Nove auta v retro style bol by to problem ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Nove auta v retro style bol by to problem ?

Príspevok od používateľa biker610i »

Caute dlhsie ma trapi otazka ze preco vyrobcovia aut nevyrabaju nove auta aj v retro style? Kedze napriklad radia alebo ina spotrebna elektronika sa da vyrobit aj v style retro preco to nenapadne aj vyrobcov aut ? tato otazka ma napadla najma preto lebo ked vidim co za dokrutene skarede dizajny aut behaju dnes po cestach tak sa mi chce grcat. Ze uz nevedia dizajneri automobiliek najma francuzkych a japonskych (toyota) AKO ZOHAVIT AUTO PO DIZAJNOVEJ STRANKE. Naozaj by bol problem vyrobit auto v style 70-90 rokov ale malo by vsetky tie moderne vymozenosti ako kaze EU legislativa? ja myslim ze nie. Z novych auto ktore maju nadych retro je len par kusov ako napriklad mercedes G, Lada niva a mozno fiat punto/500. Nebola by parada vyrobit co ja viem novy vw golf radu 2 alebo skodu 100/1000, peugeot 205,405,106 Fiat uno,regata , Ritmo atd len z vonku by vyzerali rovnako ako stare ale boli by moderne co sa tyka po technickej stranke .
PS : nechal som sa uniest a musel som zalozit tuto temu tak napiste co si o tom myslite . dik za nazory :4012: :zg282:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Myslíme si o tebe to čo doteraz...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Si dnes s kludom môžeš kúpiť napríklad Dodge Challenger (kludne aj SRT verziu), si myslím že tomu konkuruje máločo a ked už tiež je to vyrobené v usa

Tearz už ti len chýba splašiť nejakých 35000€ na jazdenku

Vyrábať retro nákupnú tašku asi moc nemá zmysel, najbližšie k tomu má Fiat 500, respektíve MINI
pidizvi
Príspevky: 3411
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Takych vozov tu bolo dost, nie sice jedna k jednej k povodnemu staremu modelu, ale tvary zachovane. Napadnu ma VW novy chrobak, chrysler PT cruiser, plymouth prowler, jeep komander, rubikon, lada ziguli, jaguar XJ, suzuki jimny, land rover defender.
Preco nie je takych modelov viac, podla mna to ludia nechcu, alebo to chce prilis malo ludi na to, aby sa do toho automobilka pustila.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Stale tu existuje určita skupina motoristov, pre ktorú je na prvom mieste nizka kupna cena auta ,potom vydrž, jednoducha udržba a opraviteĺnosť , a až potom nejake užitkové vlastnosti a dizajn je až za siedmimi horami hnoja... :d :D

Preto su tak popularne Š Felicie a budu jazdiť na SK donekonečna

Verím tomu, že ak by sa rozpadla EU , až potom by tu nastalo eldorádo individualnych dovozov, lebo na sučasný sortiment predavaných aut by boli uvalené dovozné clá a ceny nových vozov by išli hore min. o 15-20 %
A vtedy by sa oplatili individualne dovozy
a potom by tu boli vidieť auta ako TATA , Mahindra ,Daihatsu ale aj LADA a potobne vrátane trojkoliek Piaggio....
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

Urcite by bolo rentabilne postavit nove vyrobne linky, dat peniaze na vyvoj vzhladom na predpisy atd verzus zaujem o take auta...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

For Kapela: počas vlaňajšieho roku sa v PSA Trnava montovali dve linky z roku 1996. Boli privezené z Johanesburgu v JAR kde sa na nich vyrábali Peugeoty 406. Tohto roku už linky vyrábajú dvere na aktualny Citroen C3.
Chce to nové prípravky a nové programy do robotov, zvyšok ostáva. Aro kliešte rovnako zbodujú obal na práčku ako kapotu na akékolvek auto , to isté platí pri zváracích ,nitovacích aj šroubovacích robotoch.
Páky na posúvanie sedačiek dodávame do X automobiliek a dizajn je rovnaký už po vela rokov. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme to problém je,pretože dnes každá automobilka na miligram prepočítava ziskovosť modelu ale tak isto náladu trhu a práve platné a v blízkej dobe predpokladané pravidlá.A zrejme to splnené nebude a pre dve tri lastovičky nebudú vyvíjať leto.
Ja som tiež retro pozitív,auto u mňa musí mať svoju dôstojnosť,nemôže to byť čínska nevydarená hračka z reklektorom natiahnutým ako sopel až na strechu,ani nesmie svietiť ako šašo na vianočných trhoch, požadujem analógové prístroje bez televízorov v strede a sedačky v ktorých sa dá aj sedieť.Ja som si to splnil kúpou Rovera 75,ale predstavu splňa aj 124 MB,alebo Jaguár XJ 6 nádherná klasika na celý život.To všetko na trhu je a dá sa nájsť aj v digitálnom stave
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja hovorím tak, a potvrdilo mi to veľa ľudí,

že kto raz vyskúšal "vyšší posed" :3035: už do nízkeho auta viac nesadne...

A možu tam byť aj 4 televizory, nehrá to žiadnu rolu... :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lacko a čože je to vyšší posed? nejako to lepšejeie vysvetli nám sprostým.
Oprava brzd za 700eur a ešte hladanie ochotného alebo za 50 doma na dvore. Opatrné parkovanie so senzormi alebo pristátie v hocijakom jarku bez zamykania. Tankovanie len premiového paliva s aditívami alebo pozlievanie riedidiel od farby a prepáleného oleja. :40bd: Kontrola 350tich senzorov a dpfka alebo nahodenie klukou aj bez baterky? lol
Vyskúšal som naprieč zamestnaniami tak vela vyšších posedov až ma vo výsledku z toho bolí žalúdok a ani ich neoplujem. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nove auta v retro style bol by to problem ?

Príspevok od používateľa christiane »

biker610i napísal: Naozaj by bol problem vyrobit auto v style 70-90 rokov ale malo by vsetky tie moderne vymozenosti ako kaze EU legislativa?
Tak Mercedes 220 D zralok by som si kludne kupil.Otec mal 200 D kratas ,ja 220 D zralok.Ak by to nehrdzavelo co uz bolo neunosne udrzat v prevadzkovom a bezpecnom stave,mal by som ho doteraz.A to sme boli majitelmi cca 23 rokov.Ziadna elektronika,ziadny pocitac,islo to stale.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

laco1871 napísal:

Preto su tak popularne Š Felicie a budu jazdiť na SK donekonečna
Strašne zaujímavý poznatok, v mojom okolí parkuje cca 180 áut, a Felicie spočítam na jednej ruke, max dvoch. Pokrok nezastavíš, aj karosy nahradili sor ky .
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

ivko1 napísal:Si dnes s kludom môžeš kúpiť napríklad Dodge Challenger (kludne aj SRT verziu), si myslím že tomu konkuruje máločo a ked už tiež je to vyrobené v usa

Tearz už ti len chýba splašiť nejakých 35000€ na jazdenku
ake lacne :d :D dodge chalenger mam ale iba model auta v mierke 1:18 za 50€ ktory som kupil v hrackarsve :d :D inak je to velmi pekne auto :4012:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

"Nove auta v retro style bol by to problem ?"
Áno. Pretože nastupujuca generácia, myslím tá kúpy schopná, má úplne iný vkus a automobilka potrebuje predať 100tisice aby sa vrátil vývoj, výroba a ešte sa zarobil. Retro je chôdza po tenkom ľade. A z doterajších skúseností vidieť, že vyrobiť niečo retrodesigne sa automobilky odvážia len na ikonicke kusy. A tie sú potom, až na výnimky, drahé.
A po 2. autá dnes musia splniť celý rad podmienok aby splnili predpisy a požiadavky užívateľov. A keď si spravia všetky automobilky prieskum, nahádžu to do kompu tak všetkým víde to isté. Preto sa dnes autá podobajú ako vajce vajcu. Pokiaľ ide o design, tak ja oceňujem hlavne ak sa niekomu podarí vyrobiť niečo čo nezplynie s davom. Aj preto som fanúšik +-... no, posledných 10r. už len jednej značky
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Inak Biky a čo ti bráni také retro auto si kúpiť? nemusí to byť zrovna Aston Martin , ale Warťasa v cukríkovom stave za 1500 som už videl. lol
A vieš aké krásne by to bolo na pumpe? Pežoťáci budú zháňať ad-blue a ty hrdo naleješ M2T. lol
Na ceste všetci sledujú regenerácie DPFka len aby ich neprerušili a za tebou krásny obláčik modrého dymu. :40bd: :40bd: :40bd: A pritom všetko legálne. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, minac a 68 neregistrovaných