l paliva na 81.8 kilometra takze moja prepocitana spotreba bola 7.39l na 100km keby som jazdil rovnakym stylom ako pocas toho merania.



no a to ze ti tam skoci 99.99 tak to je tiez pochopitelne - stojis na mieste, nepresiel si ani centimeter a motor zerie naftu. Cim dalej tym viacej. Ked nastartujes, vynulujes tu spotrebu a vrcis na mieste, ako ma vediet ten autiak kolko paliva spotrebujes na 100km kedze si nepresiel ani centimeter a nema sa coho chytit?

Matematika a statistika je rec cisel, jeden povie ze suverenne vyhral volby s 35%, druhi povedia ze vladnut aj tak nebude. Dokedy nebude to sa este uvidi lebo ON sa este vrati, otazka je kedy a na ako dlho. Ale to uz odbieham od temy.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dakujem, to asi bola lahka pochvala... bohuzial nemam patent na rozum takze necham mudrejsich aby sa vyjadrili. Pripadne nejake otazky atd...
Bavor
Príspevky: 147
Dátum registrácie: 05.11.2009 17:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Bavor »

Podla mna je to ale normalne pretoze na volnobehu ma motor spotrebu okolo 0.6l/hod ak su spravne nastavene rozvody ; ak nie tak kludne aj 1.0l/hod a potom sa samozrejme vyssiu spotrebu aj pri jazde.

Bude mat kazde jedno auto taku spotrebu na voľnobeh bez ohľadu na obsah motora a paliva?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

samozrejme ze nie. Kazdy motor, kazdy objem ma svoju vlastnu charakteristiku. Takze napriklad 1.9tdi ma na volnobehu okolo 0.6l/hod ; 2.5tdi od tej istej firmy ma okolo 0.8l/hod (0.8 az 0.9, to co zobrazi palubak je otazka zaokruhlenia).

sedemlitrovy benzinovy hummer bude mat trochu viac :)
TeeBee008
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 17.08.2005 23:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TeeBee008 »

mp3turbo, dakujem za tvoj prispevok, je to max. co by som chcel vedeit, dalej to nebudem ani riesit...rozvody mam dobre vymenene lebo tiez mi ukazuje okolo 0.6l a preblikava aj na 0.5l podla toho ako sa mu chce...menil som to sam.

preto som za zlakol lebo maxidot je asi 3. mesiac v aute a dorobil som to ja osobne.
povodne budiky si spominam, ze reagovali trocha inac, len preto ma zaujimalo

vdaka vsetkym
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], wmb a 91 neregistrovaných