Nissan X-trail - porucha

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Wafers8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2019 09:14
Zdieľať na Facebook

Nissan X-trail - porucha

Príspevok od používateľa Wafers8 »

Zdravím rnVlastnim nissana x trail rv.2006 a mám problém s ktorim si neviem dať radyrnNajprv mi to robilo len ráno keď som naštartoval auto zakaždým zhaslo až kým som plin nepodržal vo višich otáčkach keď sa motor zohrial problém zmizol lenže rnUž mi to začalo robiť po celi deň keď zastavím na stopke,semafore.....otačky klesnú auto zhasnernVedel by mi niekto poradiť????
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Môže to robiť chybný regulačný scv ventil vstrekovacieho čerpadla alebo snímač tlaku na rampe common rail :4012: častá zavada
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

A hlavne si nenapísal motorizáciu.
Wafers8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2019 09:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Wafers8 »

je to 2,2 nafta 100 kv ten problém je len keď je vonku chladno keď je teplo žiaden problém
partel
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.10.2019 07:48
Zdieľať na Facebook

porucha x trail

Príspevok od používateľa partel »

máš vytahanu rozvodovu reťaz. predpokladám že to zhasne vždy na volnobehu. zrejme pouzivas príliš kvalitny olej s nízkou vizkozitou. keď to je v otáčkach tak olej odletí z reťaze a ide skoro nasucho. tým pádom sa vytaha.
Wafers8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2019 09:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Wafers8 »

rozvody boli robene 20000 km do zadu
Roby to len ked je chladno
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

partel-v zivote som nevidel vytahanu retaz kvoli nekvalitnemu oleju.Co ma spolocne olej s retazou?
Wafers-odporucujem kvalitneho diagnsotika,lebo od pc to bude len vestecka gula.A hlavne napis podrobny opis chyby,lebo to je aj tak malo.
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

odkedy to robi? bol menený palivový filter od vtedy?
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Je problém v rozvodoch, ak si to chceš potvrdiť odpoj buď snimač vačky alebo snimač kluky a naštartuj, ak nezhasne je to jasne.
Opravu neodkladaj rozvodové sady ktore su v náhradách pre tento motor niektoré nevydržia ani 5000 km a roztrhnu sa.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

avelmak napísal:partel-v zivote som nevidel vytahanu retaz kvoli nekvalitnemu oleju.Co ma spolocne olej s retazou?
Wafers-odporucujem kvalitneho diagnsotika,lebo od pc to bude len vestecka gula.A hlavne napis podrobny opis chyby,lebo to je aj tak malo.
Tento motor ma tri reťaze a len jedna spodna od kluky ma trysku na mazanie, ostatne dve len to čo sa im ujde virenim oleja v motore.
Wafers8
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 29.10.2019 09:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Wafers8 »

Ale prečo to roby len v zime?????
tomu nerozumiem
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Lebo potrebuje posunut vstrekovanie pred HU a nesedi mu časovanie podla snimačov.
Zachviľu to začne robit aj za tepla.
Ale nie je to pravidlo, preto to treba overiť s tymi snimačmi, ak to aj tak zhasne, treba hladat chybu inde, napr.v palive alebo v prefuknutom tesneni medzi valcami.
partel
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 30.10.2019 07:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa partel »

avelmak napísal:partel-v zivote som nevidel vytahanu retaz kvoli nekvalitnemu oleju.Co ma spolocne olej s retazou?
Wafers-odporucujem kvalitneho diagnsotika,lebo od pc to bude len vestecka gula.A hlavne napis podrobny opis chyby,lebo to je aj tak malo.
napisal som to v mojom prispevku, ak je kvalitnejsi (najcastejsie TXT) olej ako je predpisany tak zostane retaz vo vyssich otackach bez oleja tym padom ide na sucho a ked vchadza do ozubenia tak sa natahuje ked sa to nascita na viacerych clankoch tak senzor zhasa motor aby nedoslo k poskodeniu
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dohady dohady a dokola dohady.Riešenie je v nájdení diagnostika ktorý napichne čidlo kluky a čidlo vačky osciloskopom (diagram kluka/vačka) a je po dohadoch.Neviem kde sa vozidlo nachádza ale východ má hneď dvoch takých a sú aj tu na fóre martin cichy aj jaroslavelektro

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní