Octavia 2: rozdiel v medzerach medzi kolesom a ramom auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Octavia 2: rozdiel v medzerach medzi kolesom a ramom auta

Príspevok od používateľa timeos »

zdravim pani,
dnes som bol v pneuservise a servisak mi povedal, ze sa mu zda byt dost divne, ze na zadnej naprave je znacny rozdiel v medzere medzi kolesom (pneumatikou) a vnutornym chranicom/vyplnou auta v zadnych kolesach.
konkretne na lava zadna strana ma medzeru "2 palce", zatial co prava zadna strana ma ledva jeden palec.
Myslim tu medzeru, ktoru pri pravej zadnej strane predstavuje rozdiel medzi vnutornou stranou pneumatiky a krytom za ktorym je palivova rura smerom do nadrze.
Je normalne, ze medzery pri zadnych kolesach su tak rozdielne? Nedavno mi totiz na aute menili zadnu napravu + robili geometriu a tak neviem ci je to zbabrana robota (a teda mam to ist reklamovat) alebo to tak ma byt (kvoli tej rure od vicka nadrze do nadrze ktora na lavej strane nieje).
nemam po ruke dalsiu oktavku kde by som to palcami overil :)
dakujem za odpovede
timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timeos »

inak ten rozdiel sa da rovnako dobre nahmatat ked je auto na zemi a aj na zdvihaku.
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Meraj rozdiel medzi kolesom a lemom blatníka a nie medzi niečim čo na jednej strane je a na druhej nie.

A túto výšku určuje pružina, takže nápravu môžeš meniť aj 5x ak pružiny zzostanú pôvodné tak to bude stále rovnaké.
timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timeos »

napisal som to co mi povedal servisak v pneuservise. ta cast lemovania ktora prekryva ruru je osuchana v obluku pneumatiky a koleso zvnutra zvlastne odrate so strbinkami cez ktore potroske prefukuje (preto som bol v pneuservise s podozrenim na defekt).
okrem napravy menili aj tie spominane pruziny (tie povodne mali zlomene konce).
ktokolvek kto ma oktaviu 2 to vie jednoducho potvrdit alebo vyvratit ci tam ten rozdiel taky ma byt alebo nie. zajtra mozem pozret aspon hmatom inu cast. chcem sa proste vyhnut tomu ze ma budu v autoservise presviedcat ze to tak ma byt a ja si mozem pneumatiky kupovat nove za vlastne a riesit znova celu napravu.
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Pokiaľ nevozíš v kufri 3 metre dreva tak nie je dôvod, aby koleso o čokoľvek šúchalo.
timeos
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 28.03.2017 17:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa timeos »

to plati pre aky pripad? pre moj alebo vseobecne?
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

Už si počul o nejakom aute kde bežne šúcha koleso o podblatník alebo čokoľvek iné?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

naburane
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Všetky Peugeoty kde sa majitel vykašle na repas zadnej nápravy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mera sa vzdialenosť kolesa od vonkajšieho blatníka, keď už ,
alebo sa zoberie dlha lata predné kolesa musia byť vyrovnané a pozrie sa ,či licuje lata
s predným a zadným kolesom v 4-och bodoch a hneď bude vidno, či je zadná naprava "šibnutá" do strany.

Ako tu píšu je podozrenie, že auto bolo burane , čo znalec hned zisti podĺa lakovania a vymenených dielov karoserie , svetiel, okien a p.

Ak je zadna naprava posunutá nasledkom buračky , tak rozhodne to bola fušerska oprava a je skrivena karoseria.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

ak menili zadnu nápravu tak aký bol na to dovod? táto ak auto nebolo burana tak naprva je isto skrutena
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných