Nová Dacia Duster v základe

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Nová Dacia Duster v základe

Príspevok od používateľa smejo74 »

Zdravim chcem sa opýtať že či môže mať daster v základnej výbave horšiu antikoroznu úpravu karosérie ako tie vyššie výbavy oplatí sa kúpiť tu úplne základu verziu ?? Ďakujem
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Bude mať rovnakú.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nebudu stavat dve karosarne kvoli vybave, vybava je marketingova sracka, aby 5 korunove cingrlatka mohli meni na zlato, jak volakedy kolonizatori sklenene goralky....
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Jedine keby chces s volantom na opacnej strane, taky duster ide z inej fabriky.. ina antikorozna uprava
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Mňa na týchto autách fascinuje práve to že je tam minimum zbytočnosti ktoré vo väčšine prípadoch vôbec nepoužívame preto rozmýšľam nad dastrom
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

smejo74 napísal:je tam minimum zbytočnosti ktoré vo väčšine prípadoch vôbec nepoužívame
napríklad?
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Napriklad ja nepouzivam head display, ovladanie hlasom, masazne sedadla.kedze to bolo v balĂ­koch tak to mam
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Jedna za všetky elektrické ovládanie spätných zrkadiel to je taká hovadina s prepáčením veď to sa nastaví raz za desať rokov pre mňa aj automatická klíma ,multimediálny displej ,hlúposť nespochybňujem navigáciu ale nič iné by sa tým nemalo ovládať brutálne to odvádza pozornosť od vedenia vozidla ďalej kadejaké kožené sedadlá ale to už som sa rozpísal nedalo mi
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Nová Dacia Duster v základe

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

smejo74 napísal:Zdravim chcem sa opýtať že či môže mať daster v základnej výbave horšiu antikoroznu úpravu karosérie ako tie vyššie výbavy ?? Ďakujem
ano, moze.

Je to smutne, ale fakty su jasne:
potraviny sa bezne vyrabaju v srackovej kvalite pre podludi z vychodu.

S autami je to rovnake.

V dnesnej dobe pokrocileho riadenia vyroby je mozne a aj sa to deje, ze automobilka ponuka na rozne trhy rozne urovne vybavenia - vratane roznej kvality.

Napr rozne diely - kvalitnejsi diel ide do auta pre zapadny trh, menej kvalitny (iny dodavatel) ide pre vychodny trh.

Ci to tak robi Dacia neviem.
Ale technicky je to mozne a ine firmy zohladnuju cieloveho spotrebitela - jednoducho, ak usetris 10 € pri vyrobe, pri predaji milionkusov si usetril 10mio€. A ludia z vychodu nevedia bojovat za kvalitu..
:38eb: :38eb: :38eb:

PS: Napr Skodovka predava v Cesku niektore modely, ktore su vyrobene v Rusku.. Myslis, ze napr v NEmecku tiez predava modely vorobene v Rusku?? Stavim sa, ze nie.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Ešte by som sa rád opýtal že koľko otáčok točí motor 1,6benzin pri diaľničnej rýchlosti 130 tke nikto som to nenašiel
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Kedže som sa na tom aite viezol a prrsne ma zaujimali tieto veci, kedze sme ich chcelj riesit pre firmu, tak som vyskusal aj 1.6sce aj 1.5dci. Nekoniec sme kupili uplne ine auta.

1.6 sce pri 110kmh zerie 8.4l po rovinke, pri 130 okolo 10litrov (len tak pre zaujimavost /plus zapnuty EKO rezim) a neskutocny hluk v kabine.

Inak 130 pri 6.prevodovom stupni = 3.600 ot a spotreba 10.2
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

lenze 1,6 SCe sa v novom dastri ponuka len ako 4x2 a vtedy ma prevodovka len 5 stupnov, aspon tak pisu aktualne cenniky. Kolko toci pri 130 na patku neviem, asi to bude plus minus stovka otacok rovnake. Sranda je, ze novy duster ma horsiu spotrebu ako starsi s tymto motorom, rovnaka prevodovka.
Predosla generacia este ponuka tento motor aj ako 4x4 a to ma potom 6 stupnov.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Neviem chlapci či máte úplne pravdu. Ja som mal Duster r.v. 2010 1,6 benzín 4x4. Cesta do Chorvátska pri 120-tke spotreba 8,5 plne naložené auto. Tieto prvé auta boli dosť zle sprevodované a aj dvojkolky. Tuším až niekedy v 2013 zmenili sprevodovanie na dvojkolke a už točila na piatom stupni menej otáčok a aj spotreba išla dole. Motor mal v tedy 77kw. Tieto nové majú 84kw motor neviem ako sú sprevodované no určite nežerú viac. A nezáleží či má 6 alebo 5 kvaltov, ale ako je sprevodovaná. U 4x4 bol ten prví kvalt len ako náhrada redukčnej prevodovky.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

stale je to neforemna krabica ktorej ked ukaze viac ako 100 za hodinu bude to zrat aj travu okolo. To uz ked chce lacne a je rozhodnuty pre daciu tak nech si kupi sandero
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

no velmi si to neozrejmil, ked pises o prvej generacii s inym motorom a 4x4 :zg282:
Rozdiel v spotrebe 120 a 130 moze byt aj liter. A horsiu spotrebu novej generacie oproti starej pise samotny vyrobca v cenniku, realita moze byt ina samozrejme.

Je dost mozne, ze za par mesiacov sa ponuka dacie opat zmeni, kedze to je len o tom, ake verzie/motorizacie a kombinacie sem dovazaju, vyrabaju sa asi vsetky mozne kombinacie.

Metamor logan je lacnejsi...

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní