Nove pzp pri odhlaseni - je potrebne?

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ma890
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 27.11.2008 11:09
Zdieľať na Facebook

Nove pzp pri odhlaseni - je potrebne?

Príspevok od používateľa ma890 »

Ahoj, idem kupovat ojazdene auto, pri odhlasovani musim byt predlozena aj nova pzp na moje meno?
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ahoj, pri odhlaske teoreticky nie, kedze povodna poistka je platna do polnoci v den odhlasky. Ako to bude v tvojom pripade, tazko povedat, nakolko zijeme v uzasnej krajine, kde ma kazde mesto a kazdy urad vratane dopravneho inspektoratu, vlastne “zakony”. Radsej si uzavri poistku a s bielou kartou a s dokladom o uhrade chod na odhlasku, takto si budes na 100% isty, ze tam nejdes zbytocne...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Nie, nemusi. Skusenost spred cca 2 tyzdnov v BA.
Ale zo zakona o poistovnictve pzp zanika prevodom drzby, cize usetris mozno ten 1 den v ktory to budete prepisovat. V nasledujuci den uz musis mat nove pzp.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

pri odhlaske treba pzp povodneho-stareho vlastnika, pri prihlaske treba pzp uz na noveho vlastnika
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

To, ze pzp je platne do polnoci v den zrusenia je pekna blbost, neviem kto to vymyslel, kto na to prisiel. Ako moze byt PZP platne na byvaleho majitela, ked je v TP zapisany niekto uplne iny - novy majitel? PZP zanika okamzite pri odhlaske. V pripade nehody si poistovna vyziada presny cas odhlasky aby mohla/nemohla plnit.
leonNL
Príspevky: 1238
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Mozno nastali nejake zmeny, netvrdim ze nie. Neviem, nie som kseftar, naposledy som kupoval auto pred styrmi rokmi, a vtedy platilo, ze povodna poistka je platna v den odhlasky do 23:59:59, bez ohladu na to, kedy predavajuci auto odhlasil. Tak asi sa to zmenilo, a preto som napisal, ze najlepsie bude, ak pojde na odhlasku s uz uzavretym pzp.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
lubomirmacek
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 10.07.2007 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirmacek »

Nechápem, prečo majú ľudia potrebu vyjadrovať sa k veciam štýlom myslím si, asi by to tak malo byť, možno nastali nejaké zmeny a pod. Chlapi kua čo nemáte google? Odpoveď je jednoznačná

Pri zmene vlastníka (majiteľa) vozidla je potrebné uzatvoriť nové
PZP s dátumom ODHLÁSENIA vozidla na polícia u pôvodného
majiteľa
/bežná prax je s dátumom prihlásenia a toto je nedostatočné/
ak do kupovaného vozidla sadnem v deň odhlášky na moje meno:

Osoba, na ktorú sa vzťahuje povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu podľa odseku 1, je
povinná uzavrieť poistnú zmluvu najneskôr v deň prvého použitia motorového vozidla.
Osoba, na ktorú sa vzťahuje povinnosť uzavrieť poistnú zmluvu podľa odseku 2, je povinná
takúto poistnú zmluvu uzavrieť podľa § 16 pri vstupe cudzozemského motorového vozidla na
územie Slovenskej republiky.
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný