Nove BMW z Madarska

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterlako656
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.10.2022 19:09
Zdieľať na Facebook

Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa peterlako656 »

Zdravim Vas,

chcem kupit nove BMW, mam dokonca konkretnu ponuku od predajcu v BA, ale narazil som na https://forum.autobazar.eu/dovoz-uplne- ... 79312.html

Ceny v HU v konfiguratore su skutocne vyrazne nizsie ako na Slovensku. Navyse ta DPH.

Napisal som prave email (anglicky, bohuzial nehovorim Madarsky) vsetkym predajcom z BMW webu. Nema ale niekto tip, popripade priamo kontakt, na dobreho predajcu novych BMW v HU?

Alebo nebral niekto poslednu dobu nove BMW v HU, su mozne vybavit nejake extra zlavy na cenu v konfiguratore?


Ten cenovy rozdiel je skutocne zaujimavy. Ak by sa podarilo dostat este nejaku zlavu navyse, asi by to za tie extra opletacky stalo.


Dakujem za akukolvek reakciu :300f:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

huf je kybli, podobna situacia bola aj v 2008, ked to drblo cele - prve isli dole hufy a zlote. to sa dali kupit passaty za 15k€ v prepocte :-)

Takze IMHO ide skor o rozdiel v kurze hufu a europenazi ako o nizsie ceny
wikyxxx
Príspevky: 1147
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Najlepšie bude podľa mňa zohnať niekoho kto hovorí maďarský a ísť tam osobne:)
peterlako656
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.10.2022 19:09
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa peterlako656 »

YxoYpsilono napísal: 25.10.2022 14:57 huf je kybli, podobna situacia bola aj v 2008, ked to drblo cele - prve isli dole hufy a zlote. to sa dali kupit passaty za 15k€ v prepocte :-)

Takze IMHO ide skor o rozdiel v kurze hufu a europenazi ako o nizsie ceny
Jo akoze ten kurz HUF pada sialene, tiez mi napadlo ze to bude asi tym. Tak teda idealny cas vyuzit ten volny pohyb tovaru jo? :2f93:

wikyxxx napísal: 25.10.2022 15:13 Najlepšie bude podľa mňa zohnať niekoho kto hovorí maďarský a ísť tam osobne:)
Aj som cakal ci niekto toto napise. Pockam na emaily aspon par dni a pojdem na to. Nekupoval som este nove auto - myslite ze proste staci dojst bez ohlasenia? Ci najskor "booknut termin" nejako s predajcom?
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď napíšeš mail, že chceš kúpiť auto, predajca bude mať psychologicku výhodu, bude vedieť, že po tom aute túžiš.

Lepšie je vybrať si auto a ísť akože nahodou okolo.
Urobit sa sprostým, povedať, že si nechcel kúpit, ale, že Ťa zaujala pekná predajňa, prima ponuka, že si sa iba zastavil...., bla bla, klasické zdvorilostne reči.

A potom zo srandy, že keď Ti dá dobru ponuku, že ten rozvod doma risknes.

Na 99% dostaneš lepšiu cenu
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Minulý rok som takto kúpil BMW v Maďarsku a radšej ani nenapíšem, o koľko lacnejšie ma to vyšlo, aby tu neboli reakcie, že som si to vymyslel, lebo to nie je možné. Ten rozdiel bol OBROVSKÝ!!
Ja som bol konkrétne u predajcu v Gyori. Prišiel som tam s PDF-kom na USB kľúči, kde bolo auto podľa ich konfigurátora. To som nakonfiguroval tak - keďže tiež nemtudom magyarul - že som mal na PC otvorený náš a maďarský konfigurátor, takže som vedel, na čo klikám. Neboli úplne identické, ale rozdiel bol minimálny, takže to nevadilo.

Samozrejme, napadne ti otázka, či s tým maďarským PDF-kom nezájsť k našim predajcom? Odpoviem ti vopred, NIE. Mne povedali, že im mám predložiť nejakú cenovú ponuku, aby mohli argumentovať v Mníchove. Povedal som im, že na tom maďarskom konfigurátore si to predsa môžu overiť aj sami. A zasa - potrebujú argument do Mníchova. Zasa im hovorím, že aj v Mníchove môžu ísž na stránku www.bmw.hu a nakonfigurovať si to. A oni zasa, že potrebujú nejaký mail, kde mi Maďari potvrdia, že tú cenu dodržia.
Tak som teda napísal po anglicky do Maďarska, že či tú cenu z magyarul konfigurátora dodržia. Prišla mi odpoveď, ŽE MI DAJÚ NIŽŠIU CENU, než je v konfigurátore!!! Tak som sa na našich predajcov vyprdol a urobil si výlet do Gyoru. Dali mi EŠTE LEPŠIU cenu, než mi napísali v maili....... No a kým sa auto vyrobilo, za tie 4 mesiace išiel forint dole, takže ma to vyšlo o ďalších 2000.- eur menej.

Takže kúpiť nové BMW v Maďarsku? Určite ÁNO!
Rozdiel v DPH 7%, to už je len taká príjemná čerešnička na torte.
peterlako656
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.10.2022 19:09
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa peterlako656 »

Fuu @vykopanafosilia to je odpoved v aku som ani necakal, velka vdaka :300f:

Pisem aj SS, chapem ze niektore veci netreba verejne. Ale samozrejme pochopim ak ich nechcete vobec zdielat.

Ale teda super. Aj to ze email teoreticky este moze fungovat, tak tomu dam trochu casu.

Inak nasledne prepis a pod. - mali ste na to spec. firmu alebo vsetko sam?
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

V pohode, na to tu predsa sme :-)
Odpísal som.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

peterlako656 napísal: 25.10.2022 20:43 Fuu @vykopanafosilia to je odpoved v aku som ani necakal, velka vdaka :300f:

Pisem aj SS, chapem ze niektore veci netreba verejne. Ale samozrejme pochopim ak ich nechcete vobec zdielat.

Ale teda super. Aj to ze email teoreticky este moze fungovat, tak tomu dam trochu casu.

Inak nasledne prepis a pod. - mali ste na to spec. firmu alebo vsetko sam?
AK MAS DOST PENAZI TAK FIRMA. ak nemas eura tak sam. :28b7: :28b7: :41c2: :41c2: :d :D :d :D
peterlako656
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.10.2022 19:09
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa peterlako656 »

PROCHY603 napísal: 25.10.2022 23:11 AK MAS DOST PENAZI TAK FIRMA. ak nemas eura tak sam. :28b7: :28b7: :41c2: :41c2: :d :D :d :D
Este som to nehladal vobec, ale mas tucha o akej sume sa pri FIRME bavime? Su to stovky eur ci viac? (myslim idealne taky nejaky "full service", ze ja si pre to max pridem do HU, odsoferujem to na SK a oni "vyriesia vsetko")
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

peterlako656 napísal: 25.10.2022 23:34
PROCHY603 napísal: 25.10.2022 23:11 AK MAS DOST PENAZI TAK FIRMA. ak nemas eura tak sam. :28b7: :28b7: :41c2: :41c2: :d :D :d :D
Este som to nehladal vobec, ale mas tucha o akej sume sa pri FIRME bavime? Su to stovky eur ci viac? (myslim idealne taky nejaky "full service", ze ja si pre to max pridem do HU, odsoferujem to na SK a oni "vyriesia vsetko")
Ked si to sam odsoferujes tak si to aj sam prihlasis.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa seven549 »

ja by som nevahal ak chces teraz lacnejsie kupit nove auto.treba vzdy sledovat aj zahranicne ponuky.kolega nemec uz bol kupit v polsku novu opel astru 1.5cdti.rovno zo salonu.rozdiel 7000 euro oproti nemecku.

pozerali sme v praci autoscout24 tam davaju aj autosalony nove auta alebo motorky.nemec skratka sadol do auta so zenou a hned to zo salonu kupil.

kedysi tak boli lacne skodovky v rumunsku ked sli do eu.kolega bol kupit superba.bol o 6000 euro lacnejsie ako na sk.

v 2014 sa tiez nieco dialo.kamos kupil v cz noveho superba za 22 000 euro kombik 2.0 tdi.a v pekne nabitej vybave.
jurotel
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 16.01.2007 22:28
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa jurotel »

Prajem ti pekny dobry den,

nove auto z HU si nemozes priviest po vlastnej osy, musi prist na odtahovke, kedze nedaju ti prevozky cez hranice a nebude registrovane lebo bude mat iba krstny list (coc conformity ci jak sa tomu nadava). Auto ti radim kupit na firmu priamo bez 27 perc dph. Zriad si u nas v banke huf ucet a tam si zmen presnu sumu + poplatok za transakciu+ poplatok za zrusenie uctu, lebo platbu ti nevykonaju cez hranice kym nebu vidiet l ostatok na ucte taky aby sa dal ucet zrusit. Ja som kupoval mnoho aut cez automagisz v debrecene, lebo oni sa hlavne venuju re-exportu do rumunska ukrainy bulharska atd. Maju brutalny obrat a daju ti velku zlavu, mne dali 24.5 percenta na bmw m2 c napriklad.
BMW Magisz
Kiss Roland
4032 Debrecen
+36 70 450 08 09
kiss.roland@magisz.hu
www.bmw-magisz.hu

keby si nieco potreboval napis mi jurotel@gmail.com
viem po madarsky aj som to robil mnoho krat...
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Ak je niečomu absolútne nerozumiem, tak to je fakt, že my máme krásne, hrdé euro, v tv sa ešte chválime, že mame najnižšiu infláciu z V4...., vďaka euru, samozrejme..

A v skutočnosti sme vo všetkom, takmer, najdrahší... :40bd: :3c90:
peterlako656
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 20.10.2022 19:09
Zdieľať na Facebook

Re: Nove BMW z Madarska

Príspevok od používateľa peterlako656 »

jurotel napísal: 27.10.2022 10:45 Prajem ti pekny dobry den,
...

BMW Magisz
Kiss Roland
4032 Debrecen
+36 70 450 08 09
kiss.roland@magisz.hu
www.bmw-magisz.hu
Skvele, dakujem za reakciu aj priame posunutie kontaktu. Napisal som im. Ak by sa neozvali alebo cokolvek, pisem aj tebe :hero:

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných