Octavia 4x4 - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Octavia 4x4 - spojka

Príspevok od používateľa kokso170 »

Zdravim chlapi. Potreboval by som poradit. Brat ma oktaviu 1.9 tdi 4x4 rv 2002, 220 000 km, a zda sa mu ze spojka mu ide fest tazko. Skusal inu oktaviu - sice benzinovu a tam to islo o dost lepsie. Co by ste mu poradili - vymenit, nastavit, zrepasovat....? Proste nevie co s tym tak vas prosime o radu. Vdaka a pekny deň. :4012:
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

poradime mu,aby navstivil servis, alebo nejakeho cloveka, ktory vie, co ma pozerat...

lebo nepises, ci zabera odspodu, alebo pri vrchu, alebo smyka, alebo neviem co vsetko..

takze ked nevies, co hladat, tak tazko radit, co s tym mas robit..tazko moze ist len preto, ze je tiahlo ohnute..napriklad..

takze kazdopadne je fajn navstivit servis, a pozriet sa na to ocami mechanika...

mimochodom, na dieseloch sa stava, ze spojka ide tazsie ako na benzine...
krupo
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 15.02.2009 14:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krupo »

Nazdar, mám to isté auto,čo ty,akurát o rok staršie. Pred dvoma týždňami som tiež musel vymeniť spojku,mám najazdené 222000km. Pri zošliapnití už bolo cítiť,že je tvrdá.Dal som to rozobrať,a zistili sme,že jev ťahu aj zotrvák,takže oprava sa mi predražila z plánovaných 300 na 1000e. Po výmene ide úplne ľahko,zaberá pekne od spodu a bez trhania, Menil som ložisko,lamelu,prítlačák,aj zotrvák.
autospojky
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21.01.2010 21:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autospojky »

dobry den prajem ak bude treba ,viem zoihnat nove spojkove sady znacka sachs za 50% ceny plus dohoda info mailom autospojky@azet.sk
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 89 neregistrovaných