Nove auto Ceed, astra turbo alebo lancer?

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Tak ktore?

Hlasovanie ukončené 22.05.2016 12:37

Ceed
2
33%
Astra
0
Žiadne hlasovania
Lancer
4
67%
Radsej budem bez auta..
0
Žiadne hlasovania
 
Celkom hlasov: 6

peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Nove auto Ceed, astra turbo alebo lancer?

Príspevok od používateľa peto166 »

zdravim... v blizkej buducnosti planujem kupit nove auto a neviem sa rozhodnut medzi spominanimi modelmi... :-\
Chystam sa i na autosalon do BA si v nich posediet a informovat sa ale chcem vediet i vas nazor..:

KIA Ceed s motorom 1.6 GDI: (cca 14 tisic E)
najviac sa mi pozdava, pocekoval som nejake recenzie, motor ma podla mna dostatocny vykon aj slusnu spotrebu dizajn z vonku aj z vnutra sa mi viac ako paci a za tu cenu ma snad vsetko co od auta chcem!!!

Opel Astra 1.4 Turbo (cca 14tisic E)
rovnez motor s dobrym tahom dokonca ma viac kw ako ceeda, ale vraj i vacsiu spotrebu, no mam velkeee predsudky voci tymto novym oturbenym masinam co pri predaji moze byt problem ak nebude spolajhlive...
inak pekne auto jak z vonka tak z vnutra i ked z vnutra mi to pripada tak trocha chaoticky tie cudliky kdekade rozmiestnene na palubke, volant tiez taky zarazeny dovnutra mi pripada... ale nasiel som ho za dobru cenu takze ho mam v hladaciku.. :)

Mitsubishi Lancer Spaceback 1.6 MIVEC (cca 14 a pol tisic E)
poctiva atmosfera, snad asi najspolahlivejsie motor aj auto celkovo vraj, spotreba tiez dobra, dizajn z vonka paradny z vnutra jednoduchy bez zbytocnosti,
co sa mi nepaci, naslabsi motor zo vsetkych a zial i bez zopar veci co by sa mi hodilo vo vybave a nieje si ich mozne ani priplatit a o cosi vacsejsia cena nez hore spominane... (skoda ze uz nerobia 1.8)

ps.: i30 som vylucil kedze je to jak Ceeda ale dizajnovo sa mi nepaci :)

takze co poviete?
zaujima ma hlavne spolahlivost jak motorov tak celkovo, jazdne vlastnosti, vnutorny priestor a podobne...

Ktore by ste kupili vy? :41c2:

Dakujem...
soto19
Príspevky: 657
Dátum registrácie: 23.09.2008 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa soto19 »

Za mna urcite Lancer. Je to jeden z poslednych poctivych japoncov vyrobenych este v Japonsku. Je to auto NO FRILS, ano vnutro nic moc, motor ziadny sportovec, model relativne stary, ale zaroven aj mas istotu, ze si nikdy nebudes tykat s mechanikom.
Opel ani ako sluzobne auto by som uz nechcel.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja by som kúpil toho Lancera z CZ, tam ho kúpiš zo showroomu za lepšiu cenu http://www.sauto.cz/osobni/detail/mitsu ... oFrom=list a nemáš to ani daleko
U nás máš výbavu Invite za 14950€ z CZ za 12750€. To už aj stojí za tie behačky navyše
peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

Lenze ja ho chcem zobrat na 4tiny najlepsie 5tiny.. Nemam taku hotovost a niesom si isty, ci sa to zo zahranicia teda aj z CZ da takto riesit.. Skor asi nie.. :41c2:
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Jednoznačne Lancer. Prečo? Odvez sa na nich a budeš vedieť. A aj pre budúcnosť keď ho budeš po x rokoch predávať tak ho najlepšie predas.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Jedná vec mi vadí na Lancer Spaceback ma totálne nepraktický kufor. Asi by som šiel do Kie.
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Kufor ma dosť blbý. Tiež je otázne ako často a do akej miery bude kufor využívaný.
Zas dizajn Kie a Mitsu je neporovnateľny . Samozrejme v prospech Mitsu.
smejo
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 20.10.2010 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo »

Možno by stál za zváženie aj fakt, na čo je aká záruka.

Mal som Ceed 1.4 prvej generácie a pri 105 tis km skočil rozvod (reťaz). Opravili to na záruku mesiac pred dovŕšením siedmich rokov. :)
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Tak to si mal šťastie. Ale zas si zober či ti pri 105000 km hrozí toto pri mitsu. Podľa mňa ee.
A ak by sa ti to stálo po záruke tak ťa porazí.
Jednoducho kvalita Kie a Mitsu sa nedá porovnávať. Sú to 2 odlišné galaxie.
Napísať odpoveď

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných