Ochrana auta pred pošrabaním

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

patrik609
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.05.2017 12:27
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Ochrana auta pred pošrabaním

Príspevok od používateľa patrik609 »

Zdravíčko. Potrebujem poradiť pri ochrane auta pred škrabaním, vonkajším poškodením miestnym psychopatom.

Bývam v prahe a mám SK ŠPZ. Viem, nie príliš chytré, avšak som tu dočasne a preto sa nemienim zaťažovať importami áut a platením poplatkov.

Mal som starú hondu, ktorú mi tu za posledné 2 roky, pekne doškrabali. čo mi ani tak nevadilo, keďže išlo o starší voz a aj napriek tomu, že som s tým autom žil aj v iných krajinách EU, nič také sa mu inde neprihodilo.

Avšak minulý týždeň som zakúpil nové auto a už sa stihol objaviť škrabanec. Poprosím vás o akúkoľvek pomoc, spôsob ako dolapiť toho chytráka Nadávam... Nadávam... .

Ide totižto o nejakého miestneho psychopata, keďže škrabance kumulatívne pribúdali časom a nie že "náhodou išli týpci raz okolo z piva". Tu ide o systematickú prácu psychopata, ktorému /dajme tomu zlomila srdce nejaká slovenka/ a čiže šance dolapenia sú podľa mňa vysoké.

Kúpil som si kameru truecam A3 ale to je shit. zatiaľ to pripevňujem na predné sklo ako akúsi prevenciu /fejk/. Ak má niekto nejaký iný nápad, alebo nástroj, ktorý dokáže detektovať verne pohyb hlavne v noci, tak to som samé ucho.

Vďaka.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

To dokaze len Slovak.Kupis nove auto a do neho najlacnejsiu kameru co nic nenatoci.Kup fotopascu a ti spravi fotky dotycneho.
speedy123456
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 08.04.2013 16:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speedy123456 »

Daj si auto oblepiť do priehliadnej ochrannéj fólie. Ak máš čisto nové auto tak pár stoviek € by nemal byť problém. Neviem aké máš auto ale mna vyšiel komplet celopolep síce matnej červenej fólie na Škodu Fábia 1 Hatchbach 800€ čo podla mna nie je až taká suma a možno priehladné celopolepy su lacnejšie to neviem. Ale na čisto nové autá je to celkom fajn vela ludí si to dáva hlavne proti kamienkom a drobným škrabancom. :)

P.S Tiež mám čisto nové auto a keby mi toto niekto spraví a viem kto tak nemocnica a mňa asi väzenie určite neobídu :) Je to chrapúnstvo
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zbytočné...

Ak tam je raz niekto kto to robí úmyselne a pri budúcom obťahovaní mu to "nepôjde", tak na budúce si zoberie niečo s čím to urobí na istotu + ako bonus bude pomsta aj za minule že sa "nedalo"

Myslieť si že po olepení foliou ho to omrzí je naivné. Jediné riešenie je ho prichytiť, odovzdať polícii a aby uhradil vzniknutú škodu. To je jediné riešenie zvlášť ked bude poškodených viacej ludí
Naposledy upravil/-a ivko1 v 02.05.2017 17:10, upravené celkom 1 krát.
patrik609
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.05.2017 12:27
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik609 »

christiane napísal:To dokaze len Slovak.Kupis nove auto a do neho najlacnejsiu kameru co nic nenatoci.Kup fotopascu a ti spravi fotky dotycneho.
Nie, nie. Tu kameru som kupil ešte k tomu starému autu. Avšak nával zloby ma akosi prešiel, keďže išlo o 1997 auto.
Toto už takto nemienim nechať. Každopádne vďaka, idem sa pozerať po fotopascách...loviť škodnú...
patrik609
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.05.2017 12:27
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik609 »

ivko1 napísal: Jediné riešenie je ho prichytiť, odovzdať polícii a aby uhradil vzniknutú škodu. To je jediné riešenie zvlášť ked bude poškodených viacej ludí
Jediné riešenie je bajzbalová palica v tomto prípade, žiadna polícia, okrem perzistentného škrabania karosérie tam bolo aj poškrabanie auta kamienkami z posypu, zmrazene psie hovno na prednom skle....
Paralelne parkujeme asi 6 áut, jedine moje autá sú doškrabané.
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Tu snáď pomôže buď prepísať auto na CZ ŠPZ, alebo nájsť garáž. Chytiť pri čine a držať ho do príchodu polície nemusí vždy dopadnúť dobre a môže sa to nakoniec otočiť proti tebe. Ak niekomu drbe, tak ani policajt, súd alebo palica nepomôže. Keď sa mu to dostane do hlavy, nevybiješ to, nevyhovoríš, nevyliečiš.
patrik609
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 02.05.2017 12:27
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patrik609 »

Ale som tu už iba dva mesiace.

Nejde o emócie, iba o finančnú stránku veci. Po katolícky, zub za zub....
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Žiješ v EU. Ako poškodený ťaháš za kratší koniec. V ideálnej spoločnosti by sa ti to nestalo. V arabských krajinách by páchateľovi odťali ruku, tu mu dajú obhajcu. Slušným spôsobom to pravdepodobne nevyriešiš, iným spôsobom musíš byť chytrejší ako páchateľ a poznať tisíc spôsobov, ako s nim vydrbať.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zavleč to nové domov a na tie dva mesiace dovleč najakú hajtru
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Zisti si kto to robi,a potom si zisti ake ma on auto,no a ked odtial pojdes,oko za oko,zub za zub .Ak sa toho chlapa dotknes este ta zazaluje za ujmu na zdravi.A na aute mu spravis tuning,trochu ho vylepsis.A moznosti je vela.Mas na to cas 2 mesiace.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len aby ten súčasný poškodzovatel nebol lepšie vybavený a tu dotyčný autor aby neskončil u policajtov zachytený na kamere za poškodzovanie cudzej veci.

Také veci ako oplácať sa určite neoplatí, lahko sa to môže zvrtnúť, možno by ho natrel niekto úplne cudzí...
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Presne kvoli tomuto nechcem nove auto. Som strasny detailista a keby mi ho niekto oskrel islo by ma roztrhnut. :4012: S mojou 8rocnou plechovicou ma to netrapi, kazdy mesiac si na aute nachadzam nove skrabance a preliaciny a kaslem na to... Ale v tvojom pripade by som fakt riesil tu foliu. Ked uz nic ine aspon bude skrabanec mensi. Inak nechapem aky chudaci si riesia komplexy poskrabanim auta. To moze urobit len uplny chudak, ked ma nejaky problem, nech sa paci, da sa to vyriesit aj inak, a nie poskrabat auto ako zbabelec.
pidizvi
Príspevky: 3413
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je tu len nazor jednej strany. Poskodzovanie nie je pekne, ale povedzme si to tak, parkovanie v prahe nie je jednoduche a je tu realna moznost, ze zadavatel parkuje kade tade a prave tym dava zamienku k uvedenym cinom. Takze odporucal by som pozriet sa na svoje parkovanie. Neverim tomu, ze by poskodzoval voz len kvoli SK znackam.
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Ja by som to parkoval niekde inde ako doteraz,aby sa stratilo z očí.Tie dva mesiace by som vydržal chodiť aj niekoľko sto metrov pre auto.

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných