Nizke napatie pocas jazdy.

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fagancek
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.02.2016 15:22
Zdieľať na Facebook

Nizke napatie pocas jazdy.

Príspevok od používateľa fagancek »

Dobry den, prosil by som o radu. Mam VW Jetta 2010, ktora mala nedavno problem s baterkou, ze mi auto nenastartovalo a v servie zistili diagnostikou len to, ze auto ma vybitu baterku. Dobili baterku najviac ako sa dalo a vsetko slo a fungovalo. Mne to ale nedalo, preto som hned odmeral cez zapalovanie napatie v aute pocas jazdy. Podla toho, co mi radil kolega, v aute by nemalo napatie klesnut pod 13,nieco aby spravne dobijalo baterku. Moje meranie zistilo, ze napatie sa pohybovalo v rozmedzi od 12,4 do 13,0. Je to problem a treba mi zrepasovat alternator? Zrejme nestihne mensim napatim dobit bateriu, preto nevydrzi moc dlho :/
za rady vopred dikyyy.
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

kludne moze aj pod 14V,pri zapnutých svetlách ,kúrení a vybitej batérii má alternátor čo robiť a ani 13,8V neznamená poruchu alternátora...
fagancek
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.02.2016 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fagancek »

okej, ale ked mam prud nejakych 12,7 - 13,0V tak je to asi uz dost slaba kondicia alternatora, nie?
Pocas jazdy sa mi stat ale nemoze nic, nie? znamena to, ze to velmi slabo dobija baterku?
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Vo väčšine svojich áut som mal na prístrojovke namontovaný voltmeter a pokiaľ je alternátor aj regulácia v poriadku, napätie v palubnej sieti sa pohybuje od 13,7 do 14,4 V.
Keď sa batéria dostatočne nedobíja, tak samozrejme auto jazdí až do chvíle keď napätie klesne pod potrebnú úroveň.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

co spravi baterka ked je stale napojena na 14V? No bude sa prebijat a to ju zlikviduje rychlo.
Nameraj napatie kratko po nastartovani, musi byt tych vyse 14. Po par minutach moze klesnut, to je normalne.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Futura, veď čítaj čo píše.
Aj keby bola batéria stará a slabá, tak na napätie v palubnej sieti to nemá vplyv, dôsledok by bol len ten, že batéria už nemá spôsobilosť udržať v sebe dodanú energiu.
A keby mala batéria vnútorný skrat, hoci len trochu, aj keď neviem čo to znamená že: „trochu vyskratovaná“, tak by sa nemohlo stať to, že po dobití batérie v servise táto normálne fungovala.
Jednoducho mu alternátor dobre nedobíja, nie je prvý ani posledný, treba ho vybrať a zistiť dôvod.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

To nevieme, nie su vobec indicie, ze je altik vadny. Vybita bateria neznamena hned vadny altik. Ti cukrari v servise neoverili dobijanie? Ist si dat nabit bateriu do servisu sa moc neoplati.
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 3 neregistrovaní