Nissan Qashqai - diferenciál

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gamasta
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.06.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Nissan Qashqai - diferenciál

Príspevok od používateľa gamasta »

mam nissan qashqai ROK 2013 1,6 DCI 130 4x4
2 mesiace cez leto som jazdil v mode 2WD a teraz ked som ho prepol do modu AUTO vozidlo začalo do zakrut pri zabačani o 90 stupnov a niac cele krížit a strpat. na parkovisku som sa točil vpravo a vlavo a zadne koleso ide až do šmyku. akonahle prepnem do režimu 2wd problem odoznie, ešte je tam režim LOOK a v nom je to podobne ale vyraznejšie ako v AUTO ale to je samozrejme je to určene len na nespevnene plochy, pred letom som chodil v režime AUTO a bolo to uplne v pohode,
ma niekto podobnu skusenost
upozornujem že pneumatiky su všetky 4 zhodne a v rovnakom drani
za pomoc dakujem
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak uzamknes diferak tak je jasne ze jedno koleso v zakrute pojde do smyku.ved sa bude tocit rovnako. https://www.youtube.com/watch?v=DfiBefqBGag .treba si popozerat co je to klasicky diff samosvor diff a zvarosvor lol
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Ale tam nie je samosvor, je tam elektricka spojka a normalny diferak, v ktorom treba tak ako aj v rozvodovke menit každych 60000 km olej.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

keby tam bol uz "tuhy" olej alebo iny bordel smykalo by to aj pri vypnutom 4x4, diferak je tam stale, nezmizne stlacenim gombika.
gamasta
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 02.06.2009 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gamasta »

dakujem za všetky uvahy a postrehy,
olej v prevodovke je ako novy- tam problem nevidim
mal som podobný problem pred rokmi s KIa sorento a tam sa mi snažili nanutit v značkovom servise výmenu celej (asi pridavnej prevodovky už si to nepametamdost dobre) aj ked ju 2x rozobrali a nič zle v nej nenašli, nakoniec tam šikovný chlap z garaže vymenil nejake 2snimače otačania prednej a zadnej napravy a všetko fungovalo spravne Prepačte za laicky výklad
takže ja to skor tipujem na elektricky problem, pretože riadiaca jednotka ktora pripina elektricku spojku ktora pripina zadok zohladnuje aj signaly z ABS ESP... neviem či to ma aj nejaky giroskopicky snimač.
takže 4x4 funguje ale nie spravne a vtedy kedy ma
dakujem za vaše ohlasy ak mate niekto podobne postrehy pretože tieto systemy isto využiva aj ine nissany a renault grup
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

minimalne okukat vsetky kable co idu k tomu, a aj tie co idu k abs ci niesu uvolnene konektory , stiknute kable ....
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní