Nudzovy rezim

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

IIXX
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 24.02.2009 09:52
Zdieľať na Facebook

Nudzovy rezim

Príspevok od používateľa IIXX »

Motor (1.9TDi 81kW) sa mi niekedy prepne do nudzoveho rezimu a vo VW servise mi nevedeli najst zavadu. Jedine co mi z diagnostiky vedeli povedat je, ze mam vadny spinac brzdovych svetiel (4A0 945 515 A), ze niekedy nezafunguje, co sa zapise do pamate, a ze aj kvoli tomu je mozne, ze auto strati vykon, samozrejme do dalsieho restartu auta. Ziadnu inu zavadu mi nevedeli najst. Jedine co mi teda vedeli navrhnut je vymenit si dany spinac, ze to mozno pomoze. Je vobec mozne, ze riadiaca jednotka odpoji turbo a tym prepne motor do nudzoveho rezimu, kvoli vadnemu spinacu brzdovych svetiel?
IIXX
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 24.02.2009 09:52
Zdieľať na Facebook

Re: Nudzovy rezim

Príspevok od používateľa IIXX »

lakinooo napísal:V nasom VW LT to sice nepadalo do nudzaku, ale napr ked si stal na brzde nezhasom motor a signalozovalo to blikanim kontrolky zhavenia.

PS: nie si z TT??
Mne to nesignalizuje ani vizualne a ani zvukovo.

PS: poslal som ti SS.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

> Motor (1.9TDi 81kW) sa mi niekedy prepne do nudzoveho rezimu a vo VW
> servise mi nevedeli najst zavadu. Jedine co mi z diagnostiky vedeli povedat
> je, ze mam vadny spinac brzdovych svetiel (4A0 945 515 A),




AMATERI a PRIBLBLI ČíTAČI CHÝB Z DIAGNOSTIKY.

do toho servisu uz viac nechod. Nudzovy rezim sa takytom sposobom "nezistuje".
jozoho23
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18.02.2009 16:03
Zdieľať na Facebook

Re: Nudzovy rezim

Príspevok od používateľa jozoho23 »

IIXX napísal:Motor (1.9TDi 81kW) sa mi niekedy prepne do nudzoveho rezimu a vo VW servise mi nevedeli najst zavadu. Jedine co mi z diagnostiky vedeli povedat je, ze mam vadny spinac brzdovych svetiel (4A0 945 515 A), ze niekedy nezafunguje, co sa zapise do pamate, a ze aj kvoli tomu je mozne, ze auto strati vykon, samozrejme do dalsieho restartu auta. Ziadnu inu zavadu mi nevedeli najst. Jedine co mi teda vedeli navrhnut je vymenit si dany spinac, ze to mozno pomoze. Je vobec mozne, ze riadiaca jednotka odpoji turbo a tym prepne motor do nudzoveho rezimu, kvoli vadnemu spinacu brzdovych svetiel?
Nehnevaj sa ale väčšiu ko..tinu som ešte nepočul,že(prepne motor do nudzoveho rezimu, kvoli vadnemu spinacu brzdovych svetiel).Určite si z teba robili prču, alebo si natrafil na najväčšieho ???? koho tam mali.Riešilo sato tu (a furt rieši dookola)tuším pred
dvoma dňami.Pozri si forum,ale je to väčšinou vada turba(zaseklé lopatky,podtlak. baňka)alebo váha vzduchu,zasraný EGR ventil.Tak si vyber a presonduj fóra tam určite nájdeš dobré rady.Mnoho šťastia.
deltaforce
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 20.03.2008 16:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deltaforce »

Bude to na 90% turbo, variabilita, lopatky mas zadrete...mal som to iste, po reštarte všetko o.k., potreboval som zrychlit pri predbiehani a uz som aj bol v nudzovom rezime. mam tiez 1.9 TDI 81 KW. Odmontoval som turbo, rozobral vyčistil a všetko šlape ako hodinky. A v tom servise sú de...i, koli vypinacu na brzd.svetla ti auto nepadna do nudzáku...už tam nechoď, len ťa oberú o prachy...

_____________________
www.2222.sk
IIXX
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 24.02.2009 09:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IIXX »

deltaforce napísal:Bude to na 90% turbo, variabilita, lopatky mas zadrete...mal som to iste, po reštarte všetko o.k., potreboval som zrychlit pri predbiehani a uz som aj bol v nudzovom rezime. mam tiez 1.9 TDI 81 KW. Odmontoval som turbo, rozobral vyčistil a všetko šlape ako hodinky. A v tom servise sú de...i, koli vypinacu na brzd.svetla ti auto nepadna do nudzáku...už tam nechoď, len ťa oberú o prachy...

_____________________
www.2222.sk
Vycistit turbo by som nevedel spravit sam, aspon nie bez pomoci odbornika. Kde by to vedeli spravit poriadne v Bratislave? Mas nejaky dobry tip?
remus1188
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 01.09.2007 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa remus1188 »

Chlapci niesom automechanik ani expert alebo co, robilo to aj mne na passate 1,9tdi 96kw, ze to prepinalo do nudzoveho rezimu, ked som vypol a nastartoval islo vsetko dalej normalne... Ziadne turbo, ziadne cistenie turba ani neviem co, vymenili mi nejaky ventil ci snimac tlaku turba ci co.... a od vtedy mi to nerobi a mam to vymenene uz viac ako rok a to za rok najazdim 25tis km zhruba.Oprava aj s robotou ma stala cca 50eur.
jozoho23
Príspevky: 186
Dátum registrácie: 18.02.2009 16:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozoho23 »

remus1188 napísal:Chlapci niesom automechanik ani expert alebo co, robilo to aj mne na passate 1,9tdi 96kw, ze to prepinalo do nudzoveho rezimu, ked som vypol a nastartoval islo vsetko dalej normalne... Ziadne turbo, ziadne cistenie turba ani neviem co, vymenili mi nejaky ventil ci snimac tlaku turba ci co.... a od vtedy mi to nerobi a mam to vymenene uz viac ako rok a to za rok najazdim 25tis km zhruba.Oprava aj s robotou ma stala cca 50eur.
N 75?Aj to je jedna z možných závad,ktoré som nespomenul.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano presne tak. N75ka, vaha vzduchu, zanesene turbo a nenaklapanie lopatiek kvoli tomu, predrate hadicky pripadne intercooler (ale to sa sprava trochu inak)...

len urcite nie spinac svetiel :)



ozaj, kde v Bratislave sa da cistit turbo za rozumny peniaz? Este inak : idem kupit ultrazvukovu cisticku, vycistime si ho sami - potrebujeme akurat dielnu (zdvihak, jamu) kde tie turba vylovime von. Bez ultrazvuku cistit turba je šuviks, zachvilu budu zase take ake su teraz.

Haaaaaa? Dame nejaku kolektivnu akciu?
mareceks51
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 06.04.2008 13:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareceks51 »

ty pocuj veduci :) akciu dame ale najprv sem daj tie fotky zo zaslepenia EGR :) potom uvidim co sa bude diat :D dikes
autovec
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 14.03.2007 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autovec »

Zdravim Vas..kamos ma Audinu A4 r.v. 2002 1.9TDi motor 96 Kw.....toto iste pri predbiehany motor ako keby siel do nudzoveho rezimu......robilo mu to nie stale ale obcas..potom siel na dovolneku do chorvatska spravil na tom dlhsiu trasu asi sa to auto riadne prebehlo odvtedy mal od toho chvilu pokoj a asi pred dvoma tyzdnami mi vravel ze sa mu to stalo zas.....bude to turbom ....pisu aj o tom na www.turba.sk ....ze nvm pri akej zavade motor spada do nudzoveho rezimu....takze ak xces mat pokoj fakt vybrat turbo von a pekne ho spravit tak ako sa maa ....
remus1188
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 01.09.2007 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa remus1188 »

HEJ presntne chlapi bol to ten ventil N75 co mi menili, mam kamarata ktory cisti turba a zaobera sa turbami, neviem ako to je s tym cistenim turba a nastavovanim tych lopatiek, ale sam mi povedal ze v zivote by nedal na svojom aute babrat turbo, ani cistit, ani nastavovat ani nic podobne, pokial turbo ide tak ide ked prestane ist treba ho vymenit a je s tym pokoj,ze ako nahle sa s tym zacne niekto babrat pojde to chvilu a potom znova ...ked ma to auto nieco za sebou turbo ma uz dobre nalozene ziadne cistenie ani nastavovanie mu uz nepomoze..

Milý priateľu,pripadá mi to ako keby sme vždy po obede kupovali nové taniere lebo sú zasr..até. Až raz to uvidíš na vlastné oči,čo obnáša vyčistenie turba,ako sa robí (ak sa správne robí) tak zmeníš názor. Niekedy mám pocit že ľudia majú ďaleko viac peňazí ako rozumu,alebo sa aspoň správajú z podstaty nevedomosti uplne neskutočne. Mne to silne pripomína vtip ako decko išlo zrážať hviezdy palicou a otec ho zdral lebo že je hlúpy,na hviezdy si treba zobrať dlhšiu palicu.Je priam katastrofa tejto republiky,že tu každý opravuje autá,pritom ešte aj polovica tých čo to robia profesne neovláda ani základy,a to samé vo všetkom.Kedy už ľudia budú robiť to,čomu rozumejú.
jjauto
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 26.04.2009 13:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jjauto »

nema zmysel menit turbo, ak je len zanezene, ale ak su polamane lopatky, alebo dobohovana hriadel, vymena je nutna, takze na turbo sa treba pozriet az potom menit ci opravit.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keď si Áááávdi s kachlami kúpi mladý nevybúrený postpubescent tak to ešte ako-tak chápem, ale čo k jej kúpe viedlo niekoho, kto vlastnil nie jedného benzínovéhio japonca? [img]http://www.mitsubishiclub.cz/graphics/c ... le/144.gif[/img]

A to, že túto absolútnu technickú novinku (veď čo je to 10 rokov) nevedia naši „mechanici” opraviť, radšej ani nekomentujem...
Petr1991
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 23.10.2011 17:40
Bydlisko: Enem na Záhorí
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Petr1991 »

Skus zmerat tlaky :4012:

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jojko1001 a 111 neregistrovaných