Nissan X-Trail 2.0 benzín , 104 kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Nissan X-Trail 2.0 benzín , 104 kw

Príspevok od používateľa marco98 »

Dobrý deň prajem. Mám záujem o kúpu tohto auta, rv. 2008 a viac. V témach som k tomu nenašiel nič konkrétnejšie. Nakoľko jazdím krátke trasy, 70% mesto, tak dízel by len trpel a samozrejme by sa to v nákladoch na údržbu prejavilo tiež.(keby dakto chcel že načo také auto do mesta tak už ma nebavia tieto katastrofálne cesty a meniť komplet podvozok každé 2 roky pomaly). Za normálnych okolností by som bral 2.5 benzín, lenže v ponuke nie je ani jedna. Preto ma zaujíma práve táto motorizácia 2.0. Nie je to veľa 1460kg na 196Nm a 104kw? Uvládze to v pohode? Niesom žiadny pretekár ani 9-10litrová spotreba mi nevadí. Za vaše odpovede vopred dakujem.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

daj si www.nissanclub.cz a tam si pohľadaj a popýtaj sa...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Neviem či spotreba 10 lt nie je idealizovaná predstava.Platí že najlepšia spotreba je v oblasti max.toč.momentu a tam sa to auto asi pohybovať bude minimálne.Mesto to je v kuse rozhýbať 1500 kg a vzápätí to ubrzdiť a to dookola. Spotreba nevadí....možno chvilku a možno dnes keď sú nízke ceny PHM.Ale bude to aj inak.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

neviem ci je zrovna x trail etalonom odolnosti podvozku. Ked ti ide len o to, vyberal by som ine auta. Uz len preto, ze je tu v ponuke jedine auto s takym motorom, nie je vyber, tak by som pozeral nieco ine.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Dakujem za odpovede páni. Poprípade ak by ste mi vedeli poradiť niečo podobné do 10 tis. eur tak som otvorený všetkým možnostiam. Známy má práve toto auto, jazdí s ním po lese pravidelne a za celú životnosť takmer žiadne poruchy, len základné veci, má 2.0 dCi od Renaultu v ňom. Viem že je to jeden z naj dízlov aké sa robia, ale predsa len ked by som ho mal od nova, tak sa nebojím, lenže pri týchto rokoch už bude mať niečo odžité a neviem ako sa k tomu predošlý majiteľ správal. Preto som sa skorej po benzíne pozeral, avšak ešte to predsa zvážim. Edit: Uvažoval som ešte nad Grand Vitara 2.gen.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Videl som nedavno na vlastne oči Nissan Pathfinder v benzine

a prerobený na LPG ,pre mňa by to bola zaujímavá volba :300f:

Ale bola by tu možnosť tých 7-8 000 položiť ako akontáciu a dosplácať
a mal by si NOVÉ auto

idealne pre by bolo Mitsubishi ASX a aj jazdenka by bola
za tie peniaze v dobrom stave
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Grand Vitara má motor HDi a človek zvyknutý že sa ten motor vcelku dobre servisuje pri Vitare zistí ako to neskutočne zmrvili zástavbou do auta. a u mňa osobne sa to razom prepadlo medzi autá ktoré by som nechcel vlastniť ani ak by prišlo darom.
Pokiaľ sledujem svojich zákazníkov tak asi najmenej problémov (v podstate žiadne) majú majiteľia CR-V a Kia sportige tiež príde iba ak sú na čase rozvody,inak vlastne nič.Možno práve takéto sa nepáči,ale opacha ako opacha,hnusné sú všetky.Ale ono sa to zhnusí najviac vtedy,keď to neustále vykráda peňaženku,to prestane po čase baviť,len zbaviť sa toho tiež nie je ľahké.To už pár mojich známych zistilo,a smiali sa mi keď kupovali.Po roku nepredaja sa radšej otáčali nech sa nevidíme a nemôžem sa opýtať či sa tej kravy zbavil.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

menšie auto ako Mitsubishi ASX alebo Suzuki Grand Vitara,by som ani nechcel

Už len to nepohodlne nastupovanie by mi vadilo....

A auto može mať ten, čo na to má...

Kolko ľudí by sa rado vozilo na hocjakom aute
a NEMAJÚ na to :-\
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Do Grand Vitara isiel po facelifte od 2008 aj 2,4 benzin. Je to 4 valec.
gabo498
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 30.03.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabo498 »

Keď jazdíš iba mesto tak cr-v, keď chceš občas vybehnúť aj mimo cestu tak Grand Vitara, pri obydvoch či zvolíš 2.0 alebo 2.4, a ci manual alebo automat, nič nepokazis, ja mám cr-v v automate a super, akurát nieje to pretekár, poznám obe tieto auta aj s lpg , obe majú cez 150 tis. Km na lpg a bez problémov. :2f93:
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Taktiež mám Hondu CRV benzín,r.2011 max.spokojnosť iba tankujem.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

LPG do japonca by som určite nedával.
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

X trail

Príspevok od používateľa sherdog »

Nazadar mal som toto auto na firme cca 5 rokov (r.v.2008)a teraz ho má jeden známy doma v garáži.... Od nova u nás auto najazdilo cca 120tis. km. Občas v lese, ale nie žiadny ťažký terén. Auto je to SUPER !!! Páčil sa mi ten mäkký podvozok a celkovo tiché auto všetko ide ľahučko, všetko je na správnom mieste. Na aute tuším dvakrát boli menené tyčky vpredu tie občas hrkocú a márne si spomínam na nejakú poruchu....Ale predsa len, keď malo auto cca 100 tis km niekde vpredu (neviem nepozeral som šlo to rovno do servisu) praskol výfuk a stašne to rachotilo. Výfuk sa zavaril a auto v pohode. No čo ešte také....baterku to má maličkú ako Fábia, okolo motora kopa priestoru zdá sa maličký ľahký.. :) a občas som tam dolial olej ale nebolo to pravidelné...možno tak raz medzi výmenou...aj to nie stále. Len preto aby bola hladina na max. No fakt dobré a spoľahlivé a nenáročné auto. Je to trochu lenivšie ale zase tiché.. No a spotreba tá bola v meste cca 9-10L priemer to je rôzne keď prejdeš 3km na studeno aalebo 30km po meste......a mimo si dovolím tvrdiť že to zajazdíš aj pod 8L je to 6-kvalt takže aj na dialnici tá 6-ka pomôže. Môžem len chváliť a chváliť. Inak Nissan má drahé diely, našťastie na toto auto ich nebolo treba. A napadla ma ešte jedna vec asi okolo 105tis. km začal svietiť airbag a musel sa meniť taký krúžok vo volante cca 160 Euro ak si dobre pamätám. A ešte ma napadlo v zime sa zlomila kľučka na dverách, ale to prisudzujem zlému zaobchádzaniu lebo niekto chcel otvoriť zamrznuté dvere, stalo sa to v zime....Priestranné pohodlné auto a ešte podotknem, že v zime dobre a rýchlo kúri aj motor sa pomerne rýchlo dostáva do prevádzkovej teploty a v lete naopak dobre a rýchlo chladí... :) Ja to auto môžem vrelo doporučiť a podľa mňa aj vyzerá dobre. Treba dodoržiavať interval výmeny olejov, ten sa mení aj v diff. a haldexe tuším pri 60 tis alebo 80 tis....km, neviem presne ale určite som to raz menil. Ešte mám niekde v garáži tú plechoovú bandasku s logom Nissan ten olej je originál NIssan...Ak ma niečo napadne dopíšem.

EDIT: Ešte ti poradím, nepočúvaj tunajších tárajov a drísty o Hondách, lebo 90 % z nich nesedelo ani v tej Honde a už vôbec nie v Nissane 2,0 benz. tých Nissanov 2,0 benz je veľmi málo a pri tom je to naozaj nenáročné a spoľahlivé. Klasika jednoduchosť. Dôvod je podľa mňa ten, že si väčšinou ľudia myslia že to žere aj trávu pri ceste, ale to je hlúposť úplná. Osobne by som zvažoval aj 2,5 benzín, ale tých je tiež minimum to ide lepšie a spotreba podobná, pri tom ten motor je údajne výborný. No rozhodne to čo je dôležité pri kúpe a čoho sa držať je stav. Brať proste lepší stav. Auto nemá žiadne nášlapné míny typu vstrekovače, DPF, alebo dvojhmota...čiže aj o niečo vyššia spotreba sa isto časom vráti.....
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Dakujem krasne za nazory, asi predsa len ten Xrrail v benzine, poobzeram sa aj po ostatnych.
uwa0917880177
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.10.2016 23:57
Zdieľať na Facebook

Xtrail t31

Príspevok od používateľa uwa0917880177 »

Vlastnim xtrail T31 2.0 104kw a nedam na to auto dopustit spotreba mimo mesta pada pod 8L bez problemov.Motor tichy hlavne spoľahlivy.Nechcem tu mudrovat niesom automechanik ale vlastnil som SUV vsetkych znaciek a viem porovnat.Prejazdnost terenom aj narocnym je vynikajúca a to nehovorim o dialnicnom cestovani.Jasne ze 2.5 je lepsia ale na slovesku je to podpultovy tovar.

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný