Octavia II 77Kw, BXE- problem s tep. motora, kontr. motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zaflex
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.05.2009 12:25
Zdieľať na Facebook

Octavia II 77Kw, BXE- problem s tep. motora, kontr. motora

Príspevok od používateľa zaflex »

Zdravím. Potreboval by som poradiť. Neviem vyriešiť problém na mojom aute. Všetko je na pohľad v poriadku ale počas jazdy mi ukazovák teploty motora vyskakuje a padá v kuse medzi 50--90 C. Stáva sa, že zapne aj ventilátor chladiča pričom ukazovák ukazuje len 70 C. A k tomu ešte občas sa rozsvieti aj kontrolka chyby motora. Menili sa čidlá, spravila sa diagnostika a nič nepomohlo. Robí to stále. Poraďte mi prosím. Ďakujem.
wikyxxx
Príspevky: 1141
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

A reálna teplota je aká vtedy keď to robí ??
autoferko
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.03.2009 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autoferko »

Ked ti to začne robit sleduj diagnostiku merane hodnoty potom odpoj čidlo teploty, pokračuj v jazde potom urob znovu diagnostiku najlepšie aj za jazdy stale sleduj teplotu na pc, ručičku na budikoch alebo potom osciloskopom. Treba skušat len neviem či vieš kde je sever. Keby si aj tu chybu popisal.
Geko
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.03.2009 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Geko »

Skús novú baterku kamarát mal toto isté na golfe V pokles napätia dal druhú a je pokoj...
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

@autoferko
odpoj, zapoj 25x to nepochopí, nechápem prečo ľudia robia to čomu nerozumejú a naopak...zaflex → smer autoservis nechať riešiť odborníka, lebo poondieš aj to čo je dobré.
Roberbo
Príspevky: 428
Dátum registrácie: 19.12.2007 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roberbo »

Ved toto su naozaj tie najjednoduchsie meratelne veci, ukazovak teploty nieco ukazuje..no dobre a ukazuje dobre..merali ste skutocnu teplotu, naozaj kolise, ci nie, ..dalej - zistovali ste udaje z cidla...ako sa sprava..

..tak vymen baterku, ako ti radia, a uvidis ci pomoze a potom zas vymenis co...?

Takto sa veci neopravuju.

p.s. a ta kontrolka chyby motora - ta sa tam tiez len tak nerozsvieti len tak zo srandy..

Potrebujes zuzit okruch chyby, odkial vznika a to sa da len meranim a diagnostika moze pomoct. Nie je riesenie menit veci dookola systemom -pokus-omyl.
Moja rada: Kde si bol ..nevedia..a naspat uz ani nechod, musis ist inam.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Baterku premerať je aj pre bežného človeka robota na pár minút ... a aj merák výjde o dosť lacnejšie ako nová baterka....čo chceš radiť...že odmeraj samotné čidlo ohmicky vymontuj ho, strč do hrnca s vodou a zohrievaj a na ohmetri sleduj či ukazuje postupne meniacu sa hodnotu.A že či tá hodnota neskáče skokovo sa nemení a pod... To je taká najjednoduchšia kontrola alebo priamo v aute namontované...hodnoty z hlavy neviem ale v dnešnej dobe to nemôže byť problém zistiť koľko má mať pri 20-25° a koľko napríklad pri 80....
zaflex
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.05.2009 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaflex »

wikyxxx napísal:A reálna teplota je aká vtedy keď to robí ??
Realna teplota? Napr. Auto bolo nastartovane, behalo na volnobehu, ukazovák ukazalo 85-90 C, a na diagnostike 79-82 C, ale furt to kleslo, zvysilo, kleslo, zvysilo. Pocas jazdy to roby skoro vzdy, Ale niekedy to nerobi vobec, prejdem aj 20-30 km, vsetko v pohode. Potom zase inokedy vkuse ukazuje blbosti. Cidla sa uz menily 4, vsetko nove. Skoro kazdy den som v autoservise, ale uz ma to nebavy, preto hladam TU, ci niekto nemal, alebo neopravoval octaviu s tym istym problemom. Dnes tam dame novy Termostat, uvidime, ale nemislym ze to bude ono, lebo ten ukazovak padne z 90 C na 50 C behom sekundy. Dakujem za kazdu radu.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

No dobre, vsetka elektrika pomenena, skontrolovana, zdiagnostikovane.... A taky tej bazmäk... Termostat sa neskusal iny dat. Hmmm. Stoji to par drobnych a ak realne kolise teplota, tak to chyba snimaca nebude asi, lenze to treba najskor vediet, ci keca elektrika, ci blbne ten termostat.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sú čidlá menené..tak predpoklad je že sú OK, samozrejme na 100% nieje nikdy nič....čo tak sa zamerať na káble a konektory....každý hneď pri probléme mení čidlo....a na káble a konektory sa akosi zabúda....
zaflex
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.05.2009 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaflex »

Termostat meneny, stale nič. Ventilátor chladiča už zapne hned po naštartovaní, a hučí počas jazdy neustale. Dnes idem k autoelektrikárovy. Potom dam vediet. Zatial dakujem za rady, beriem aj nadalej, boh vie, ci sa nam to podarí opravit. Pekny vykend.
soli17
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.02.2017 17:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soli17 »

ahoj kamarat mam tiez taky isty problem ako ty a stale neviem co to je... ty si ako dopadol nakoniec opravil si to???
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných