novy radar v Drietome

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

novy radar v Drietome

Príspevok od používateľa janov5 »

Neviem ci to sem mozem, ale prislo mi to ako najvhodnejsie sa spytat tu..

Dlho sa zdrziavam v zahranici a teraz na velku noc ma cakalo prekvapenie ked som prechadzal cez hranicny prechod do cz , v Drietome neoznaceny stacionarny foto radar, isiel som asi 70km/h o jednej rano, vsetko prazdne a zrazu sa blisklo...vravim si ze sa mi to zdalo a nechcel som tomu verit ze ani v najnovsej navigacii ho nemam , ale druhy krat som prechadzal Drietomou a taky krasny streiborny sa !hrdil! popri ceste a take antenky sa krasne vytrcali na nom ze az som mal chut z bejzbolkou vytunovat ten kus plechu... otazka je : moze byt stacionar neoznaceny dopravnou znackou pozor radar? dakujem ze nebudete pisat ze mal si jazdit predpisovo a bla bla bla..jazdim celu europu a neoznacene som nikde nestretol...iba taka rarita z rumunska bola taka ze zo vsetkych trcali kable popri ceste a boli rozmlatene po celej trase rumunskom do bulharska...
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

otazka je : moze byt stacionar neoznaceny dopravnou znackou pozor radar?

Odpoveď- nemôže , MUSÍ byť neoznačený , inak by mohli vodiči chodiť okolo dodržujúc predpisy, a tým pádom by radar nespĺňal účel. Plniť štátnu šparkasu.
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Ako fakt mi povedz v ktorých krajinách jazdíš????? Lebo označené sú veľmi málo.... Aj bo Francúzsku najnovšie je tabuľa že pozor radar, ale už na jej úrovni na druhej strane je radar ktorý ťa odfoti... A potom 200m je ďalší.... Logiku som radšej nehľadal....
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

makrela napísal: otazka je : moze byt stacionar neoznaceny dopravnou znackou pozor radar?

Odpoveď- nemôže, MUSÍ byť neoznačený , inak by mohli vodiči chodiť okolo dodržujúc predpisy, a tým pádom by radar nespĺňal účel. Plniť štátnu šparkasu.
- famozne vyjadrenie... nemôže byť neoznačený,Musí byť neoznačený :2f93:
Inak žiadam aby aj policajti dávali prenosnú značku v mieste kde merajú rýchlosť. Veď primárna je prevencia nie represia že....
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Primárny je výber lol Ja dúfam v zavedenie gps čipov a bude pokoj. Prečo ak jazdím v tolerancii ja , nemôžu všetci? :40bd: Navyše by odpadol problém so stáčaním tachometrov - gps odmerá presne kolko, kde, ako rýchlo si išiel, a kto nie je kriminálnik nemá čo skrývať. No a tých ostatných utratiť. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

radsej by som uvital ..ktore antiradary su najlepsie..ake mate skusenosti.?..ocino..ja sa dost casto ponahlam a obcas mi budik vyskoci vyssie.to je tym ze sa asi na dlhsie zamyslim.najnovsie v nr ma sekli a isiel som len 80 cez mesto.na okreske obcas ked sa ponahlam cez 150...snazim sa dodrziavat predpisy ale nie vzdy sa to da...uvazujem nad fakt dobrym antiradarom s rusicku.neni normalne aby merali na kazdom kroku.a to neni este ani leto..vsade nas kontroluju...kto bude kontrolovat tych co kontroluju nas?...cisto rečnicka otazka na zamyslenie.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Marko rovnako ako pokuty za STK posiela počítač tak aj GPS by mohlo patriť pod finančnú správu. Žiadna pokuta ale pekne príplatok za rýchlosť a na konci roka ti príde vyúčtovanie.Knihy jázd vo firmách tiež fungujú bez zásahu človeka. Žiaden radar obyčajný gps modul čo je v každej navigácii. Meral by každú sekundu , celý rok a v celej europe.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

nemam v mobile ziadny internet..takze ani navi ani gps neni ani nebude...keby to mam namontovane v aute urcite by to bolo pokazene alebo rusicka v aute..ver mi.mna nebude ziadny lofasko s pocitacom kontrolovat.ziadne chujoviny v aute nechcem.vadia mi tieto veci...ocino a tý co nas kontroluju ....tý si budu robit co chcu?...jaaj ozaj ved sme na slovensku.tu to tak bezne chodi.ty nesledujes co sa deje v poslednom case okolo teba?..cisto rečnicka otazka na zamyslenie.
pytas007
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 29.07.2009 00:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pytas007 »

Načo by tam bol keby je označený? Pre info ten radar je v strede obce oproti základnej škole. V najbližších týždňoch čakaj sek na 66€ ak zaplatíš 2/3 tak len 44€ :4090:
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Stacionárnych Radarov je po Slovensku veľa.
Neviem ani o jednom, čo by bol označený. Tento konkrétne meria iba smer do ČR a nečudujem sa im, pretože tam dovtedy kamióny jazdili kľudne aj 80kou cez deň. Treba v obci jazdiť do tých 60 tacho... Tento konkrétny posiela pokuty už nad 55 (real) čiže nejakych 62 tacho.

Určite som proti GPS a podobnym srandam...ale urcite som za taketo radary (ktore by mali snimat (pondelok az stvrtok) od 05.00 do 22.00 a (piatok az nedela nonstop) potom automaticky vypnut) pretoze pravda je taka ze v noci sa da. Je mensia sanca deti, chodcov...atd

Antiradar vyslovene neodporucam, pretoze pokial ta meria a nenameria tak automaticky skacu do auta a idu zatebou. Hrozia za to vysoke pokuty, zabavenie vozidla, basa. Detektory niesu zase moc spolahlive... takze naozaj plati ze pokial nemas peniaze, tak u Nas musis jazdit predpisovo.
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Tomket11, trošku ťa opravím.... Tento radar v Drietome meria oba smery, osobne som videl ako odfotil auto predomnou smerom od ČR. Na SK je TOLERANCIA v obci 5km/h , takže aj policajt ti dá za 56kmh pokutu...
Osobne by som nadrbal toľko radarov ako je vo FR, na každý nehodový alebo nebezpečný úsek atď... A kamaráti by nemuseli stáť každý deň na tom istom mieste, ale mohli by robiť niečo zmysluplné.... Napríklad chytať tých dementov z videí - vybrzďovanie, blokovanie, vystrajanie a podobne, a tak isto aj chodcov začať kasírovať - neosvetlený, bez reflexných prvkov, skáču rovno pod auto - to je katastrofa poslednú dobu
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

gabo498 napísal:Ako fakt mi povedz v ktorých krajinách jazdíš????? Lebo označené sú veľmi málo.... Aj bo Francúzsku najnovšie je tabuľa že pozor radar, ale už na jej úrovni na druhej strane je radar ktorý ťa odfoti... A potom 200m je ďalší.... Logiku som radšej nehľadal....
norsko svedsko finsko uz 10 rokov, tam je vzdy znacka 200-500 metrov pred radarom ze je tam stacionar... neriesim fizlov skrytych v niekde v krikoch... v norsku som videl raz za 5 rokov, svedsko a finsko nikdy, ak niekto bol raz vo svedsku a zjazdil od juhu az na sever, musel si vsimnut ze tam je anarchia... najazdil som cca 100 000 po svedsku a kazdy radar bol oznaceny... zas banujem ze som vobec prisiel na sk na dovolenku lebo mi tu vzdy nieco pripomenie z akej riti som vyliezol...iba drezurovanie


https://www.google.sk/maps/@67.3272608, ... 312!8i6656

priklad norsko
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Pokojne sa vráť do toho anarchistického švédskeho moslimského kráľovstva kde od teba nikto dodržiavanie predpisov nežiada, nám tu chýbať nebudeš.
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

ked myslis ze len toto je problem svedov..vo svedsku som ale nikdy nepracoval...som v norsku a tam ani neceknu pokial chces riesit politicku situaciu...
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní