Nissan X-Trail 2.2 diesel

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Janka97
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.11.2016 20:16
Zdieľať na Facebook

Nissan X-Trail 2.2 diesel

Príspevok od používateľa Janka97 »

Prišla som si po radu, ktorý z x trailov majú motor nissan, myslím konkrétne roky výroby. Lebo som sa stretla s tým, že motor bol od japonca ale označenie na aute bolo pre motor od renaultu. Myslím len pre dieselové motory.
Janka97
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.11.2016 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janka97 »

Práveže som zaznamenala u známych z okolia, že mali problém s motorom od renaultu, a problémy so spojkou, každých 70.000 ju museli meniť. Keď to teraz tie autá vyrábajú ozaj len pre biznis, na všetkých sa nieco vie pekelne pokaziť.
Janka97
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.11.2016 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janka97 »

Ale hlavne s motormi mali problém. Spojka bola problém grátis :xdevil2:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Janka97 napísal:Práveže som zaznamenala u známych z okolia, že mali problém s motorom od renaultu, a problémy so spojkou, každých 70.000 ju museli meniť. Keď to teraz tie autá vyrábajú ozaj len pre biznis, na všetkých sa nieco vie pekelne pokaziť.
V takom prípade si treba kúpiť auto, kde je primitívnejšia technika. Ono či budeš riešiť CR vstrekovače na jednom, alebo druhom kachlovom motore, vždy budeš žundrať na cenu opravy

Stále sa opakuje ten istý scenár, každý chce čo najspolahlivejšie auto, aby nebolo moc drahé, aby nebolo ani moc staré a ideálne aby málo žralo
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan X-Trail 2.2 diesel

Príspevok od používateľa Acon »

Janka97 napísal:Prišla som si po radu, ktorý z x trailov majú motor nissan, myslím konkrétne roky výroby. Lebo som sa stretla s tým, že motor bol od japonca ale označenie na aute bolo pre motor od renaultu. Myslím len pre dieselové motory.
Nemyslím, že X-Trail mal niekedy diesel made by Japan. No ten 2,2 bol dobrý. A že odchádzala spojka... otázka znie, čo bolo zlé ak bol problém so spojkou aj s motorom. X-Trail je zdatné SUV no stál elen SUV a ak ho niekto pravidelne trápil mimo cesty, tak si to jednoducho niečo muselo vyžrať
Janka97
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.11.2016 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janka97 »

No to čo sme boli pozriet to bola sodoma gomora, aj by sa dalo porobit , opraviť....len tie stočené km!!! Kozmetické chyby neriesim , spotreba je prijateľná. Len keď vidím ,že niektoré autá, pomaly sroty,predavaju za 4000-5000€ . Ja nie som náročná, hlavne nech je motor a brzdy v poriadku, a spojka. Zvyšok sa dá doladiť aj svojpomocne. A áno pozeram presne motory 2,2 .
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Daj si do vyhladávača kritérium 1. majiteľ. Skor sa dá nájsť dobrý kus ak ho kupuješ od jedného gazdu. A často sa dá dohladať aj servisná hystória. Tento píše, že je tam origo motor Nissan. Do akej miery je to maskovaný francúz neviem. https://www.autobazar.eu/nissan-x-trail ... 25768.html
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Renaultácky motor to určite nie je bárs je 2.2dci, ten Renaultácky 2.2dci má iný objem, vrtanie aj zdvih.

K tej spotrebe : jasné u diesla je vždy prijatelná, len ten servis potom niekedy nie je prijatelný.

Možeš kúpiť auto čo je v danom momente úplne v poriadku, ale čo príde za 30000km ti nikto nepovie. Raz to má 200tkm na hrbe, či ešte viac a čo bude pri 230tkm jednoducho nevieš. Tak ako tomu nemusí byť úplne nič ani pri 250tkm, tak isto v tom môže zahučať 1000€
Jednoducho s tým treba počítať, zaplatiť to bude musieť vždy len sám majitel, kedže záruka je dávno preč

To by chel počuť každý ako sa mu to nebude kaziť, ale tak to jednoducho nechodí
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

K tej spotrebe : jasné u diesla je vždy prijatelná, len ten servis potom niekedy nie je prijatelný.
Nejako sa s týmto nedokážem ztotožniť. Keby som mal jeden jediný diesel za život, držím hubu. Ale už vyše 20r. jazdím skoro výlučne diesle a za tie roky som na aute už robil kadečo no nikdy, podotýkam NIKDY!!!! NIČ!!! čo by súviselo s dieslovou motorizáciou a súkromne som nový diesel nikdy nekúpil. Jediné nové autá boli benzínové krpce pre ženu. Najdlhšie deriem starý, dnes už 17r. Landrover 2,5 TD a ten si so mnou teda užíva. Už som na ňom 2x vymenil podvozok, robil som repas prevodovky, menil náboje kolies.... trápim ho v teréne, je furt nedochladzovaný,hodiny klepe na voľnobeh kvoli navijáku čo vyťahujem drevo z dolín a motor-diesel o ktorom nikto netuší koľko km naozaj má, ide ako hodinky. Dokonca už roky nemá funkčné žhaviče a nebola zima kedy by nenaskočil. Takže za tie roky a km ak by som zrátal, koľko som ušetril na nafte, tak dnes by sa mi kľudne mohol rozsypať aj dieslový 12valec, furt by som bol v +
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neporovnávaj starý turbodiesel s moderným commonrailom
Druhá vec je že pani má asi kolko má za čo chce kúpiť auto a myslím že aj porucha za 500€ by naštrbila rodinný rozpočet

Jednoducho kupuje jazdenku a musí počítať s tým že sem tam bude pýtať servis, niekedy to bude za 50€, inokedy za 500€

Tvoje "NIKDY" jej môže byť ukradnuté
Niekedy mi v tvojich príspevkoch chýba triezve uvažovanie. To že sa tebe nepokazilo ešte nezaručuje že sa nepokazí mne, jej či hocikomu inému
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

V tom prípade by pani mala hladať auto za polovičku sumy čo má ,aby jej ostalo na servis. Alebo počítať s tým že využije aj služby MHD. lol :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ivko, mal som aj cr zo začiatku produkcie a nič tomu nebolo. A nejde len o mňa, poznám X užívatelov dieslov. Poruchovosť dieslov je skrátka strašiak. Nie, že by som nepripustil istú komplikovateľnosť oproti benzínu, no realita ani zďaleka nie je taká ako popisuješ. Povedz Ty sám, koľkokrát v živote sa Ti pokazil diesel?

A že niekto kupuje auto na doraz svojich finančných možností je jeho vec. To ozaj nemienim riešiť, ani sa tým zaoberať.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ano musel som riešiť tesnenie pod hlavou na starom Renaultáckom Dti...

A k tomu či sa sype alebo nesype diesel je vidieť tu na fore, servisy sú tak isto plné kachiel, lebo ich po cestách behá mraky...

Skrátka pri 10 ročnej jazdenke sa musí počítať s tým že sa mi niečo môže pokaziť a ludom to treba opakovať.
Lebo potom sa čudujú - ved im tu každý napísal že sú to spolahlivé motory

Aj 1.9TDI je spolahlivý motor a predsa je úplne bežné že sa pokazí, takže asi tak
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

lenže na starom aute sa pokazí aj benzínový motor. To, že o diesloch sa hovorí viac je tým, že su rozšírenejšie a majú viac natočené. A ešte viac stočené, no to nie je problém dieslov
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

top nissana boli benziny v primere P11 - tam sa motor hadam nikdy nepokazil, len strasne hrdzaveli a odvtedy nemaju vylozene dobry motor - pre beznych ludi, nie speciality... a uz vobec nie dizle...

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných