Nissan Terrano II 2,7 TDI - kúpa potrebujem poradit

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vesnar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.10.2009 15:12
Zdieľať na Facebook

Nissan Terrano II 2,7 TDI - kúpa potrebujem poradit

Príspevok od používateľa vesnar »

zdravím, mám dotaz na Nissan Terrano II, rozmyslam nad kupou - rocnik cca 2001+. Rad by som ho vyuzival na polovne ucely...do tazkeho terenu. Xem len vediet ci je to fakt auto stavane do tazkych podmienok, zaroven ako je to s uzavierkami resp nahonom, viem ze to ma pohon 2 kolies, 4x4, 4x4 redukovanu + som sa niekde docital ze to ma samosvorny diferencial zadnej napravy, samočinne uzamykateľlné vošnob. naboje pre. kolies....len ja ako laik velmi neviem co to znamena + ci sa to zapina automaticky ked mam redukciu???,...:) keby mi niekto poradil tak budem rad. Zaroven by som xel rady - ci volit Nissan Terrano II, alebo Mitsubishi Pajero (r.v. cca 1997+), teda ak je tu niekto kto ma skusenosti s oboma autickami...dakujem....
lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

do ťažkého terénu radšej ine auto...ale vždy to je o medzikuse za volantom....terrano ma automatocke voľnobežky predných kolies, ktoré pri voľbe 4x4 sa automaticky uzamikaju, bez zasahu zvonku= robi sa to len vtedy ak tam nie su povodne ale su vymenene za manualne a vtedy treba vystupit von a prepnut do polohy lock=zamknute...do tažkého terénu radšej patrol(3dvr.), alebo jeep, alebo landrover(defender)...kratšie autá majú lepšiu prejazdnosť...terrano je naročnejšie na upravu do terenu, lebo ma rednu nezávislú nápravu....kdežto patrol ma tuhú, s listovými perami....jeep tlmič+pružina...a ďalej samostatný rám..takže tak......mal som ´2 terrana inač spoľahlivé dobrá priechodnosť, vysokké ale to ťažkého terénu niečo nie...hoci do lesa myslim v pohode...
vesnar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.10.2009 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vesnar »

presne tak...celkom aj suhlasim....samozrejme ak terrano, tak 3 dv. verziu...co sa tyka terenu..tak predovsetkym ako pises...lesne cesty, strme zrazy, clenity teren..no ziadne extra bahnite cesty, v zimnom obdobi 40 cm. snehu....
lumenos
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 30.05.2007 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lumenos »

potom ešte jedna dôležitá vec= gumy minimálne nejaké MT, bud BFG MT = dobry zaklad, v terene trochu podfuknut a ak by nepomohlo tak domontovat navijak, nejakych 5,4T a je po probleme....2.7tdi alebo TD su spolahlive motory...trochu sa nakalnaju lebo maju vyššie ťažiko tak trochu rozširiť podložkami alebo -ET na diskoch....štastnú ruku pri výbere.....diley su trochu drahšie ale da sa to...
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

kolega v združení má práve takéto terrano. auto je super, motor je spoľahlivý, len jediný problém je spojka, ktorá je nedostatočne dimenzovaná na takéto použitie a vydrží len 50 - 60 tis km pri takomto jazdení, takže sa priprav, že budeš meniť častejšie spojku. ináč to auto je úplne v pohode. s patrolom skúsenosti nemám, ale ďalší kolega má toyotu landcruiser 80, to auto tiež vylezie všade a nie je s ňou žiadny problém, je však o trošku staršia, ale je to spoľahlivý držiak. behá na nej dodnes aj do čiech aj do nemecka aj po našich lesoch.
vesnar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.10.2009 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vesnar »

je vask pravda aj to ze sa to auto dost naklana v terene kvoli tazisku???skusal som jedno Terrano prave cez weekend...zda sa mi super...len pravda je ze podvozok ma dost vysoko...a mal som tiez troska pocit ze je az prilis vysoko a pri predstave ze s nim pojdem do strmych kopcov a budem sa naklanat...mierne obavy....pajero sa mi zda z tohto pohladu stabilnejsie...mozno sa vsak mylim...len fakt uvitam rady...nakolko auticko kt. kupim by som rad vyuzival najblizsich niekolko rokov...
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

vesnar napísal:je vask pravda aj to ze sa to auto dost naklana v terene kvoli tazisku???skusal som jedno Terrano prave cez weekend...zda sa mi super...len pravda je ze podvozok ma dost vysoko...a mal som tiez troska pocit ze je az prilis vysoko a pri predstave ze s nim pojdem do strmych kopcov a budem sa naklanat...mierne obavy....pajero sa mi zda z tohto pohladu stabilnejsie...mozno sa vsak mylim...len fakt uvitam rady...nakolko auticko kt. kupim by som rad vyuzival najblizsich niekolko rokov...
pajero je sirsie, v terene je stabilnejsie, zase neviem, ake terano si skusal, ci kratke, alebo dlhe, kratsie je lepsie. V tazkom terene je fakt dobra aj kratka toyota landcruiser, alebo skus mercedes triedy G, s dieslovym trojlitrovym 5-valcom, tie starsie motory znesu velmi vela a je to poctiva mechanika.
vesnar
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31.10.2009 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vesnar »

nie nie...skusal som kratsie....o dlhsom ani neuvazujem ....v nasich podmienkach je urcite lepsie kratsie...celkom sa mi zacina pacit to Terrano...a v cenovej relacii do cca 6.000,- EUR sa da kupit rocnik 2001-2002, kdez to pri pajere za takuto cenu mozem kupit v dobrom stave so vsetkymi uzavierkami rocnik cca 1997-1998....
imro2t
Príspevky: 492
Dátum registrácie: 02.03.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa imro2t »

vesnar napísal:nie nie...skusal som kratsie....o dlhsom ani neuvazujem ....v nasich podmienkach je urcite lepsie kratsie...celkom sa mi zacina pacit to Terrano...a v cenovej relacii do cca 6.000,- EUR sa da kupit rocnik 2001-2002, kdez to pri pajere za takuto cenu mozem kupit v dobrom stave so vsetkymi uzavierkami rocnik cca 1997-1998....
je to reálne, neuvažoval si, že to dotiahneš? nemám prehľad, ako je to s týmito autami vonku. ja som si dotiahol subaru legacy kombík, v ľahšom teréne tiež chodí úplne super, na to, že je to dlhé kombi. ľúbi sa mi v tom redukčná prevodovka, už som ho trochu prevetral a to auto dokáže dosť veľa:)
Szandokan
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.01.2010 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Szandokan »

dobry vie my niekto poradit na terrano2 som dal zvysene sanie vzduhu a ci treba zapisat do technickeho dik...
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní