Octavia I - dorobenie elektrickych okien

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomi777
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 06.05.2010 21:58
Zdieľať na Facebook

Octavia I - dorobenie elektrickych okien

Príspevok od používateľa tomi777 »

zdravim vsetkych priaznivcov autobazaru.eu.mam jednu otazku.nedavno som kupil skodu octavia 1,6.r.v.2001.som druhy majitel.predosleho majitela poznam,auto nema stocene kilometre,je uplne v poriadku.ide len o to ze by som chcel vediet ci sa daju dorobit elektricke okna.aspon dopredu.zatial som nezistil ako to je a ci sa to vobec da tak vas prosim o radu.ak by mi niekto vedel poradit,budem vdacny.popripade dal kontakt na neaku firmu.som z okolia presova.vopred dakujem za vase odpovede a ospravedlnujem sa za obtazovanie.tomas
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

ahoj tomaš . .
da sa to . .
ale ked kupiš predne vnutorne obloženie dverí s el.ovladaním okien tak ti nebude pasovat farebnost zo zvyškom interieru . . .

možno kecam . . .ale mam pocit že je to tak ;)
lebo ty maš najslabšiu vybavu asi CLASSIC ;)

držím palec pri prerabke
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dá sa to aj bez výmeny tapacírov - napr. Molpir predáva sady (motorčeky, spínače...) na dorobenie el. ovládania... Ak by si to chcel kúpiť originál tak bude pravdepodobne problém aj s RJ komfortu a pod..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: _

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cicmanec napísal:Dá sa to aj bez výmeny tapacírov - napr. Molpir predáva sady (motorčeky, spínače...) na dorobenie el. ovládania... Ak by si to chcel kúpiť originál tak bude pravdepodobne problém aj s RJ komfortu a pod..
Tam bude asi nutné klasické dokáblovanie úplne oddelene od el.sústavy vozu,teda spoločné bude iba plus a mínus 12V.Ale to ide bez problémov.
grinava
Príspevky: 83
Dátum registrácie: 11.12.2009 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grinava »

Presne tak, spravil by som to oddelene, proste iba tlačidlo a motorčeky a iba napojene na bateriu. Co znamena, ze ak chces manipulovat s oknom tak musis mat kluciky v jednotke...Predavaju sa take sady(sa mi zda)..
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tudzo »

A sú aj také elektrické okná, ktoré idú bez toho aby si otočil kľúčom v zapaľovaní?
runda
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 03.08.2006 19:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa runda »

no ked si ich tak zapojis tak pojdu...
vw
deltaforce
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 20.03.2008 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deltaforce »

Da sa to bez problemov, v interiery sa nic nezmeni, ziadne tapaciry...treba len dokupit motorcek s vodiacou listou na sklo a riadiace tlacitka a da sa to aj spravyt aby to slapalo aj bez kluca zapalovania...keby ze si od Nr, tak bez problemov b som Ti to nahodil, viac aut uz mame s tymto "problemom" uz za sebou, aj oktaviu I...

Audi A4 Avant, 1.9 TDi, 81KW, AFN, 4rychlostny automat, szaky@email.cz
peto103
Príspevky: 1073
Dátum registrácie: 28.06.2007 22:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto103 »

ja mám na to trochu iný názor :)

aj keď už min. 13 rokov máme v autách el. otváranie dverí, ja začínam túžiť po tom klasickom "švihadle", ktoré chceš vymeniť za elektriku.
prečo? lebo zatiaľ som sa stretol s neskutočne veľa prípadmi, kedy sa to rozsypalo a oprava bola drahá jak šľak. pokiaľ viem nejake tisice v autorizaku.

nám sa to rozsypalo v octavii, teraz v superbe, a preto túžim po jednoduchom systéme bez zbytočnej elektroniky :)
jurosdi
Príspevky: 53
Dátum registrácie: 07.01.2010 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurosdi »

Pokial chce prerobit na origo Škoda,tak musí dokúpit tieto veci: RJ komfortu s príslušnými dvernými jednotkami, mechanizmy pre el.stahovanie, dverné tapacíre s ovládačmi, el.spetné( na mieste manuálneho ovládania spetných na spolujazdc.dverách je ovládač el.okna). Dverné kabeláže, plus dorobit kabeláž od RJ komfortu do A-stĺpikov. Nakolko je to asi verzia,ktorá má len jednotku centrálneho zamykania,tak musí prepinovat komplet kabeláž do nových konektorov. Ja som prerábal Octaviu r.v99,ktorá nemala vôbec nič(LX) na 3.g komfort. Pokial by si potreboval niečo poradit ,tak napíš SS.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 78 neregistrovaných