Nové alebo jazdenka ?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Nové alebo jazdenka ?

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi najčastejší problém množstva motoristov,tu je množstvo argumentov pre a proti...
http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/ko ... t-ojetine/
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

mne sa lubi jak sa posuva ten cas kvalitnych aut...volakedy boli auta okolo roku 1990 kvalitne, potom sa to posunulo do 2000, potom uz sa hovorilo o 2003 v clanku uz to je zase 2006 :-)

uz ani nehovorim o spomienkovych optimistoch, co velebia OHV od schade motor kompany, ako najlepsi vyrobok automobilovej historie :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Každý máme iné možnosti , priority a iný stav financií . .a od toho sa všetko odvíja . .nielen nákup auta :41c2:
landik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.10.2017 14:14
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa landik »

ja veľmi rád striedam autá.. teda nie každý mesiac :D ale každé 4 -5 rokov a preto som si nikdy nekúpil nové auto, zakaždým si kúpim také, ktoré viem, že predám aspoň približne za takú cenu ako som ho kúpil a takto mi to vyhovuje.. niekto je zase rád, že si kúpi nové auto a na veľmi dlhú dobu má pokoj.. každému to proste vyhovuje inak..
leos
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 24.11.2014 11:32
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leos »

Treba pri jazdenke mysliet na to, ze proste este nejake tie peniaze do toho auta potecu. Ci chces ci nechces.
Aj ked je mozne, ze v inzerate sa clovek stretne s tym, ze auto uz len jazdit, ze ziadne investicie nie su potrebne. Ale casto je to zavadzanie.
miskooo74
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.10.2016 09:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miskooo74 »

Po pravde som sa s takym autom este nestretol, ze by si nieco nevypytalo.
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

U mna jednoznacne jazdenku. Nove je drahe, a este popritom platit tie predrazene povinne prehliadky, neprosim dakujem. Radsej tie peniaze investujem do prvotneho servisu jazdenky a este mi habadej ostane oproti cistej cene noveho. Samozrejme, ze nepisem o kupovani 15 rocnej jazdenky.
sampson
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 24.10.2017 11:32
Bydlisko: Nove Zamky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sampson »

jazdenka ma svoje caro. hlavne nie je taka draha a za dany rozpocet, sa da niekedy jazdenkou dosiahnut lepsia vybava aj komfort ako v novom aute
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Poviem Vam priklad.Znamy kupil jazdenku za 3000 eur.Za 5 rokov co ho mal investoval do tohto auta cca dalsich 3000 eur...brzdy, tlmice, rozvody, spojka atd atd. Chysta sa nechat si ho este nejaky rok dva a potom chce kupit zase jazdenku. Ja som si kupil nove auto.Nejazdim sice 50 000 km rocne, ale za tych 6 rokov co ho mam som do oprav neinvestoval ani cent...teda pardon, 100 Eur na penu, ktoru mi zozrala kuna :) Nestratil som ziaden cas behanim po servisoch kvoli opravam
Moj znamy tam stratil teda kopec casu. Jazdenka, ci nove auto?
alterego
Príspevky: 289
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Krásna matematika len čo je pravda, ale len pre takých jednoduchších. Koľko stálo to tvoje nové auto a za koľko by si ho dnes reálne predal?
encore16V
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 05.07.2011 13:48
Bydlisko: Bazmek City Nad Hornadom
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa encore16V »

Sprtos, preco si nenapisal kolko stalo nove tvoje? Za aku dobu vyservisoval tie veci? Brzdy, tlmice kludne mohli byt jeden den. Spojka inokedy. Mas to iste ako tvoje povinne prehliadky. Rovnaky cas, mozno tebe to zabralo este viac casu. Kolko stoja tvoje povinne prehliadky? Ked nenapises cenu auta a prehliadok nema zmysel porovnavat nove-jazdene.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ceruzka papier kalkulačka a máme náklady na jeden km u jednej aj druhej varianty.To je jediná možnosť ako vidieť veci ako sú a neskončiť v krčmovom mudrošení. Kto výsledok vie nech si ho chvílu nechá pre seba,kto nevie nech počíta,potom bude aj debata reálnejšie vyzerať.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Vždy je výhodnejšie kúpiť jazdené auto. Ale musí byť v dobrom stave, alebo ho uviesť do dobrého-výborného stavu a počítať s tisíc-dvetisíc eurami, ako investíciu a pripočítať to do kúpnej ceny auta. Potom máte síce staršie, ale auto, ktoré dlhé roky bude potrebovať vymeniť len olej a raz za čas rozvody.

A ešte jedna "drobnosť" je veľmi dôležitá - poznať výborného, špičkového automechanika. Ja mám to šťastie, že takého poznám ;-)

Príklad: nové auto 15 000 euro, cena 5 ročného 8000 euro. Stratili ste len na cene auta 7000 euro bez servisu, údržby, paliva, poistenia a pod.

12 ročné auto 3000 euro, cena 17 ročného cca 1500 euro (ale dajme 1000, nech sa to rýchlo predá). Strata len na cene auta za tých 5 rokov 2000 euro.

2000 vs 7000 euro.

Nie je o čom... Za 7000 môžem kúpiť pozemok, ktorý za 5 rokov bude mať hodnotu 7000, možno viac, možno mierne menej. Ale stále budete mať niečo a nie peniaze vyhodené do vzduchu.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Gabo , ešte sem hodím ja svoj prepočet , nech je sranda.
Cena nového 15t , cena 5r pre Gaba 8t, cena 20r pre mňa 500eur. Nemusím nič odkladať na servis , lebo všetky súčiastky zoženiem na najbližšom vrakovisku kovové za 10eur , plasty za 1euro kus. Robotu si doma urobím sám. lol
Prevádzka - nikdy nejdem nikam sám, ale ponúknem odvoz susedovi , kamarátovi , bratovi za cenu autobusu. Ak som šikovný (a to som) naberiem plné auto a pri nákladoch 4eurá do okresného mesta ,skasírjem 20 . lol
Auto používam na cestu do práce ,kde vďaka plynu môžem podliezť cenou všetkých okolo a zase mám plné auto.
Životnosť? stačí mi do STK , ale posledné auto absolvovalo už 4x a stále prešlo. :40bd:
Keď skončí neodovzdám ho ale demontujem najdôležitejšie komponenty a namiesto nich vyrovnám váhu klasickým šrotom. Ďalšie auto kupujem rovnaký typ ,aby som ušetril aj tých 10 eur na šrotovisku. :40bd: :40bd:
A cyklus pokračuje.
Laki - mám dobrú robotu v automobilke ,ale tým skôr by som nechcel nové auto ani zadarmo. Vidím čo a ako sám vyrábam. :40bd: Peniaze takto ušetrené môžem investovať do koníčkov , detí alebo manželky. Tam je návratnosť vždy istejšia ako pri aute , kde sa ti určite nikdy nič nevráti.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lanken »

ja som kupil nove za 16000e, mam ho 11 rokov a 170tis km
okrem servisu bežneho, rozvodu doplnenie klimy , spojky,baterky, malickosti, výmeny olejov , filtrov, capov co ma stalo cca do 1200euro.
celkove naklady bez paliva 17000 eur
auto ma hodnotu cca 2500e
naklady na rok cca 1300e si myslím slušne. A ešte asi dlho bude chodiť predpokladám.A to som si ešte auto neodpisoval. Poistku som mal grátis lebo som drbol poistovnu na prkotine a mal som poistenie 5 rokov zadara.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 46 neregistrovaných