Nízky výpočet totálnej škody

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

System76
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 30.07.2010 20:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa System76 »

Nechcem zakladať novú temu, tak sa spýtam len na okraj. Vypočítali mi malé ťuknutie na 14 ročnom Mercedese ako totalku. Okej, ak mi vyplatia rozdiel, môžem si auto nechať, opraviť svojpomocne a jazdiť ďalej? Ako to bude v PZP, poistia mi auto? nebude problem že auto bolo na totalku a stale bude jazdiť?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neposudzovať slovo TOTÁTÁLKA inak než to,ako píše laki,oprava nad rámec rentabilnosti,nijako ďalej neovplyvňuje osud auta
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Priloz fotografiu...
xxstanulkaxx
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.06.2014 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xxstanulkaxx »

ďakujem veľmi pekne za rady. Auto dnes odniesol priateľ nejakému kamarátovi, oprava vyjde nejakých 3000€ takže nakoniec som sa nato všetko vykašľala a peniaze, ktoré dúfam skoro dorazia, pretože poľskej poisťovni sa nejako nechce budú použité na opravu.
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

Len si daj pozor kto a ako ti ho opravi, ja ked pocujem kamarat - servisak tak podla mojich skusenosti sa tomu vyhybam oblukom...
xxstanulkaxx
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 27.06.2014 17:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xxstanulkaxx »

Ďakujem za radu. Ale ten kamarát pracuje normálne v autorizovanom servise :) takže dúfam že to bude v poriadku ale aj tak ho striekať bude niekto úplne iný
dudulik
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.01.2009 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudulik »

lakinooo napísal:Ja by som povedal ze je to adekvatne. Je to 12 rocne auto.
presne s takou adekvatnostou pocitaju poistovne, najma s nizkym pravnym vzdelanim (vedomim) spotrebitelov. Nechcem byt drzy, proste je to tak kamo. Spotrebitelske pravo v EU aj na Slovensku je na vysokej urovni a viem, co pisem.

Totalna skoda = poist. plnenie je priemerna trhova cena vozidla v den nehody. Nerata sa tuning, ale Cupra je "vyrobny tuning" z tovarne.

Zalistuj priemernu cenu v case ked mala kocka nehodu a myslim ze budeme dakus vyssie ako 2500.
dudulik
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.01.2009 13:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dudulik »

VLADY napísal:Mne bolo raz povedané že ak pociťujem ujmu že mi bolo málo vyplatené z PZP škodcu, môžem dať škodcu na súd a rozdiel žiadať vyplatiť od neho v OP konaní.Koľko by sme sa súdili 5 rokov-10??? pri našich súdoch....čistý de***! Aj celý zákon o PZP aj celé zle !!! Niekto Ti nabúra nové nepoškodené a poisťovňa bude tvrdiť niečo o amotrizácii akokeby opravou tomu autu stúpla cena.
to ti povedal dobru kktinu, ale chapem ta. Rozdiel mozes ziadat... ALE on ti povie, ze je tu pravny vztah medzi tebou a jeho PZP poistovnou. Co v podstate ma pravdu, ono najhorsie je na tom prave poskodeny. Ku teme:

http://www.pravne.sk/povinnost-poistovn ... z-pzp.html


ak nepreslo viac ako 3 roky od nehody, mozes to podat na sud. A moze ti byt jedno, ze kolko sa budes sudit. Opries sa o rozhodnutie PRAVOPLATNE, ktore je podoprete o nalez Ustavneho sudu CZ. To je bez debaty.
Sam som mal nehodu a toto uz nevyuzijem.

Aj sudkyna ma oyebala (podplatena), ale moja chyba to bola a preto pomaham inym.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dudulík : rozhodnutie sudu je jedna vec, ale ako dokážeš že ten konkretny servis opravil auto v prijatelnej cenovej relacii??? ako zastupca poisťovne ti predložím 10cenových ponúk , ktoré budú nižšie ako tvoja cena opravy .
Každý by si mal uvedomiť že cena auta na ktorom jazdí je napísaná na vývesnej tabul kovošrotu v mieste jeho bydliska. Teada aktualne 0,11 eura za kilo. Načo by poisťovne túto službu (pzp) poskytovali ak by na nej mali prerobiť. Jazdi tak aby si nebúral a počítaj s tým že ak si kúpiš auto tak na tom môžeš aj prerobiť. Taký je život. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
dudulik
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 15.01.2009 13:49
Zdieľať na Facebook

oco13

Príspevok od používateľa dudulik »

tak toto si kamo rozsiril debatu poriadne Siroko :)

1. funguje to opacne - SERVIS (autoriz. alebo neautoriz. - to je jedno) dava cenovu ponuku a poistovna ju schvali /neschvali. Cize cenova ponuka 10 servisov - ano, moze sa stat. Dokonca ti z poistovne napisu "nie je dostatocne podrobna" . Co sa ale cudujem, ze ak donesies autorizovany servis s cenou 38 EUR na hodinu, preplatia to... praca o nic lepsia / horsia ako servis za 20 na hodinu.

2. rozhodnutie sudu sa ale odvija od uz vypocitanej ceny. Sud posudzoval amortizaciu - nie fakt, ci to bolo vela / malo. Ak ma sud pochybnosti, vypracuje sa znalecky posudok (ktory sa sice da napadnut) a doplni sa napr. ponukami opravy ineho servisu. Dokonca su poistovne, ktore maju black list servisov.

3. PZP sa poskytuje POVINNE zo zakona. Poistenie sa deli na majetkove a zivotne, cize prerobit na PZP mozu, ale "doplnia" to z ineho poistenia.

Na aute vzdy prerobis - suhlasim. Okrem veteranov :) i ked... vidim tie ceny, co si pytaju a za co - citim sa platovo ako v Luxembursku :)
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dudulík : stále platí to čo som napísal
1 - jazdi tak aby si nebúral
2 - kupuj si auto tak aby si neplakal keď o neho prídeš
:40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
loudzi
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 21.06.2016 19:47
Bydlisko: Martin
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa loudzi »

tak to sa ti velmi lahko povie ale niekedy ani nevies a stane sa take nestastie ze naburas auto.. len aby si sa rychlo nedosmial, neprajem ti nic ale stat sa to moze kazdemu
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Loudzi : len tento rok som odviezol do šrotu tri autá , a to sa ani prázdniny neskončili. Samozrejme , že lahko sa stane , že nabúram . Práve preto si kupujem autá za 200eur aby som nemusel dávať pozor pri parkovaní, na obrubníky a ani na iné autá okolo mňa. Lacné auto a mať PZP a je to v suchu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ruddy963
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.06.2016 06:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ruddy963 »

oco13 to ako vazne??? :40bd: :40bd: :40bd:
ruddy963
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 24.06.2016 06:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ruddy963 »

oco13 to ako vazne??? :40bd: :40bd: :40bd:

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní