Novy majiteľ nechce odhlásiť vozidlo

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Presne tak! Overuje sa podpis, či to splnomocnenie podpísal ten čo je na splnomocnení uvedený a nie splnomocnenie samotné takže pani notárka nech vráti diplom. Na matrike neriešia kraviny a sú lacnejší. Do knihy mohla napísať na čom ten overovaný podpis bol, ale pokojne mohlo byť prázdne, mám doma dve také.

ivko, auto sa odhlasuje spoločne lebo v tvojom prípade sa zasa môže stať, že na to doplatí kupec lebo predávajúci auto neodhlási napr. z dôvodu nejakej ťarchy na aute - exekúcia a pod.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

pan bude asi profik a neurobil to prvy raz, tak isto musi byt policii znamy lebo oni aj ked takych neriesia tak poznatky o nich maju, ja odporucam ist znova na policiu a pokial to nezacnu riesit rovno im povedat ze to nieje normalne, presla ta trpezlivost a budes to medializovat a to by som asi aj odporucal, mozno aj dotycny pan zrazu najde strateny technicak a poriesi sa to, kazdopadne pan bude znama firma a ty sama stym nepohnes
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
jurigad
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 15.03.2006 19:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurigad »

Čo má ísť medializovať? To že si nesplnila povinnosť a neodhlásila auto na nového majiteľa? To , že dala smradovi auto aj s TP pred odhlásením preto ,že ju na to nahovoril ju neospravedlňuje.
Tu asi pomôže len súd, pretože , ak by aj zaplatila 500 eur , za vyradenie, teoreticky by mohla vyradením znehodnotiť majetok , ktorý jej už podľa zmluvy nepatrí.
Bohužiaľ, naši zákonodarci na takéto prípady nemysleli , keď zákonom prikázali prítomnosť , alebo splnomocnenie kupujúceho pri odhlasovaní.
Za aktuálnej situácie je veľmi riskantné odovzdať auto bez odhlásenia kupujúcemu, alebo splnomocnenia /to si treba tiež dobre pozrieť môže to byť upravovaná kópia / , riziko je vyššie , čím je auto lacnejšie.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

flyte napísal:Za predpokladu, ze ma niekto splnomocnenie na ukony spojene so zmenami v evidencii motorovych vozidiel, nemusi odhlasovat auto stary majitel. Na toto splnomocnenie moze byt.

Mna skor udivuje,ze sa podarilo spravit splnomocnenie bez konkretneho mena. Mal som tiez taku poziadavku, len opacne (ja by som len dopisal meno predavajuceho co odhlasi auto na mna) a notarka o tom nechcela ani pocut.
notarka sa pod to nepodpise - je pravnicka ale na obecnych uradoch sa to da - matrika. Nie vsade - zalezi od konkretnej osoby...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

k teme - su tu tieto moznosti :

1. oficialna za poplatok 500 EUR
2. neoficialna - zozenies si doklad o zosrotovani auta
3. vozidlo docasne vyradis napr. na 1 rok za 5 EUR pokial sa to nedoriesi - treba odovzdat TP aj SPZ a ak nemas tak musis poziadat o vydanie novychdokladov a SPZ cize dalsie poplatky...
4. auto odhlasis na nejakeho koňa :-)

v pripade druhej moznosti je riziko ze novy majitel sa casom ozve a bude chciet auto s dokladmi - aby si odhlasila na neho alebo niekoho co teda po zosrotovani nie je mozne ... ak povedal ze ho rozobral na diely tak by sa to nemalo stat ale ...

pokial toto neurobis, mas povinnost absolvovat STK EK v riadnej lehote co asi uz nie je mozne a tiez platit PZP. To PZP ako pisal niekto sice zanikne aj nezaplatenim, ale OU eviduje platby PZP a ak nie je zaplatene, mozu dat pokutu a nie malu ...
Naposledy upravil/-a autokomplet v 23.09.2019 17:01, upravené celkom 1 krát.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

jurigad napísal:Čo má ísť medializovať? To že si nesplnila povinnosť a neodhlásila auto na nového majiteľa? To , že dala smradovi auto aj s TP pred odhlásením preto ,že ju na to nahovoril ju neospravedlňuje.
Tu asi pomôže len súd, pretože , ak by aj zaplatila 500 eur , za vyradenie, teoreticky by mohla vyradením znehodnotiť majetok , ktorý jej už podľa zmluvy nepatrí.
Bohužiaľ, naši zákonodarci na takéto prípady nemysleli , keď zákonom prikázali prítomnosť , alebo splnomocnenie kupujúceho pri odhlasovaní.
Za aktuálnej situácie je veľmi riskantné odovzdať auto bez odhlásenia kupujúcemu, alebo splnomocnenia /to si treba tiež dobre pozrieť môže to byť upravovaná kópia / , riziko je vyššie , čím je auto lacnejšie.
nikde nie je napisane ze nemozes splnomocnit noveho majitela alebo cudzieho cloveka... Je to riziko ale chcela to mat pohodlne vyriesene a nerozumela sa do toho - bola podvedena. Ak ma zmluvu, neurobila nic zle a je smutne ze policia si na taketo podvodne jednanie od kupujuceho nejako nevie poriadne posvietit... Slovensko...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Ešte môžeš odstúpiť od zmluvy, pre jej nesplnenie druhou stranou. V takom prípade ti musí vrátiť auto - a to som teda zvedavý, kde ho vezme.
Samozrejme, ty budeš musieť vrátiť tomu blbcovi peniaze.... Ak to bolo menej ako tých 500 eur, tak to urob. A potom je na ňom dokazovanie, kde sa podelo auto.

Inak platí to, čo tu už odznelo, vrátane nepochopiteľnej plnej moci, ktorá je vystavená na nikoho. Nabudúce sa prosím ťa poraď vopred.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 72 neregistrovaných