Octavia I - otvaranie dveri

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

feanors
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.06.2010 17:57
Zdieľať na Facebook

Octavia I - otvaranie dveri

Príspevok od používateľa feanors »

Ahojte
Mam octaviu I r.v:2001 a prave predne dvere sa mi tazko otvaraju a aj zatvaraju. neviem cim to moze byt. skusal som to olejovat s WD40 ale nepomohlo. nemali ste podobny problem??
feanors
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.06.2010 17:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feanors »

a ako si to vyriesil??
feanors
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.06.2010 17:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feanors »

som si vsimol ze tie dvere su troska spadnute akokeby o 0,5 - 1 cm.... skusal som ich nadvihnut za roh ale vzdy su tak ako boli... asi najskor je to v pantoch ze??? daju sa kupit nove??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bože trhám si vlasy iba žiadne nemám. Pozri si pánty dverí.Dolný aj horný má po dve skrutky.Tie ak povolíš vieš nastaviť novú zdvihnutú polohu aby nebil zámok do protikusu na stlpiku.A nie žiadne pridvihovanie.Šlak ma trafí.Murár nech radí do malty.Žiadne nové pánty,treba ich len nastaviť..Cca 5 minút.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Panty nekupuj!!! Treba tie dvere pridvihnut!!! Robi sa to vlozenim matice do spodneho pantu a jemne sa tie dvere privru!!! :41c2: :41c2:
feanors
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 15.06.2010 17:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feanors »

hej s tou maticou som pocul aj skusal ju tam privriet a prepruzit dvere ale nejak to nezabera... skusim to s povolenim tych srub a takto to nadvihnut a zafixovat :)
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

feanors napísal:hej s tou maticou som pocul aj skusal ju tam privriet a prepruzit dvere ale nejak to nezabera... skusim to s povolenim tych srub a takto to nadvihnut a zafixovat :)
Ked si to v zivote nerobil tak TO ani neskusaj!!!!

ROZSTELUJES SI DVERE TAK ZE ICH ANI NEZAVRIES!!!! :41c2: :41c2:

Pridi do BA a za 15euro ti nastavim vsetky dvere. :41c2: :41c2:
kju
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.05.2007 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kju »

a kto ich nasteluje v KE ? :) ozvite sa :)

Predpokladma ze ak potrebujem kusok dvihnut spolujazdcove dvere , tak musim povolit Thorx 45 spodny na stlpiku a o milimetrik posunut pant smerom dozadu auta , ale neviem sa tam dostat , to fakt musim dat dole cele dvere z pantov a az tak posunut ten pant ? poradte pls.

Taktiez mi treba kusok dvihnut kufor kedze mi naraza zamok do uchytu , teda uz je to osuchane cize to ide ale cem to kus dvihnut lebo to uz aj kus poskodilo tesnenie v oblasti uchytu zamku, ale ani za co nevim povolit sarubky Thorx 45 aby som ich kusik potiahol blizsie ku karoserii :( nechapem kto tam co dal ked to naposledy montoval .... bojim sa aby som neurval rub :(
lubokol
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 18.01.2008 09:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubokol »

Mne išli tiež ťažko, mechanik mi povedal, aby som dal WD40 a rozhýbal ich. Tiež mi to nepomohlo,tak som išiel za ním, že to nejde. Zobral WD40 prestriekal všetky klzné miesta,pohýbal dvermi, toto opakoval asi pol hodiny, minul pol WD40 a dvere idú ľahko. Asi treba byť trpezlivejší.
kju
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 29.05.2007 16:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kju »

ja som pisal o Srubach :) ale dnes sa mi podarilo akotak nastelovat kufor , uz len soferove dvere...

Cize je sposob ako pridvihnut dvere bez zmontovania dveri dole a tak prestavit panty a zas nahodit spet ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 88 neregistrovaných