Nissan X-trail

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matomattony
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 23.08.2009 09:26
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Nissan X-trail

Príspevok od používateľa matomattony »

Ahojte.Chcel by som si kupit nissan x trial mal by to byt rocnik od 2006 ale radsej 2007-2008 skor benzin ale moze byt aj naftovy.Mozete mi napisat na co si treba dat pozor pri kupe a ake najcastejsie maju chyby.Kdesi som cital ze niektore nissany maju renault motory neviem ci su dobre motory lepsi by bol asi original motor nissan. Rozmyslam si dat priniest z nemecka.Dakujem.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tak benzinovy tazko
diviakjano
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 23.07.2007 18:11
Zdieľať na Facebook

benzín

Príspevok od používateľa diviakjano »

Ahoj. X-Trail sa vyrábal aj s benzínovým motorom. Bol tam 2,0l a 2,5l. Ten menší je slabý na to auto a má dosť vysokú spotrebu ( môže byť aj nad 10 l ). Preto je aj toľko naftových na trhu. Keď Ti môžem doporučiť, tak si zober 2,5 -ku, má to nejakých 120kW a spotreba by mala byť lepšia. Budeš spokojný. Nissan a benzín, to je výborná voľba. Dúfam, že nájdeš dobrý kus, lebo ich je straaaaašne málo. Všetci sa báli tej spotreby v tej dobe.
Veľa šťastia :42f9:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ak si nepotrpis na luxus a pohodlie tak je Xtrail celkom fajn auto. Akurat pozor na koroziu a tej bude na podvozku pozehnane. A neboj sa dieselu, mal som 4 kusy [jeden od nova po 100000km a jedine co som menil boli filtre a olej] Spotreba super a pruznost motora takisto
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Mám skúsenosť s benzínovým dvojlitrom. Spotreba v meste do 9 litrov motor netreba vytáčať a často radiť, mimo mesta do 7,5 litra max. 120 - 130 km má to šestku takže v pohode. Tiché a pohodlné vozenie, dobré odhlučnenie, koróziu som nezaznamenal žiadnu a to stojí vonku a nemá špec. starostlivosť, na triedu dobrá priechodnosť terénom, rýchlo sa zohreje na prevádzkovú teplotu, jedine treba kontrolovať hladinu oleja ináč bežný servis. Prevádzka určite lacnejšia ako diesel. Keď chceš pohodlné vozenie je to dobrá voľba
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nesmierne rád by som videl tých 9 lt v meste,to by mi stálo o vysokú stávku,myslím že by som vsadil na nulové riziko prehry
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

párkrát sa mi podarilo aj menej, ale to by mi tu už aj tak nikto neveril... písal som nevytáčať max. do 3000 ot. a často radiť a predvídať pred križovatkou... a nebol som spomaľovač premávky... plynulá jazda :41c2:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nestačím sa diviť,tie kg váhy treba totiž aj rozhýbať,a valivý odpor toho mastodonta asi tiež nebude ako u mojej Corsi C a tá urobí hravo v meste aj 7 lt a tiež v pokojnom a "predvídavom" režime.Motor má 43 tis km a je asi v max ideálnom stave.
No proste nestačím sa diviť,ale stávku by som riskol
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len aby ste obidvaja merali rovnake "mesto" :), casto aj to iste spravi brutal rozdiel, ci idem rano z BA centra von, alebo donutra a mozem predvidat kolko chcem lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Loutka
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 22.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loutka »

da sa na nom zajazdit v meste aj za 9l ale to uz nemozes volat normalnou jazdou, bavime sa o 2l benzine, vlastnim ho /r.v.2007, 100kw, 2l benzin/a pri normalnej jazde mestom kde obcas vytocis aj do otacok, sem tam semafor, zacpa a jazda tak aby si inym nezavadzal tak sa pod 10l nedostanes, mimo mesta je spotreba 8,5 - 9 l ale znova hovorim o jazde kde ostatnyn nezavadzias jazdou na spotrebu, okrem toho ze ma vysoku spotrebu ma slaby vykon/do prudsieho kopca kolkokrat idem na dvojke s nohou na podlahe a mam pocit ze spomalujem :-D/ a nedrzi poriadne na ceste, ma poddimenzovanu spojku cize treba s nou robit s citom aby co to vydrzala, pneumatiky su drahsie nez na fabiu to ti je hadam jasne, rychlo straca na hodnote, a ten co ti ho preda bude oslavovat ;-) len tolko k Xtrailu.
pudis
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.01.2010 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pudis »

Na benzínovom 2 litri som odjazdil dosť ale za 9 l to mesto nerobí, budeš to mať na hranici 10 litrov a ľahkou nohou na plyne. 9 litrov je reál pre naftu. Neviem ako iné x traily ale ten môj stopu drží dobre až ma niekedy milo prekvapí a na jeho vek korózia minimálna.
Kolegovi motoristovi Loutkovi, dnešnej dobe oslavuje každý kto predá auto bez rozdielu na značku a typ.
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

hmm tak to plati asi iba pre kysuce a vychod, kde ludia nevedia co pytat. Sledujem teraz nejake auta, o ktore by som mal zaujem a vsetko dobre ide prec do tyzdna.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V tom slovnom spojení to je zakliate...o ktoré by som mal záujem.
No a záujem asi velký nebude o zošuntelé autá z nulovou servisnou históriou a tri razy stočenými kilometrami ktoré prešli rukami šikovných kšeftárov.Kupovať auto z akou takou istotou je vec pre zopár excelentných mechanikov ktorý vedia vliesť do vzduchového filtra a vyliesť výfukom a mať celý šunt zrentgenovaný.Ešte aj vtedy je to problém a úkol napr na dva roky ako u mňa,kým som si ho trpezlivo našiel.Tu kde je podfuk pravidlo a poctivosť len výnimka je kupovanie auta nočná mora,a predaj vždy výhra.Akonáhle ideš cielene po niečom a vieš presne oddeliť h..o od lekváru,máš ešte väčší problém. Východ je zakliaty,to už povedalo skutočne veľa ľudí.Ísť niekam kde dávajú líšky dobrú noc z vidinou že si niekto zo mňa urobí dobrý deň čo je obrovský predpoklad,no tak to odrádza mraky ľudí.Vedomie že sa vrátia bez auta už viedla k nejednej tragickej kúpe.Každý starý matador ktorý je v autobiznise doma, pomenuje veci jasne...dobre nekúpiš nikdy v chudobnom kraji.Ja som sa o tom presvedčil jediný raz keď som vycestoval kamsi k Rimavskej Sobote,ale podobnú chybu, uveriť tomu čo niekto sväto svete tvrdí do telefonu....nikdy.Lebo to nemá ako nafotiť a bla bla.Viac ako 100 km neísť...to je zásada
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Dá sa aj na východe kúpiť dobré auto za dobrú cenu, len treba mať šťastie a sledovať inzeráty. Dobré sa predá takmer okamžite po zverejnení.
Ja som volal predajcovi hodinu po zverejnení s tým, že o hodinu a pol už bolo kúpené. Len treba oddeliť zrno od pliev a nekupovať to, čo sa s obľubou stáča...:)
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní