Nová manuálna prevodovka MQ281

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Nová manuálna prevodovka MQ281

Príspevok od používateľa vsevetko »

„Pomocí různých opatření pro vedení oleje jsme schopni dosáhnout stejnoměrného a optimálního mazání ozubených kol a ložisek, což snižuje množství oleje po celou dobu životnosti na pouhých 1,5 litru,“ říká Göbbels

https://www.auto.cz/volkswagen-ma-novou ... oda-130129
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

V manualnych prevodovkach inych značiek , je BEŽNÝ objem olejovej naplne 1,8 ltr
takže neviem, čo je zvláštné na objeme oleja 1,5 ltr.....
palonis
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 10.06.2017 17:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palonis »

Asi tak veď to je úplne normálny objem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V prevodovke 5-6 st manuálov grupy typicky od 1,9 Tdi je náplň 2,3 lt správne (1,9 lt po kontr.otvor čo nestačí) Robustná prevodovka a predsa pri vodičovi čo často podtáča motor ide už od 250 tis km do problémov.
Tých 1,5 lt je asi výsmech,a hneď z viacerých príčin.
Ak má "úspora" nejakých 7-8 dcl oleja nejakú úlohu,tak to je už ani nie smiešne,ale rovno idiotské.Čo vôbec takou informáciou kto sleduje ?! Ak sa ukáže po x rokoch že tie prevodovky padajú podobne ako FUX DRW a pod. potom príde čo ??? Omluva výrobcu ?
A radšej nerozoberajme to,že ľudom budú tlačiť presne ako doteraz že sú náplne doživotné. Oni to zrejme mienia dosiahnuť tým,že životnosť auta skončí zárukou.Ak je to myslené tak,hlboko sa ospravedlňujem. A k pánom "mysliteľom" v konštrukčných kanceláriách by som mal prosbu,aby ušetrené auro centy použili tak,že predĺžia o 1 cm prípoje ku konektorom,nech nie je nutné pre odopnutie demontovať (uvolňovať) pol hodiny celý zväzok.
Pri niekoľko tisícových zľavách na nákup nového,pri miliardách zaplatených za pokuty pre podvody by pár centov pridaných na výpustné kohútiky chladiacich sústav,alebo spomenuté centimetre káblika nemali výrobcovi robiť problém.To že tak potrebné triviálne veci nevie zvládnuť,nech nenahrádza ďalším displejom,nemrznučka sa ním spustiť nedá.
Slovo optimálny počujem,už by som nikdy neotvoril peňaženku si ten krám kúpiť.Jediné čo ozaj optimalizujú,sú príjmy za tie nepodarky
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Milan ako naplnis ten vacsi obsah prevodu ? naklonit to o tolko viac nepojde si myslim :-\ , napada ma v rovine naliat 1,9 zavret a doplnit +0,4, az to teda ma aj nalievaci otvor...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Nalejes 2,3 litra a potom to chce rychle ruky a nestat rovno podtym...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednoducho...plní sa cez vybraté čidlo spiatočky ktoré je úplne hore.Ale dôvod že kontrolný otvor na boku ktorý u všetkých normálnych výrobcov je zároveň plniacim otvorom je nízko,má zrejme tiež pôvod v "optimalizácii" .Jednoducho v reálnej premávke sa preukázal objem ako nedostatočný,napr neušlo sa poslednému súkoliu dostatok,tak zaviedli že treba dopĺňať cez otvor čidla.To je vedľa pakárne u Felície kde sa vyberá ozubenie pre náhon rýchlomeru ešte vždy ukážka že majú rozum ako britva,len z opačnej strany.
5 st prevod prvej Oct. a spôsob vypúšťania oleja z prevodovky je tiež taká "vychytávka" že by tomu magorovi jednu vyšil spakruky najhrubším pajsrom.
Technika je dnes kozmická,ale stále tie najzákladnejšie (často najpotrebnejšie) veci riešia snáď zadaním v ústave pre mentálne postihnutých
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Týmto natlačím do prevodovky aj o liter viac
[img]https://www.ddpneu.sk/image/cache/catal ... _popup.jpg [/img]
teraz som plnil pneumatiky vodou. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Možete do prevodovky natlačiť o 1 ltr VIAC ,
pokiaľ neprekračujete otáčky motora 4000 r.p.m.
a neprekračujete rýchlosť vyhikla nad 100 km/h :4012:

Ak prekročíte rýchlosť vyhikla na dialnici nad 130 km/h

PREBYTOČNÝ OLEJ jednoducho VYHADŽE cez odvetrávanie prevodovky

ODSKÚŠANÉ ... FUNGUJE ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 33 neregistrovaných