Nissan Qashqai - pískanie bŕzd a aké brzdy a kotúče zvoliť

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Nissan Qashqai - pískanie bŕzd a aké brzdy a kotúče zvoliť

Príspevok od používateľa mattesss »

Zdravím, chcem sa poradiť ohľadom bŕzd na Qashqai 1.6 diesel, r.v. 2012 , naj. 78 tisíc.

Neviem síce prečo a je mi to záhadou, ale všetko bolo OK do výmeny letných kolies na elektrónoch za zimné na plechových diskoch. Ihneď po prezutí začali pišťať brzdy pri brzdení, aj keď mi nejde do hlavy čo to má s výmenou kolies.

Platničky zodraté ešte nie sú a keďže to pišťalo a pišťalo, tak som to dal hneď pozrieť mechanikovi. Ten mi povedal teda tiež, že platničky sú OK a zadné kotúče síce už nie sú úplne super, ale netreba to ešte meniť. Dal platničky dole, očistil ich, obrúsil hrany, aby nepišťali. Trošku sa to zmiernilo, ale stále to piští.

Viete mi poradiť, čo s tým môže byť a prípadne prečo to začalo po výmene kolies, keď tam nedochádza k zmene platničiek a diskov a nič v súvislosti s brzdami? Prípadne môže to súvisieť s kolesami na plecháčoch a nie s brzdami?

Podľa nájazdu km sú to ešte asi originál pôvodné a uvažujem, že pri výmene by som dal keramické kotúče a platničky, ale ešte neviem o tom, nič a ani cenový rozdiel, ak bude malý, dal by som ich ak väčší tak nie. Preto nad tým uvažujem, lebo mám dosť bohaté skúsenosti s dnešnými kovovými platničkami, ktoré sa veľmi rady prehrievajú a zvyknú pri trasách, tak nad 50 km za jazdy pišťať (iné pišťanie ako to o ktorom píšem a pri zošlapnutí brzdy zas naopak prestane).
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

keramicke kotuce asi tazko za normalnu cenu a uplne zbytocne na take auto. Skor si myslel "keramicke" platnicky, tie praveze piskaju pri nizsich teplotach a zeru ocelove kotuce rychlejsie.
Aby zadny kotuc odisiel skor ako predny sa mi nezda. Ale mozno myslel, ze su krive trochu.
Piskajuce brzdy su uplne bezna porucha, hladaj na nete, najdes milion. Co to bolo za mechanika, ked ti neocistil voditka a nenamazal.
By som na to kaslal, pre trochu hluku si robis starosti, pusti si radio.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

lakinooo napísal:Keramicke kotuce? Aj si simpozrel pri akych teplotach zaznu naozaj brzdit?
Ako som aj pisal, este som si o tom nic nenastudoval, len ma to napadlo ako moznost, co by mohla vyriesit to piskanie, lebo viem, ze take existuje, ale nic viac. Hodil som to sem, ako vec suvisiaca s tym na co sa pytam.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

pidizvi napísal:keramicke kotuce asi tazko za normalnu cenu a uplne zbytocne na take auto. Skor si myslel "keramicke" platnicky, tie praveze piskaju pri nizsich teplotach a zeru ocelove kotuce rychlejsie.
Aby zadny kotuc odisiel skor ako predny sa mi nezda. Ale mozno myslel, ze su krive trochu.
Piskajuce brzdy su uplne bezna porucha, hladaj na nete, najdes milion. Co to bolo za mechanika, ked ti neocistil voditka a nenamazal.
By som na to kaslal, pre trochu hluku si robis starosti, pusti si radio.

Mozno aj ocisti a namazal, uz presne negiem co vsetko hovoril, pointa je taka, ze dal to dole vycistil to, obrusil nahodil naspat a robi to, pricom povedal, ze viac uz s tym nevie a ze nech na tom jazdim do zodratia platniciek. Co je pekne, ale ten piskot nic moc, clovek ma drahsie, novsie auto a ma mu piskat ako stara sunka, dost to znizuje celkovy komfort z jazdy...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

piskanie je sposobene materialom z akeho su dosky a kotuce a nesadli si.drahsie novsie auto to je akoze kaskaj,ved to je nic lacak ako suzuki sx4.hamba sa na tom vozit.
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

Ahoj,mám hondu crv a keď sa ochladí ako práve teraz,tak mi brzdy popiskujú.Mne pomohlo obrúsenie platničiek,ale na další rok pri ochladení znova popiskovali.Robí mi to od nova no neni to strašné.Už to nebudem kôli tomu rozoberať.Aj mna to sralo,ked som mal nové auto,ale už to až tak tragicky neriešim.Poprípade umyjem auto,kotúče trochu chytia hrdzu a je načas pokoj.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Keramiku brzdicov by som riesil pri vykone od cca 350HP-...!Pri motoriku 1,6 to nema absolutne ziadny zmysel,totizto keramika je vstavana na ine teplotne limity(zavodenie,sprinty do kopcov,drifty...atd),kde na taketo vyblaznenie sa su potrebne keramicke brzdice,klasiky pri takycho sportovych atrakciach moc nesplnaju iste kriteria brzdenia.Mal som vseliake druhy ci uz platniciek,ci kotucov...vseliako som ich kombinoval,ci uz od Brembo(nie PL) ale origo,cez ABS az po Zimmermann-y...vzdy tam iste piskanie bolo.Chyba preto nie je v brzdach(kotucoch,platnickach),ale v nasich usiach.Netreba si to vsimat a treba si ten zvuk odignorovat,ved pokial piskaju je vsetko OK!:300f:
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Ak chces aby ti to nepislako kup nove dosticky z maksieho materialu.Ako uz predtym pisali nesadli ti vymenene dosky na povodne kotuce.Popripade daj pri vymene dosiek kotuce liznut na sustruhu.znacka dosiek ktora nepiska predpokladam ze su to tie lacnejisie znacky tie by mali byt maksie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Poznam to, fabricke bosch platne/kotuce piskali od novoti :2f93: , je to materialom a nespravis nic :41c2: , len si kukni co tam mas, aby si pri vymene nekupil stejne...na keramiku naozaj nemas dovod pomyslat, len tam kup volaco ine az ich doderes :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

seven549 napísal:piskanie je sposobene materialom z akeho su dosky a kotuce a nesadli si.drahsie novsie auto to je akoze kaskaj,ved to je nic lacak ako suzuki sx4.hamba sa na tom vozit.

Miernejšie s podobnými vyjadreniami....toto trocha inteligentný človek nemôže napísať ani tomu čo jazdí na Olcite...tak pozor na to !!!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba navštíviť mechanika čo pri práci troška rozmýšla a hlavne mu ten súvis z výmenou kolies povedať.Lebo tam súvis aj bude.Viem si pokojne predstaviť kde sa chyba stala a pneuservisák spôsobil zrejme nechtiac problém.Stačí že chýba pripevňovacia skrutečka kotúča k náboju,kotúč sa po uvolnení oddelí od náboja a čiastočky hrdze zapadnú medzi dosadacie plochy.Horší prípad by bol ak s plecháčmi sa upevňovacie skrutky (pôvodné) dostali hlbšie a k niečomu sa dotýkajú.Nič to nechce,iba aby mechanik vedel čo hľadá a premýšlal ak už ten mozog v hlave má.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Neviem odkiaľ sa vzal nápad obrusovať platničky ??? :342a:

Pískanie sposobuje OSTRAP na vonkajšej hrane KOTÚČA ,
je to KONŠTRUKČNA chyba určitých značiek

treba na KOTUČI urobiť otupenie , ZRAZIŤ jeho HRANU

3x45° kto má strojarske vzdelanie ,ten vie čo to znamená

pre ostatných jednoducho povedané treba obrusiť ten ostrap karbobruskou aby tam nebol,potom aj to pískanie prestane,lebo píska vonkajšia hrana doštičky na tomto ostrape :4012:

a samozrejme použivať a meniť opotrebované kotuče a doštičky za original-diely tej istej značky ktoru tam montuju pri vyrobe
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Niektori vyrobcovia ponukaju brzdove dosticky s protihlukovou upravou ,http://autodielygafa.sk/inshop/scripts/ ... as=tecdock ,ale to nemusi pomoct ,ako som pisal treba kotuce dat dole odstranit sklovitu vrstvu kotuca sustruzenim a riadne ocistit stycne plochy kotuc- naboj,kotuc -disk
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Sustruženiu by som sa celkom VYHOL, lebo to nemusi dopadnuť dobre v duchu hesla :
" stale režeme z tej dosky a furt je kratka" :40bd:

Na kotúči NEMOŽE byť žiadna sklovitá vrstva už z principu fungovania a zaťaženia brzd, auto nie je bicykel :3c90:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lacko,niekedy je lepšie nič nenapísať....vieš ako to vyzerá ?
tak pozri
[img]https://s24.postimg.org/s68i9c0hd/Oct_1_8_T_014.jpg[/img]

Vtip tej skloviny je v tom že ju platnička odtiaľ neodstráni ani keď čo bude.Bude sa leštiť ale nepustí platničku aby aspoň na zdravej ploche riadne brzdila.Správa sa vyslovene sko sklo,ťuknutie do kraja tam na foto vidieť ako sa oddelí,ale brzdením nikdy
A čo sa sústruženia týka,je to často záchrana,ale robí sa priamo na kolese takým malým automatom ovládaným z procesora,dva nože naraz takže nič netreba iba dať preč brzdového barana a nasadiť stroj.V podstate zaručuje výsledok,pretože tým že sa nič nedemontuje z náboja kolesa,tak sú zohladnené aj prípadné chyby v náboji a pod.Ale v praxi sa to robí iba ak sa nedarí trasenie odstrániť.

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní