Novy pletenec vyfuku - zvyseny hluk

zapaľovanie, škrtiaca klapka, chladenie atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

retepeter
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.08.2013 21:37
Zdieľať na Facebook

Novy pletenec vyfuku - zvyseny hluk

Príspevok od používateľa retepeter »

Ahoj, mam focus I, 1.6 benzin.
V servise mi menili pletenec výfuku, kedze stary bol uz deravy (vyrezali stary a navarili novy).
Odvtedy pozorujem zvyseny hluk od vyfuku. Ide o taky rezonancky zvuk ktory sa objavi pri vacsom stlaceni plynu.
Nezavisi az tak od otacok ako od vyuziteho vykonu.
Ako keby tam bol sportovy vyfuk.

moze to byt sposobene neoriginalny/nespravnym dielom alebo zlou montazou?

Dakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Bud rad, že to auto ma aspon sportovy zvuk... :4012:

jednoducho tým,že zavarili nový pletenec ,

vyfuk sa sfunkčnil,to znamená ,že dáva protitlak

a tým padom motor lepšie ide a ma lepší zvuk,

je to uplne normálny jav

ak sa ti to nepáči zober vrtačku a 8 mm vrtak a navrtaj tam dieru :4090:
a budeš to mat tak ako pred tým... :300f:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

najprv sa pozri, ci sa vyfuk nedotyka niekde kasne...
retepeter
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 27.08.2013 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa retepeter »

tazko povedat ci davnejsie mal takyto zvuk a pomaly sa menil ako to hrdzavelo- to si clovek nevsimne.

ceknem tu kasnu, dik
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je to zriedkavá chyba a býva za ńou obyčajná nedôslednosť,
demontuje sa starý kus,vyreže karbom jedna aj druhá príruba,a navarí druhý pletenec..lebo,hore to obvariť dookola väčšinou možné nie je.Ak sa rieši demontované tak sa často netrafí vzájomná presná vzájomná pozícia trubiek alebo dokonca dĺžka potrebná pre nový pletenec.Po nasadení to potom pne alebo tlačí tam kam nemá,rezonuje,dotýka sa karosérie,trhá gumenné zavesenia..Lebo,riešiť to treba hore,urobiť iba pár zvarov aby sa zabezpečila správnosť pozície a už sa to voči sebe nerozhýbalo,a znova dole a dookola pekne obvariť.To je ..dva krát s tým robiť.Trvá to dlhšie,stojí to viac a zvárať výfukové trubky bohviečo nie je pretože trubky bývajú hrdzavé atd atd.preto sa to sfušuje ako rýchlo sa dá miesto toho aby sa robilo poriadne,dlhšie a drahšie,čo majiteľ auta často vidí inými očami pretože pletenec je značne lacnejší než jeho výmena.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Novy pletenec vyfuku - zvyseny hluk

Príspevok od používateľa christiane »

retepeter napísal: Nezavisi az tak od otacok ako od vyuziteho vykonu.
Ako keby tam bol sportovy vyfuk.
Nie je zavareny len zospodu?Bolo vyfukove potrubie dole?Na to treba kybel nervov a autogen na povolovanie srobov.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zalezi na ake auto, ale ked kuknem katalog - cena pletenca, vs. cely kus rula s pletencom, musel bych byt nahlavu padnuty to prevarat...co ziskam na material, stratim na case a nervoch + ta stara hrdzava rura pojde skorej jak pletenec asi :41c2:

k tym srobom hrdzavym jak novy moderator topgearu lol , urezat flexu a zahodit daleko doprec :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
piero7
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 27.10.2009 12:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa piero7 »

Ano, presne tak ako pise bajo777. Mam to iste auto a tiez som potreboval vymenit pletenec, v servise tvrdili ze urcite staci navarit pletenec (cena za diel cca 40 eur). Ale ked som sa na to pozrel vzhladom na to ze to auto ma 15 rokov tak navarit by nebolo na co, lebo to bolo cele prehrdzavene (min. by sa to pekne predrazilo). Original cely diel aj so zvodmi mi ponukli za cca 221 eur (nemyslitena cena na take stare auto). tak som trochu hladal na nete a objednal cez autofra cely predny diel -zvody + pletenec + montazna sada za cca 85 eur (neskor som nasiel na nete SK eshop aj za cca 75 eur)..
Diel samozrejme presne sedi, vymena bezproblemov a viem ze to este cosi vydrzi a o rok sa mi to nerozpadne 10cm za zvarom .. :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy benzínových aut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný