Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ales123 »

Zdravím mam taky problem , menil som na terrane II radiator kúrenia, čize demont komplet pristrojovka . Do vtedy štartovalo aj jazdilo pekne no ako sa poskladali veci prestalo štartovať ... Iba sa rozsietia kontrolky ale pri otočeni klučika počut len cuknutie a dalej nic ... Pripisoval som to riadiacej jednotke na spolujazdcvovej strane kedže bola celá vytopená ,zohnal som druhú spolu s imobilizerom a všetkým aby to fungovalo a nemuselo sa to prepalovat . Ale auto sa nadalej správa stalo rovnako ... . Poraďte prosim niekto ak ste mali podobný problem čo by to mohlo byť. Za každú radu ďakujem .
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan terrano II 2.7 92 Kw -nechce štartovať točit.

Príspevok od používateľa martincichy »

Mas multimeter alebo skusacku so ziarovkou? Ak ano, zisti, ci po otoceni klucika do polohy start ide napatie aj do cievky na starteri.
ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan terrano II 2.7 92 Kw -nechce štartovať točit.

Príspevok od používateľa ales123 »

Skusil som vyzera ze tam napatie neni .. dal som skušačku na kontakt na cievke voči kostre na kasni
ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan terrano II 2.7 92 Kw -nechce štartovať točit.

Príspevok od používateľa ales123 »

Je tam štava ked som to riadne vyskúšal .. všimol som som si ze rele žhavenia stale cvaka pri otoceni klucu je to OK ?
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa martincichy »

Skontroluj si ukostrenie.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podľa mňa aj keby bol problém v ECU, tak by štartér točil motorom, ale imobilizér by blokoval dávkovanie paliva.

Ten štartér si meral ako, pretože na ňom je trvale 12V priamo z baterky cez hrubý kábel a cez kľúč ovládaš cievku štartéra.
Ak ti nejde 12V cez ten tenký káblik na cievku štartéra, tak to veru nebude točiť
ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ales123 »

Väčsinu ukostrení som si prekontroloval očistil a dotiahol... .Meral som to iba klasickou skušačkou na tom malom kontakte voči uzemneniu a svietila .... Čiže iba pokutne ale štarter som dnes vybral a dam ho zajtra odskúšať, pripadne zrepasovat kamarátovi čo sa tomu venuje ... Ak to nebude ním tak to začne byt zaujímave 🙂 Dám vedieť a ďakujem za rady .
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ivko1 »

Štartér si nemusel ani vyberať aby si ho vyskúšal, stačí natiahnuť kúskom kábla z baterky 12V na ovládací kontakt cievky
ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ales123 »

Štarter mal chybnú cievku (nechcel vysunut pastorok ),myslel som ze je to ním ,vymenil sa za nový ale auto stále nestartuje .... Ani nepotoci pri starte v štartri iba puka a motor netočí ... Pri otočeni kľúča stiahne kontrolky ako ked je slabá baterka .. ale baterka je dobrá skúšal som aj inú stale tak isto .... Uz fakt neviem čím to môže byť ...Poradte načo sa kuknut ďakujem ...
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ivko1 »

Podľa mňa ukostrenie.
Nestačí len ukostrenie mínus pólu z baterky na kasnu, tak isto treba z kasne na motor.
ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ales123 »

Ukostrenia som si prešiel prečistil ,dosiahol aj z kasne na motor a všetky ostatné co sa mi podarilo nájsť...
ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ales123 »

Akurat sa preskúšal ten nový štarter ,vybral som ho znovu von a je nefunkčný ... Mohlo ho nejakým skratom zničiť auto ked som skúšal naštartovať ???(ani nepretočil a skusil som to len 2x)Kamoš elektrikár hovorí že to musi byť chybný kus .. zajtra ho dám na reklamačku
ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ales123 »

Pred založením som ho neskúšal spoľahol som sa na nový kus .. to bola chyba
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len tak mimo reč...
Ide ten motor vôbec pretočiť?

Trebárs prdlo niečo a vo valcoch je nemrznúca zmes a tá nie je stlačiteľná ako vzduch
ales123
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 09.05.2017 18:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Terrano II 2.7 , 92 Kw -nechce štartovať točit

Príspevok od používateľa ales123 »

Neskúšal som ho ešte pretočiť aj mna to napadlo ale myslim že tam chyba nebude lebo štartovalo aj jazdilo v pohode len zrazu nešlo nakopnúť a pol hodinu pred tym sa na tom jazdilo , nebol prehriaty ani nic podobne . Ale ťažko povedať ak nepomôže nový štarter ,ktorý si už určite vyskúšam pred tým ako ho založim 🫣 tak potočime motor

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 66 neregistrovaných