Skoda Octavia 1,9 tdi - vibracie od podlahy spolujazdca

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mirek1o2
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.06.2013 18:33
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia 1,9 tdi - vibracie od podlahy spolujazdca

Príspevok od používateľa mirek1o2 »

Zdravím, Octavia 1,9tdi 77kw 257000km BXE. pri akcelerácii 110km/h-130km/h cítim vibrácie od podlahy spolujazdca , bude to vadna polos ? alebo nejaké silentbloky ? pneumatiky su vyvážené geometria je ok. skúšal som vymeniť predne do zadu a naopak, bez výsledku ešte som skúsil dať R15 mam R16 taktiež bez výsledku . Stretol sa stým už niekto ? Ďakujem za rady :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

U PD motora v režime 2000-2300 ot v plnej záťaži môže byť zdrojom vibrácie samotný motor.Čím skôr sa správne identifikuje zdroj,tým viac peňazí sa ušetrí za výdaje opráv ktoré nič nevyriešia.Je to bežná vec,prvé štádium ktoré upozorńuje na blížiaci sa väčší problém a je dobre že sa rieši kým neprerastie cez hlavu a nezoberie chuť alebo nenakopne na predaj.Toto je čas kedy znalosť histórie nesmierne pomôže
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Odpoved neviem by mu rovnako pomohla.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To nebolo neviem ,ale bolo to - chybu hladaj v motore a nie v podvozku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Široký pojem.
Alo laikovy co ziada o pomoc a zrejme nema historiu auta lebo keby ju mal tak je v servise nepomoze taka rada.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laik ,čo nemá historiu auta , by sa nemal pýtať na radu ohladom vibrácií podlahy ,ale skôr na to kde najde vo svojom regione dobrý servis.
Sám neurobí absolutne nič, a ak pôjde do "bežného" servisu tak mu vymenia pol auta. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
stefanecpeter
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 15.02.2010 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefanecpeter »

Vlastna skusenost ci prax?
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Roky sledovania sveta okolo seba a úspešné vyhýbanie sa problémovým autám.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keby bolo možné odpovedať cielene,už by som to urobil.Ale možné to nie je,a súvisí to práve s tým,čo som písal.Bez znalosti histórie a dobrého opisu závady - hmla.Ak znalosť je,treba ju napísať a dá sa z nej odvodiť vysoko pravdepodobné miesto závady.Bez auta je všetko iba a jedine od presnosti opisu a dodaných základných informáciách.Kto vie poskytnúť dobré informácie pretože je aj dobrý pozorovateľ aj vie narábať z písmenkami,má nesmierne vysokú pravdepodobnosť poriešiť.Ak niekto nevie nič,tak žiaľ,bolo by to počítanie bez čísiel.Tu chýba jedno aj druhé
mirek1o2
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.06.2013 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirek1o2 »

Históriu auta mam, od novosti auta, nebol žiadny zásah do motora, keď nerátam výmenu rozvodov , na aute boli menene brzdy, olej, a rozvody bežne veci. začalo mi to robiť asi pol rok do zadu skúšal som výmenu pneumatík mam R16 dal som R15 nepomohlo, kolesa sú vyvážené , na pneu žiadne vajce, najprv asi začnem riešiť brzdové kotúče . :4012:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

v úvode čítam.... pri akcelerácii 110km/h-130km/h cítim vibrácie od podlahy spolujazdca
čo vyriešia brzdy ?
mirek1o2
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.06.2013 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirek1o2 »

možno že sú krivé a pri tej rýchlosti to rozvibruje kotúč, od 130 už žiadne vibrácie necítim, možno že sa mýlim no . Ja len či niekto nemá podobnú skúsenosť, a za všetky radi Ďakujem. :3906:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

nezmysel ...fuč sú ďalšie peniaze.To čo sa rieši pozná veľa PD so zanedbaným servisom.Už som to písal na samom začiatku.Treba jedno nalogovanie počas jazdy a je vymalované v čom je problém
mirek1o2
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 07.06.2013 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirek1o2 »

nalogovanie počas jazdy bolo po diaľnici všetko v norme.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Toto je hlavou proti múru, úprimne sa Milanovi čudujem že vôbec niekomu odpovedá.
Logovanie počas jazdy je nejakých 4 x A4 popísané údajmi. Len si tipnem 500 - 700 riadkov a hodnôt. Ty vieš ktorá má byť v akom rozmedzí??? Milan ano. :300f:
Kludne si vymeň aj obe nápravy , ale ja by som veril skôr tomu , že máš motor v prdeli. Samozrejme on pôjde ešte rok dva , zastaví sa až keď doláme vačkovicu a vahadlá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných