Nová Yaris alebo z bazáru?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

feckop
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.11.2009 18:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feckop »

autoaladin napísal:
ivann napísal:Pridam nazor na Yarisa, brat ho ma,kupene v aprili 09, zatial ma najazdene 20tis km....absolutne bez problemov, spotreba na letnych pneu v meste 4,5-4,7 mimo mesto pod 4, kludna jazda 3,3-3,5...toto je realna spotreba overena aj preratanim po tankovani...je to 1,0-3valec... pri jazde po dialnici 130kmh v kuse (BA-TT) spotreba 5....
vdaka posuvnym zadnym sedadlam,dost miesta v zadu, samozrejme kufor je mensi...
Perfektny rajd,auto sa otoci takmer na mieste
Lutujem ze som si tiez take nekupil a dal prednost citroenu...
NO MOJ ZLATY : Tie spotrebičky sú neni až také ako píšeš ale YARIS je pecka otočí sa skoro na mieste /nevýhodou je že pri cca 150000 km odídu predné klby / je to žihadlo aj zo zapnutou klímou kvalita ,pecka ,cena super životnost bomba vermi ,MOJE YARISI majú jedna 275000 a ta druha cca 290000 km .Mám tie nové modely rok 2007 a hore ked kúpit tak len novú a to auto ta prežije mne sa na tom mení 8 vodičov a Nič Chápeš ?????? ps : 1,0 i asi 51 kw? /úplne stačí/ pps: spotreba 5 až 6,5 litra pokial nejdeš 168 km/h to je max


Čaf Autoladin,
vďaka za tip, ako čítam tak máš najazdené fakt dosť km na yarisi. Chcel by som sa ťa ešte opýtať koľko platíš zákonnú + havarijnú poistku. Včera som bol v predajni toyota. Teraz je tá akcia že 50% zaplatíš teraz a ostatok o rok. Každý mesiac však musíš platiť zákonnú (7,25€) a havarijnú (19,5 €) poistku. Je to v pohode cena alebo je to predražené? Ja som kvôli tomu rozmýšľal kúpiť Yaris z bazáru lebo tam si môžem vybrať či chcem alebo nechcem platiť havarijnú poistku a zároveň s môžem vybrať aj poisťovňu, alebo nie? Predajňa Toyota majú zmluvy s Alianz.
Prepáčte chalani, že vás otravujem takýmito banalnými otázkami ale ja som úplne nováčik čo sa týka kúpi a vlastnenia áut. :d :D
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No ja napr. by som jazdenku na tvojom mieste nekupoval :-(

Toyoty Yaris sú tak drahé jazdenky, že sa ich neoplatí kupovať po niekom čo nevieš ako na tom jazdil. Radšej si ju zajazdiť sám a mať na to nejakých 5 rokov záruku, či koľko teraz dávajú !!!!!!

Vieš čo kupuješ a cenový rozdiel nie je tak veľký. Čo sa týka havarijného poistenia, tak neviem kde bývaš a kade chodíš, ale dnes nie je problém aby niekto do teba nacúval alebo ťa kde tu pri hypertescu obtrel. Ja havarijnú nemám, lebo mám jazdenku platiť od 18 tisíc vyššie za auto, ktoré ma hodnotu možno 200 tisíc sa mi neoplatí. Ale ak by som mal nové auto, tak si ju určite dám.

Suseda si kúpila nové auto a asi po 2 týždňoch jej zatlačili celý kufor na zadné sedadlá, keby nemala havarijku, tak sa nedoplatí na opravy :-(

Akúkoľvek inú značku, by som kupil jazdenku, ale toyotu yaris, len novú. U svojich majiteľoch sú cenené viac ako je ich skutočná hodnota. A tak sa vôbec neoplatí !!!!
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlasim s kujonom, presne to iste inymi slovami (okrem tych poistiek) som pisal v mojom prispevku v tejto teme.


co sa tyka poistenia:

> Suseda si kúpila nové auto a asi po 2 týždňoch jej zatlačili celý kufor na
> zadné sedadlá, keby nemala havarijku, tak sa nedoplatí na opravy


no tak ked do nej niekto nabural tak je predsa nepodstatne ci ona ma havarijnu, ze? Pretoze cela skoda sa hradi zo zakonnej vinnika!
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak je vinník známy... :3c90:
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

"jej zatlačili celý kufor na zadné sedadlá"



podla mna ani ten vinnik prilis neodisiel z miesta nehody - ked mala cica zadok o meter kratsi, on mal predok o meter a pol pokial zrovna nahodou nejazdi na tanku :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tak potom samozrejme ani ja nechápem prečo sa to neplatilo z PZP vinníka... :41c2:

Ak to auto teda nebolo niečo na spôsob kolínskych trojčiat a pod. Lebo tam už posun o 10 centi znamená dotyk so zadnými sedadlami. :d :D
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak lebo riešiť niečo cez PZP niekoho iného, je na šľaktrafenie :-(

Takto si to preženieš cez svoju havarijnú a oni si to potom ponaťahujú s jeho poisťovńou :-(

Cez svoju dáš opraviť do autorizovaného, potom dobropis a ideš spokojný domov na aute po povedzme 3 dňoch. Cez PZP si zaplať sám a čakaj kedy ti pošlú a či pošlú celú sumu :-(
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

No veď hej, to je jasné. Ale dotyčný napísal, že ak by nemal havarijnú tak sa nedoplatí.

A bolo to nové auto takže tým nebola hádam myslená ani amortizácia. Aj keď turbov otec by mohol rozprávať...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

hej, tiez som reagoval na to ze keby nemal havarijnu... tak sa proste nic nedeje, ide to zo zakonnej vinnika. A podla mna to aj islo i ked ten pripad nepoznam - v pripade ak je k dispozicii vinnik, preco by to poistovna riesila z vlastnych zdrojov? Jasne ze moze, ale neverim tomu ze bude - proste si to vyziada od zucastnenej poistovne a hotovo. Ale to je jedno, to nechcem riesit.

Dalsi fakt co ma zaujal : neboj nic, kujonisko, ked je to tak ako tvrdis teda auto skratene cely kufor po zadne sedacky, tak po TROCH DNOCH to auto domov nepojde ani keby ho opravoval David Copperfield. To ti zarucujem a pridem sa trikrat podpisat kedykolvek kamkolvek ma vyzves.





No a posledna vec Petovi : .... keby len pan otec, ale aj ja... mimochodom aby sme sa bavili konkretne ze o co vlastne ide : kto mal buracku 2.1. ?

Kolko poznas pancierovych bmw7 v tejto republike?


http://www.sme.sk/c/198098/prezident-sc ... aneni.html


takou malou rychlostou isli ze sa dvaja kovboji v pancieri zranili plus pani prezidentova si rozbila noštek na zadnych sedackach jak hu j,e,b,l,o o predne. Uz bol na tej ceste klud ked vtom zrazu zasvistalo 12 valcov a... skoro rozosievalo smrt a hrozu. Dokial tam henti k0k0t1 neprisli tak bola dopravna situacia iba o nejakych pokrcenych plechoch a podobne, ale ked doleteli henti frajeri tak s nimi prisla hroza a des. Budes sa cudovat ale ochrankarovi skoro urvalo koleno teda aspon podla znaleckeho posudku v pancieri [!!!] pri rychlosti 40km/h :( hlavne ze uplne novej stojacej oktavii odstrihlo meter a pol zo zadnej casti. Ale chirurgicky odstrihlo aby sme sa chapali. Vytrhlo motor s prevodovkou (bavime sa stale o tom ze oktavia stala na ceste a ZOZADU do nej nieco naburalo 40km/h, dobre?), prerazilo predne tlmice, skrutilo stredovy tunel.

To auto soferoval isty Igor (alebo Ivan? teraz si nepamatam, priezvisko viem a budem si pamatat cely zivot), strasne sa ospravedlnoval a zaznelo aj nieco na sposob "co si myslite, vstavaju o siestej v kosiciach a o desiatej na Kramaroch nieco prestrihavaju pred kamerami". To sa neda, smrt je len otazkou casu. Inak z tych siedmych zranenych osob bolo sest z dvoch aut. O dvoch kovbojoch plus Mrs. Prezitentovej uz vies, takze zostavaju tri dalsie osoby. Dve uz som spominal niekde vyssie a moj otec soferoval. Moze byt?

este raz hovorim, pokial henti neprisli tak o nic neslo. Proste trosku buracka, semtam nejake plechy lietali. A potom sa nebo zatmelo a...

lietali kosti.
feckop
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 14.11.2009 18:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feckop »

autoaladin napísal:
ivann napísal:Pridam nazor na Yarisa, brat ho ma,kupene v aprili 09, zatial ma najazdene 20tis km....absolutne bez problemov, spotreba na letnych pneu v meste 4,5-4,7 mimo mesto pod 4, kludna jazda 3,3-3,5...toto je realna spotreba overena aj preratanim po tankovani...je to 1,0-3valec... pri jazde po dialnici 130kmh v kuse (BA-TT) spotreba 5....
vdaka posuvnym zadnym sedadlam,dost miesta v zadu, samozrejme kufor je mensi...
Perfektny rajd,auto sa otoci takmer na mieste
Lutujem ze som si tiez take nekupil a dal prednost citroenu...
NO MOJ ZLATY : Tie spotrebičky sú neni až také ako píšeš ale YARIS je pecka otočí sa skoro na mieste /nevýhodou je že pri cca 150000 km odídu predné klby / je to žihadlo aj zo zapnutou klímou kvalita ,pecka ,cena super životnost bomba vermi ,MOJE YARISI majú jedna 275000 a ta druha cca 290000 km .Mám tie nové modely rok 2007 a hore ked kúpit tak len novú a to auto ta prežije mne sa na tom mení 8 vodičov a Nič Chápeš ?????? ps : 1,0 i asi 51 kw? /úplne stačí/ pps: spotreba 5 až 6,5 litra pokial nejdeš 168 km/h to je max

Čaf Autoladin,
ešte jedná otázka. Ja som už viac menej rozhodnutý pre novú yaris ako si aj ty písal (zisťoval som si aj rozdiel. Autobazár cena cca o 80 tisíc lacnejšia ako nová yaris). No stretol som sa aj s názorom, že nakoľko som len začiatočník čo sa týka jazdenia (najazdených cca 20 000 km :) ) tak si mám kúpiť radšej jazdenku. To kvôli tomu že ju riadne potrápim a nebude ma to potom tak trápiť ako pri novom aute. No ale ja si myslím, ale možno sa mýlim, že už keď toyoty patria medzi tie málo poruchovejšie autá tak asi by aj mali niečo zniesť, či nie? :41c2:
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

hm, aj tak nechapem, preco si sa zameral prave na Yaris.

Ano, minla generacia ola celkom fajn auticko - aj ked riadne drahe, ale ta nova... Uz len 3 valce, vybava priemerna, plasty desive.. celkovo spracovanie dost biedne..

Za tie prach dostanes o triedu vacsi auto. Bud peknu Kia Ceed, alebo Megane, alebo Octu Tour. Sice vsetko so zakladnymi motormi, ale uprimne - ten trojvalec v Toyote je tiez len take prditko.

Velke je dobre. A tak male auto je fakt uplne na nic.,.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

VELKE JE DOBRE SI ZAPAMATAJ. Keby moj otec sedel v Yarise namiesto kombikovej oktavie, nepojdem do nemocnice ale na cintorin.

A TO JE SK.U.R.W.E.N.E VELKY ROZDIEL !!
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

YxoYpsilono napísal:
ivann napísal:podla technicaku je ten nas Yaris vyrobeny v belgicku


---nemam ho pri sebe,ale urcite to neni turecke, je to nejaka benelux krajina
a kto myslis, ze v tom blegicku tie auta vyrba?

najcastejsie meno pre decko v Bruseli je... MOHAMED..

Doby kvalitnej toyoty su davno prec. Ide o prachy.
pracujem priamo s niekolkymi pakistancami, mnoho ich poznam a su to lepsi pedanti ako my... sorry
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

tak to je sila :-) porovnávať kvalitu podľa národnosti, alebo vierovyznania :-)
Zrejme keď sa moslimovia modlia v nejakom čase, tak vtedy asi nedoťahujú žiadne skrutky :-), tak potom sú problémy :-)


ja poznám slováčiska, ktorým by som ani bicykel nedal do ruky a nie to ešte auto zmontovať :-)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

A robia v značkovom servise... :40bd:

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných