Nudzovy rezim motora -*Vyriešené*

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Nudzovy rezim motora -*Vyriešené*

Príspevok od používateľa pitr100 »

Nema niekto skusenot, ze pocas jazdy mu islo max 110-120km na siestom stupni. ako keby bolo odpojene turbo. stalo sa mi to uz raz, no vymenili mi taku malu skrinku za cca 300 eur, no a po pol roku mi to urobilo opet, je mozne, ze je to to iste, ci je tam mnoho moznosti a treba len pockat na diagnostiku?? Nic ine mi neostava, lebo je sobota, takze aspom takto skusam o vase skuenosti a postrehy.
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

je to w203, c 200 cdi, 06 rocnik
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

neviem, neskusal, tak neviem, ale nevytacal som to, lebo som bol ra, ze som siel domov na nom, mal som trasu dlhsiu este, no rano idem na diagnostiku, tak som zvedavy ci to bude vaha vzduchu, alebo nieco s turbom, alebo toto .. snad nebude pokazene turbo
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

no jednoznacne do MB servisu, len oni vedia povedat presne co sa deje, maju aj chalani diagnostiku, co opravuju, ale nie taku do detailu ako v MB, preto musim ist tam, som strasne zvedavy, v minulosti mi to uz urobilo a vyslo ma to na cca 300 eciek, bola to taka mala cierna skrinka v pravo hore v motore, je to hned na vrchu motora, myslim, ze vravel, ze je to splynovac paliva heh, ja sa tomu nerozumiem, ale auto slapalo, mozno to bude aj to, tak je to v zaruke, ale pochybujem, ja povacsine jazdim v meste a kratke trasy, no aj tam je zadrhel, predsa je to len namahanie motora, chodim aj na dlhsie, no menej, mozno sa upchalo splodinami, alebo naftou, hm cdi motory su velmi spolahlive, vytacam ho iba za tepla, takze nerobim hovadiny za studena, ale ktovi, mozno malickost, mozno velka draha palka to bude
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

moz byt, len jednu vec lutujem, ze som si nekupil 220,. mam len 122ps, 220 ma 150ps, je o citit, nehovorim, ze je to slabe, ale predsa len, ked uz tak no mohol som kupit, ale zase mam ho kupeny na svk, o jedneho pana a staral sa o to, takze to ma skor k tej kupe priklonilo, keby to dam cipnut, bolo by to citit, ale nie som toho zastanca, ten motor je stavany na tu spojku, prevodovku.. a neviem ci by mal tu zivotnost taku dlhu, ako pred cipnutim, niekde som cital, ze tieto motory maju vonost aj milion km, pokial sa stara o to
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

No moje ma 168tis. km, je to ako keby nic na ten motor, takze myslim, ze je to ok
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

No na diagnostike mi povedali, ze je tam strata tlaku, no vynulovali mi to cez opc a auto ide ako hodinky, nerozumiem tomu, ale zajtra to idu pozriet, konkretne nejake hadice od interkuleru, teda ak som dobre rozumel, oravdepodobne tam je nejaka uvolnenie, ale zase nerozumiem, ze auto ide ako hodinky, ked je chyba vymazana, keby tam bolo nieco s hadicou, tak auto nejde ani po odblokovani ci sa mylim?, ja om laik na auta
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

zajtra uvidim co to bude konkretne, lebo diagnostika ukazala iba tolko, ze je problem v tlaku, ale hadica nefucala a ani nic podobne, ale povedali, ze mi to rozoberu a zistia to,
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

pitr100 napísal:No moje ma 168tis. km, je to ako keby nic na ten motor, takze myslim, ze je to ok
Kúpil si to ako nové, alebo z bazára, alebo z dovozu?
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

v mb na svk, ziadny dovoz
pitr100
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 06.10.2009 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitr100 »

Riešenie:

No dnes mi to vymenili, bolo to take male tesnenie, taky tensi kruzok, bol vysklbany ak to mozem tak napisat, talze pc zaznamenalo unik tlaku a preto ho dalo do nudzoveho rezimu, takze odblokovali pc, vymenili tesniaci kruzok a auto ide ako hodinky, snad to bolo len to a nestane sa mi to. dakujem vsetkym za vase postrehy
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných