Octavia 1.6 85 KW DPF - VIF Ano/Nie?

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne je jedno kto si, ide o to, ze ludia maju plno reci, ale porozumiet pisanemu textu je proste velky problem vseobecne :41c2: , ten kontrast informacie od Milana a naslednej otazky ma sokoval, sorry...az si si z toho nasledne vybral tento vysledok, tak asi ok, asi to nakoniec splnilo ucel
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

kokso170,tato problematika je pri dnesnych technikou prespikovanych motoroch, celkom zlozita a preto sa neda jednou vetou odpovedat Ti, kazdopadne ak chces poradit, tak prispevky od znalcov typu "mhlavaty" by si mal pozorne citat. Su to ludia, ktori maju v svojom obore nieco odskakane a mnohym veciam rozumeju a navyse jedna dolezita vec!!! Radia, aj ked nemusia!!!
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ja teda mám vysokú školu ale je fakt že pán Hlavatý častokrát píše 25 riadkov to čo sa dá celkom inak, jednoduchšie a prehľadnejšie napísať v 4 riadkoch. Pri všetkej úcte k schopnostiam automechanika štylistika troška zaostáva... to len na "obranu" zadávateľa, ktorý text aj tak pochopil správne.
A aby sme ostali aj odbočili od témy: vif a benzín turbo priamy vstrek - má stále význam kvôli vstrekovačom? kvôli tvorbe sadzí?
kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokso170 »

hjundai vďaka, prečítal som to ráno narýchlo, ešte zaspatý lol . A všetkým ďakujem za odpovede.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

hjundai napísal:Ja teda mám vysokú školu ale je fakt že pán Hlavatý častokrát píše 25 riadkov to čo sa dá celkom inak, jednoduchšie a prehľadnejšie napísať v 4 riadkoch. Pri všetkej úcte k schopnostiam automechanika štylistika troška zaostáva... to len na "obranu" zadávateľa, ktorý text aj tak pochopil správne.
A aby sme ostali aj odbočili od témy: vif a benzín turbo priamy vstrek - má stále význam kvôli vstrekovačom? kvôli tvorbe sadzí?

Ak máš vysokú,tak by určite vieš aká radosť bola sa učiť veci - máte to s kriptách tam a tam a mal si z toho porobiť skúšky.Ale pravdu máš,iné je písať na forum kde to píšem kolegom,a je možné si omáčky odpustiť. Ale..tu sa stavajú domy ktoré nemajú základy.
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Mám od nova peugeot 2.0 hdi 93000 km a hondu 2,0i 91000 km do oboch dávam VIF (diesel,benzín) bez žiadnych problémov. /ťuk ťuk / Určite zle nespravíš
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

mhlavaty napísal: Teraz treba porovnávať s tým,ak skolabuje čokoľvek v palivovej sústave.Máte poruke frajera čo na prvý raz určí chybu a vyrieši ? Alebo vám najprv tri razy prehrajú"soft",potom pomenia polovicu motora a nezávadných dielov,pobeháte sedem dielní,kým sa unaví štastie a niekto trafí a vy zase jazdíte.
No povedal by som, ze v realite je to tak, ze ziadny frajer co od novoty uklada a kontroluje hodnoty aby pri 60% zaplneni vycistil filter sa nenajde

Tak isto sa ani nenajde frajer co na prvy raz urci a opravi chybu palivovej sustavy.

Skor sa najde frajer co to navrhne vykuchat ked uz je mrtve a aj tak neodstrani pricinu problemov. Asi tak to vidim ja.

Ale predpokladam, ze ked odide nieco v palivovej sustave, tak moze poslat do kytek aj filter. Takze dva v jednom. A dovod preco pouzivat aditiva aj keby mali trochu zhorsit zaplnenie.
macinko13
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.11.2018 20:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa macinko13 »

Kupoval som teraz zimný VIF a píše na ňom vhodný pre DPF
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

kazimír..na to netreba frajera,stačí tomu rozumieť.A nepochybuj že ľudí ktorý tomu rozumejú je až tak málo.Ibaže vo veci je ešte niečo o čom sa nediskutuje,teda verejne nie.Ale domyslieť sa dá,nejde o nič,iba o peniaze.Predsa len skús premýšlať čo je lepšie pre kešeńu,opraviť to nutné ľahko a rýchlo,nerobiť z ničoho vedu a hrať z čistými kartami ? Alebo...robiť okolo auru zložitého,samý problém,všetko neprehladné komplikované a svińa výroba,hovado diagnostika,a čo už ja s tým ? Opravíš ľahko,ešte to aj zahlásiš,pochváliš aká maličkosť to bola,určite ťa ľudia ocenia...lebo si múdry,hravo nájdeš problém aj opravíš,lebo cielene ideš na vec.Z toho hov..čo zarobíš si kúpiš novšiu diagnostiku a lepšie zariadenie do dielne,aby si opravoval ešte rýchlejšie a lacnejšie.
Potom príde firma lebo si pozvem nastaviť okná cca 5 ks ...dve hodiny...70 e.- asi chalan tiež chodil 20 rokov školy ako ja a v zariadení má peňazí ako ja.Ale to asi tak nebude,zato 35.-/h má.Možno sa vie aj podpísať a má viac než jeden skrutkovač,ale dosť mi otvoril oči a som mu celkom vďačný.a prácu urobil dobrú,mazivo tieklo po parapete a okná sa otvárajú a zatvárajú presne identicky ako predtým.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan u nas bol dneska jeden, ten bere 10/okno, ale aspon to spravil dobre, keby si chcel kontakt :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

co sa na nich "hojdate"? uz ich mam cca 15 rokov na dome a klop,klop....zatial ziaden problem
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

toto bol v robote...to je 5 rocne a vsetko musel nastavit...doma mam okna r.2000 a tam bol treba servis na jednych dveroch :41c2: , cize asi tak ...co je stare nemusi by zle a naopak
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

neviem, co cakas od nas a co spekulujes.. ak mas na to, mas miesto na flasticku v aute , tankujes aspon priemernu naftu a v tom aute sa citis dobre, tak to tam lejem vzdy....za seba mam rad svoje auta, citim sa v nich dobre, neriesim spotrebu,ani cenu paliva, oleja a pod., tak im doprajem aj aditiva...
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

mhlavaty napísal:kazimír..na to netreba frajera,stačí tomu rozumieť.A nepochybuj že ľudí ktorý tomu rozumejú je až tak málo.Ibaže vo veci je ešte niečo o čom sa nediskutuje,teda verejne nie.Ale domyslieť sa dá,nejde o nič,iba o peniaze.Predsa len skús premýšlať čo je lepšie pre kešeńu,opraviť to nutné ľahko a rýchlo,nerobiť z ničoho vedu a hrať z čistými kartami ? Alebo...robiť okolo auru zložitého,samý problém,všetko neprehladné komplikované a svińa výroba,ho*** diagnostika,a čo už ja s tým ? Opravíš ľahko,ešte to aj zahlásiš,pochváliš aká maličkosť to bola,určite ťa ľudia ocenia...lebo si múdry,hravo nájdeš problém aj opravíš,lebo cielene ideš na vec.Z toho hov..čo zarobíš si kúpiš novšiu diagnostiku a lepšie zariadenie do dielne,aby si opravoval ešte rýchlejšie a lacnejšie.
Potom príde firma lebo si pozvem nastaviť okná cca 5 ks ...dve hodiny...70 e.- asi chalan tiež chodil 20 rokov školy ako ja a v zariadení má peňazí ako ja.Ale to asi tak nebude,zato 35.-/h má.Možno sa vie aj podpísať a má viac než jeden skrutkovač,ale dosť mi otvoril oči a som mu celkom vďačný.a prácu urobil dobrú,mazivo tieklo po parapete a okná sa otvárajú a zatvárajú presne identicky ako predtým.
Rozumiem o com hovorite. Nerozumiem sa biznisu, v ktorom sa hybete, ale jedno musi platit. Ked mam know-how a vdaka tomu to viem opravit rychlo a lacno, tak si to musim zapocitat do ceny, inak okradam sam seba. Nech si ludia hovoria, ze ten je drahy kolko chcu.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

To netvrdim, iba vravim, ze by sa clovek nemal predat za lacno iba preto, ze vie a ze uz je to pre neho brnkacka.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných