Nissan Qashqai 2.0Dci - kontrolka chyby motora ( vyriešené )

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

frees
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.02.2007 03:29
Zdieľať na Facebook

Nissan Qashqai 2.0Dci - kontrolka chyby motora ( vyriešené )

Príspevok od používateľa frees »

Zdravim,
v poslednom case sa sem tam rozsvietila kontrolka chyby motora, ale po 1-2 dnoch zhasla a zas tyzden nic.
No posledne sa rozsvietila a uz svieti v kuse.
Cez sviatky som pri jazde po dialnici chcel zapnut tempomat, sice pri zapnuti zasvietila kontrolka, ale nastavit sa uz nedal, vobec nereagoval.
Dal som to na diagnostikua vypisalo nasledovne zavady:

P1435 - Obnova filtru castic - proud
P1525 - Funkce tempomatu - prerusovany
2A00 - Neznamy chybovy kod
Ked dam zmazat zavady, P1435 ostane permanentne, P1525 zmaze, akonahle vsak nastartujem, znovu sa obnovi.

Vie niekto poradit, coho sa chytit.
Za vsetky rady vopred dakujem.
Naposledy upravil/-a frees v 08.04.2016 12:39, upravené celkom 1 krát.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Logika mi hovorí že sa RJ pokúša spustiť regeneráciu filtra a niečo stojí v ceste.Podla všetkého tá požiadavka je už teraz trvalá.Tempomat by som si vonkoncom nevšímal,bude iba dôsledkom,nakolko jeho funkcia križuje plány RJ na regeneráciu,a to má pre RJ vyžšiu prioritu.
frees
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.02.2007 03:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frees »

bol som s tym na dialnici ako vzdy, ked zasvietila kontrolka filtra.Stacilo pobehat 35-40km a regeneracia sa spustila.Teraz som nalietal skoro 90km a nic.Skusim spustit regeneraciu diagnostikou, hadam to pomoze.
xotox
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 31.12.2008 15:58
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xotox »

ta chyba znamena ze sa prekrocil pocet neuspesnych regeneracii. je na to "aktualizacia" lol rj cim sa zvysi pocet neuspesnych regeneracii aby vypisalo tu chybu plus ti to tam musia resetnut. samotna servisna regeneracia bez resetu chybu nezmaze.
frees
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.02.2007 03:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frees »

xotox, problem s tym prekrocenim pokusov o regeneraciu som riesil cca 3 roky dozadu, ked som auto kupil a ani som pomaly netusil co je dpf filter.Zacal som jazdit po meste a cca po 700km sa rozsvietila kontrolka filtra a po neakych dalsich km-troch sa uz rozsvietila kontrolka motora.Ale vtedy mi aj presiel motor do toho nudzoveho rezimu a otacky nevysli na viac ako 2500 a vybehla hore spotreba.
Vtedy mi v servise nieco resetol, kontrolka motora zhasla a poslal ma to riadne prebehnut.Asi po 40km zhasla aj kontrolka filtra a bol pokoj.

Teraz sa vsak najprv rozsvietila kontrolka motora a az potom kontrolka filtra.Ale motor ide stale rovnako, ziadne obmedzenie otacok, alebo strata vykonu, ani zvysenie spotreby.Bol som to prebehnt, no nepomohlo.Dal som to na DELPHI diagnostiku, nacital a resetol ako som uz hore pisal.Kontrolka motora vsak stale svieti, zhasla akurat kontrolka DPF filtra.
Myslis ze je to opat ten isty pripad ako sa mi stal na zaciatku?
Skusim teda zajtra behnut opat do servisu, nech to resetnu ich diagnostikou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Reset neopravuje ! Je nutné chybu pohladať,rozhodne tam je,potom samozrejme reset atd.ja nepoznám Nissańáci algoritmus,ale u iných značiek je postupnosť (ak je problém DPF) taká,že najprv je kontrolka emisíí a potom ak sa pridá kontrolka motora je to vždy vážnejší problém.Pokiaľ sa po nulovaní ako prvá rozsvecuje kontrolka motora,býva to chyba motora.Ak sa potom pridá kontrolka filtra,býva to ako dôsledok práce motora v zlom režime,tj dôsledková chyba.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Mne sa kontrolka motora rozsvietila pri núdzovom štartovaní auta,cize pri štartovaní cez kable.Stalo sa mi to v zime pri mínusových teplotách,stačilo odpojit batériu na cca.1hodinu a po následnom zapojení batérie sa už chyba neobjavila.Bol som s nim potom na diagnostike,kde sa žiadna zavada nenasla.Možno že to nemá suvis s tymto problemom,ale prečo si to nevyskúšať?
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

2A00 je umreta lamda sonda,trči hore vzadu za motorom.
*A odchadza na tom aj termočlabok za filtrom ,pre istotu si ho premeraj ohmetrom a porovnaj s prednym ,mali by mat cca rovnaku hodnotu.
frees
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 04.02.2007 03:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa frees »

Závada konečne vyriešená. Diagnostikou BOSH navodená výmena DPF filtra.Povolilo zmazať všetky závady. Po asi 60km opäť kontrolka závady motora. Po načítaní zavad znova vady 2A00 a P1525 - Funkce tempomatu - prerusovany .
Výmena lambda sondy. Najazdené už asi 400km a zatiaľ vsetko OK.

ďakujem za všetky rady.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale vieš o tom že hodnota lambda sondy je v meraných hodnotách diagnostiky ?! Ušlo pozornosti ?
pavollomen308
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.10.2020 16:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavollomen308 »

skoda ze nenapisal fres ze ktoru lambu menil lebo mam ten isti problem
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní