Ochrana podvozku

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stratenyvosvete
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.12.2015 16:33
Zdieľať na Facebook

Ochrana podvozku

Príspevok od používateľa stratenyvosvete »

Dobrý deň,

chcel by som sa poinformovať, ako účinne predísť, resp. ošetriť podvozok vozidla. Naši cestári sú známi tým, že soľou nešetria a niektoré vozidlá, najmä japonskej produkcie (sám som majiteľ) majú ochranu podvozka slabšiu. Keďže auto si plánujem nechať dlhšie, ako to ošetriť. Podvozok ako taký je bez hrdze, len na ťažnom oku vzadu a na ramenách mi začína vykukovať hrdza. Takže ako na to?

- vyčistiť
- použiť odhrdzovač ( s čím sú dobré skúsenosti?)
- základný náter (čo odporúčate?) alebo zinková farba?
- vrchný náter (BODY, Resistin Car, Noxudol)
- vystriekanie dutín (Resitin? Wurth?)

Tí čo máte skúsenosti poraďte. A ešte otázka na záver, ako dlho by také ošetrenie vydržalo?

Ďakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nejde o to ČO použiť ale AKO často ... :4012:

Ak prezrieš podvozok PRED zimou v jeseni a ošetríš hrdzavé miesta hoci len zakladnou farbou a v jari po zime opäť ošetríš zase len zakladnou farbou bude to mať lepší efekt

ako nejaký extra-super postup s nejakými drahými farbami aplikovaný raz za 3 roky
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Aj som sa usmial,pretože je nutné mať aspoň trocha slušné možnosti,tj. prístup pod auto.Tu je nutné napísať že mnoho úkonov nanesenia je striekanie a do dutín aplikované pod pomerne vysokým tlakom.Čo znamená že auto ide na dvojstlpe hore zakryté lakovníckou plachtou a dookola z neho visí ďalšia plachta dokola auta lepená na prahoch a nárazníkoch.Je to nutné,inak bude rozprášený prostriedok všade v dielni.Na aute je väčšina vecí nedostupná pre inú aplikáciu ako striekaním.A čo urobí nástrek dutín pod tlakom cca 6-8 bar to treba vidieť.Para ide z každej dierky aj na opačnom konci auta.Nutná je aplikačná tlaková pištol z hadičou dlhou aspoň 1 meter
Čo kto použije je jeho vec,ale...nech je to prípravok ktorý obsahuje aj antikorozívne zložky,tj nech už započatú hrdzu zastavuje.Noxudol je výborný ale treba s ním pracovať v teple,dlho je lepivý.Nie je najlacnejší a tak ho ja použijem vyslovene výnimočne,hlavne pre ťažšiu spracovateľnosť.Farba sa použije výnimočne ak je obdratý prah a pod. ale aj to viac pre estetiku,učinok ochrany je aj bez farby výborný.
Na striekanie dutín je vyslovene nutný tlak,inak nie je možné dostať konzerváciu do uzučkých priestorov kde sa spájajú a sú zbodované jednotlivé plechy.Ja som si svoje odlaboroval až z toho vzišlo takéto čudo k ktorým sa ozaj perfektne pracuje.
[img]https://s3.postimg.org/bidzklrin/DSCN6775.jpg[/img]
stratenyvosvete
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 16.12.2015 16:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stratenyvosvete »

Ďakujem za odpoveď
sspider
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.08.2016 13:11
Zdieľať na Facebook

Re: Ochrana podvozku

Príspevok od používateľa sspider »

Ja si idem dat nastriekat podvozok z RAPTOR U-POL a vyriesene :hero: :2f93:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

len žiaden hurá systém by som nedoporučoval.Vyslovene nutné je dodržať zásady použitia,tie predajcovia nie vždy uvedú v plnom znení a to môže viesť k nesprávnemu použitiu a neskôr sa ľutuje.Takže doporučujem si v prvom rade tieto veci zistiť.Poznám to,je to dobré,navyše je možné to kúpiť v polsku výhodnejšie dokonca zarovno v dodávke už je aplykačná pištol (ako v tom videu) a možnosť si zadať odtieň farby.Preto ja čerpám aj dané upozornenia v polštine,ale to nie je problém dešifrovať že na čo dávať pozor
[img]https://s26.postimg.org/pm93t1tud/aa1.jpg[/img]
Napísať odpoveď

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných