Občasné zlé štartovanie 1.9 tdi ATD

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Martin0015
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.02.2014 11:23
Zdieľať na Facebook

Občasné zlé štartovanie 1.9 tdi ATD

Príspevok od používateľa Martin0015 »

Zdravím chcem sa poradiť či neviete na diagnostiku čoho sa zamerať pri probléme z občasným zlým štartom motora. Prejavuje sa to výhradne ked je motor už zohriaty teda za studena štartuje bezproblémovo ale niekedy ked mám motor zohriaty a idem napr do obchodu na 5 min a chcem znovu naštartovať tak niekedy dlhšie natáča ale zatial vždy naštartuje (dlhšie - ešte som to neodstopoval ale tak cca 4-5 sekund).

Ci to môže byť niečo so štartérom alebo palivovým čerpadlom prípadne vstrekovacie trisky, kabeláž k tryskám alebo len nejaký snímač. Diagnostika neukázala nič.

jedná sa o fabiu 1 - 74kw 2006 rv

vdaka
Lasto409
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 06.05.2008 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lasto409 »

Niekolko diskusii s touto temou tu uz bolo.
Po vacsom najazde km u dieslovych motorov je toto bezny jav, zvacsa sposobeny opotrebenim, ako si sam spominal - cerpadla(doda menej nafty na start) / startera (neroztoci motor na potrebne otacky) a pod. viac pricin ti tu spomenu fachmani

Kazdopadne najjednoduchsim a bezne pouzivanym sposobom, ktore vsak neriesi pricinu, len dosledok, je zvysenie startovacej davky paliva na start.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vcelku to je tak.U PD sa zužuje problém na dve možnosti,hapruje dodávka paliva alebo otáčky štartu.Štartovacia v týchto prípadoch nepomáha (zvýšenie),veď to aj má svoju logiku.Ak stačí 6mg paliva na štart studeného z velkými odpormi tak s teplým by problém rozhodne nebol.Sú dve možnosti opravy,jedna rieši príčinu...tj kontrola paliva,batérie a štartéra a druhá dôsledok...zmení sa mapa teplého štartu tj softová úprava RJ.
Martin0015
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 22.02.2014 11:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Martin0015 »

Skusim ešte vymeniť snímač vačky či to nepomôže a chcem sa spýtať ak to nebude tým viete mi povedat presne z akej hodnoty na akú nastaviť tie vstrekovacie hodnoty ? A má to aj nejakú negatívnu stránku ked sa to prestaví kedže by to malo vyriešit problem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Toho sa ani nedotkni,je to nezmysel.Jednak hodnotu synchronizácie vidíš v diagnostike a jednak vada čidla ide okamžite do chybového hlásenia.Žiadne hodnoty sa tam nenastavujú,nastavuje sa rozvod na prípravky presne a...to je všetko.Všetko čo potrebuješ vedieť je zistitelné za 10 minút,tak prečo vymieńať čidlo vačky ktoré vyžaduje dať preč rozvody.Všetko je zistitelné s čistými labkami,ale ak chceš tak "skúšaj" ja by som uprednostnil tie dve minúty čo nebehne notebook
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných