Nove auto - diesel?

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Nove auto - diesel?

Príspevok od používateľa andy500 »

Ahoj, verim ze tu najdem mnoho znalych ludi. Priblizim moju situaciu:
Praca vzdialena 45 km - jazda po dialnici - za den 100 km
Rocne to robi aj s mimopracovnymi cestami 30 000- 35 000 km. Mam benzin 1.6 no pri jazde 130-140 km/h tachometrovych to zere 8-9 litrov a to mam len 45 L nadrz cize furt len tankujem.
Co by ste na vasom mieste kupili? Povedzme, ze sa musime zmestit do 20 000 a moze to byt nove, pripadne nejaka rocna, dvojrocna jazdenka?
Alebo to necham uplne na vas, len prosim, nie 10-15 rocne :)
Poziadavky - mala spotreba, dobre jazdne vlastnosti, mozno financne nenarocny servis. Nemusi to byt vobec nejaka 130 kw obluda, postaci mi aj nejaky 85 kw :-) a ci sa vyplati diesel alebo nieco ine? A ci sa nebat kupi napr korejca ako je KIA a pod.
Velmi sa v tomto vsetkom neorientujem, mozno najdem inspiraciu vo vasich odpovediach..,.. dakujem velmi pekne :3906:
jozef-ipd
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 26.04.2018 00:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozef-ipd »

PASSAT TDI.
Zere 4 litre , celkom nizke servisne poplatky.
Osobne Diesel aj do mesta , dnes to nikto neriesi ale treba vypalit DPF filter raz za cas.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Passat síce žere 4 litre, ale asi tak na 60, maximálne 80km... Pod 6l bude problém, hmotnosť sa oklamať nedá. Ja mám Octaviu II, čo je "trošku" ľahšie auto, ako Passat a priemer mám 5,5.

A teraz odpoveď pre autora:

plne chápem to časté tankovanie, to už po čase vie byť pekne otravné. Ja som mal Fabiu so 45l nádržou, síce diesel, ale tankovať každý druhý deň už bola otrava. A nikdy mi nevyšli tri pracovné cesty na jednu nádrž, vždy som musel po dvoch tankovať. 45l vs 55l v Octavii je rozdieľ, spotreba len o 10% vyššia. Síce najazdíš "dosť" km denne, aj tak mi nejak nesedí, že by si mal kupovať za 20000 euro auto. Spočítaj si, za aký dlhý čas toľko našetríš zo svojho platu? Samozrejme viem, že to budeš asi kupovať na splátky, ako 95% ľudí.

S novýmautom ušetríš na palive, ale stratíš na hodnote auta a to bude výrazne viac, ako šetrenie palivom.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy500 »

Ok, povedzme že to nemusí byť nové, ale po mojich predošlých skúsenostiach nechcem žiadnu starú jazdenku/stočenku, ale max.3 roky staré auto. Akurát nemám poňatia v akej cenovej relácii sa čo pohybuje, prípadne akú motorizáciu zvoliť.
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Jednoznačne nové, za 19 650€ máš úplne nového dieslového Golfa do ktorého nasledujúcich 5-6 rokov budeš liať iba naftu a prevádzkové kvapaliny ( polovičný interval, nepodtáčať motor). https://konfigurator.vw.sk/cc-sk/sk_SK_ ... K5K/TW/@/@

P.S Napíš prečo si nekúpil spomínaný Auris v predchádzajúcej tvojej téme.
andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy500 »

@vsevetko Prave nieco taketo hladam. Len mam trosku zmeisane pocity, z VW ale to je mozno len pozostatok pocitov, z toho 5koveho golfu s ktorym som bol viac v servise ako na ceste (asi som kupil stocenku)

K tomu Aurisu - ja som ho kupil. Ale nie som az tak spokojny. V aprili to bude rok - to budem mat nejakych 25 000 km najazdenych. Akoze, auto celkom fajn, aj ked infotainment je grc a ta spotreba... no jedine ked jazdim ako dochodca a po dialnici sa šúlam 110 (v zavese za kamionom) tak to žere v ramci mojej normy. No akonahle ze sa ponahlam - 140 a miestami aj viac - spotreba ide k 9 litrom a najviac ma deprimuje, ze normalne vidim ako rucicka stavu paliva klesa. Ako, to uz je asi trosku moc ked prejdem 20 km po dialnici a vidim o aky kus sa pohla. Ci som len taky narocny? Interier tiez nic moc, po kupe mi tam cosi škrkalo pod palubovkou, teraz zas pri pusteni plynu (asi kvoli vibraciam) je pocut ako sa trasu svetielka hore nad radiacou pakou. na strope... a kryt vsemoznej elektroniky (nad spolujazdcovymi nohami) som musel dat preco lebo tam len tak vysel a kazdy donho kopal - neda sa dobre upevnit. Navyse, vrzga mi soferova sedacka. Velke sklamanie, teraz to banujem. Mohol som si to lepsie premysliet, co kupit. Neviem si predstavit, ze teraz cez leto sa vyberiem s kamaratmi niekde do Chorvatska na dovolenku. Plne nalozeny a po dialniciach - ano, sice mam zaruku noveho auta ze sa tam doveziem alebo teda ak bude aj porucha, Toyota ma servis po celej europe...ok... ale za cenu ze budem kazdych 500 km tankovat? Ved takto plne nalozeny to bude zrat aj 10 litrov hadam...
Neviem, som zufaly, tusim pri kupe vsetkeho tovaru vratane tychto velkych poloziek ako su auta, mam vzdy stastie a zle si vyberiem.
Chytam z toho depresiu. :38eb: :38eb: :38eb:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Depresii tvrdo nahrávaš.Mal si jedno z najvydarenejších (G5) od čoho je lepší už iba G5 plus,ale ak by si už vtedy uvažoval,dáš ho do digitálneho stavu za nijako nie extrémne peniaze a jazdíš vyškerený ako vlašký orech.Ak sa upínaš na novú generáciu a nové alebo velmi nové auto,máš garanciu výdavkov ako tak poriešenú prvých 200 tis km a ´dalej je vo hviezdach.Ak vôbec riešiť infotaiment,už je zle,kúp si prvú diskotéhovú koninu ,možno znižuje spotrebu. S dieslami tejto úplne novej dnešnej generácie si užije ešte každý svoje krušné chvíle,obsahujú vela zmien tak vo vlastnej technike ako v ich servise..radosť z toho nebude,a zmenám nie je koniec,ani v jednom ani v druhom.Ak je tu niekto optimista,má zlé alebo žiadne informácie. Ano...na výveske som to videl pekné,krásne velké...spotreba 3,7 tuším...no nekúp to za tých smiešnych 40 tis
vsevetko
Príspevky: 974
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Mal si jedno z najvydarenejších (G5)
1.6 FSI najvydarenejšie nebolo, takže sa nemôžme čudovať depresií(dileme) majiteľa. Keď už mechanik nevie kúpiť pre seba a pre syna schopné jazdené auto tak čo má robiť úplný amatér do aut? Jedine nové, zo všetkými pre a proti.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Potom ide o nedorozumenie...ja som automaticky predpokladal Tdi nie drb...té Tsi
andy500
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 13.03.2018 08:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy500 »

Mal som Golfa 2005 1.6 FSI. Jazdenku, podla mna asi aj stocenku. To uz je ale jedno. Ak myslis "zdigitalizovat" vymenu radia za dotykove a pod - skusal som, po roku problemov som radio vratil. Bordel... a ide mi skor o moznosti pripojenia a navigacie (nie som zastanca vselijakych "diskotekovych" prvkov, ide mi o uzitocnost. A napr. v aktualnom aute v Aurise by som si musel priplatit 600 e za navigaciu od toyoty...ziadne zrkadlenie mobilu ani nic. Toto ale nechcem riesit, na kolko ma viac zaujima auto, motor a vlatnosti. Infotainment uz je len detail... Mam Toyotu Auris 1.6 valvematic od aprila minuleho roku ale ze by som bol uplne spokojny tak to nie. Vykon sice pekny, 97 kW ked to potocis uz je vidiet aj citit. Ale po tomto potoceni mozem odbocit rovno na pumpu. A jazdit ako dochodca na ukor spotreby ma nebavi. Hlavne po dialnici, ked ta maju obiehat aj kamiony. :angr:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten Auris nie je špatný ani technicky ani inak,ale...spapá čo musí.a kedže papá neustále..lezie to na nervy lebo v kuse pumpa.To kto si navykne na tankovanie raz za 1100 km to ťažko predýchava.No a peniaze vlastne z kešene ob deň preč,tiež neteší
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To je zaujímavé , že ako plynár tankujem každých 400 km už viac ako 30 rokov a nikdy mi to nepripadalo čudné. A ani 20 eur nie je zase suma čo by ma zrazila na kolená.
Práve na dialnici mi to prišlo ako výhoda lebo na pumpu som prichádzal už v polospánku. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
sajmon-36
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 28.04.2017 09:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sajmon-36 »

Peugeot 308 nejaka ta 308 by podla mna tiez nebola zla volba. Auto priestranne a so spotrebou to tiez nie je zle
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco pred 30.rokmi tak akurat 150km a vymenit bombu... to sa dost blbo robili tie kilometrove najazdy
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Do 20 litrov kupis v pohode auticko v zaruke hoci nie nove napr 1-2 rocne ktore ma najvacsi prepad ceny za sebou... Zadaj do vyhladavaca parametre ktore chces vyhodi ti urcity pocet aut... Vyselektuj nechaj si 2-3 auta do uzsieho vyberu, precitaj recenzie, skus predvadzaciu jazdu a snad vyberies dobre :28b7: mne sa pacila cx3, sadol som si do 4x4 so 110kw s 2.0 auto slo super, avsak stredovy tunel tlaci na pravu nohu a to mam 180cm...kufor malicky takze som to odpisal zo svojho uzsieho vyberu... Nieco sa da nastudovat ine si nusis ohmatat nazivo :2f93:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných