Nissan Murano s LPG - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martinsi
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.06.2010 17:56
Zdieľať na Facebook

Nissan Murano s LPG - skúsenosti

Príspevok od používateľa martinsi »

Prosím o radu - uvazujeme o kupe SUV Nissan Murano s LPG, mame nejake vyhlaidnute u nas aj mimo SR .... Precital som si uz vsetko dostupne o tomto aute, ale stale som nikde nenasiel odpovede na par otazok :
1. ake su KONKRETNE technické rozdiely medzi americkou a europskou verziou - vizualne su mi jasne, niekde som sa docital, ze rozdiel je v brzdach, podvozku, chladici - ale co konkretne to pre mna, ako uzivatela, krtorý sa nechysta s tymto auto jazdit "rýchlo a zbesilo" - viacmenej s tym autom bude drvivu vacsinu casu jazdit manzelka - nebude mi to auto brzdit ? ako tie rozdiely pociti bezný uzivatel auta ?

2. nahradne diely - su rozdelene specialne pre amercku a europsku verziu ? - nie je problem so zhananim dielov pre americku verziu ?

3. LPG - ma niekto realnu skusenost s prestavaným Muranom na LPG ? aky typ splynovaca? aka je spotreba v meste ? poruchovost ? co motor, zvlada LPG v pohode ?

Dakujem za odpovede
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

extremne casto na tom aute odchadzaju motory a ked tam je nahodou LPG tak duplom. Viem o com hovorim nakolko na jednom jazdim a jedno mam na nahradne diely aj tu v inzerate a za motor mi uz volalo minimalne 20 ludi. Tiez som si chcel dat do mojho LPG ale rychlo som sa spamatal. Ak chces napisem ti do sukromnej spravy cislo a mozes mi zavolat a porozpravam ti viac
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

co na tom tak extremne často odchadza? cely motor? tych aut jazdi po našich cestach velmi malo. a ked vies o tom že na nich odchadzaju motory, tak to určite nebudu auta, ktore si ich terajsi majitel kupil ako nove ( nové nestalo malo )a jazdi na tom aute doteraz. skor si myslim že su to dovozy, samozrejme vonku kupene co najlacnejsie a potom sa nestači terajsi majitel cudovat ked sa mu niečo pokazi. Nemyslim si že ked Murano dostavalo pocas prevadzky pravidelný servis že to je s tymi motormi až take hrozne. Ani na Dacii neodchadzaju extremne často motory a to je auto niekde uplne inde ako Murano.
martinsi
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.06.2010 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinsi »

s tymi motormi sa mi to tiez nezda. nikde na forach som sa nestretol s tym, ze odchádzaju motory...prawe naopak, čo som si prečítal - diskusie, recenzie aj testy - ide o welmi spolahliwe, kwalitne motory. som teraz trosku prekwapeny, z toho čo napisal patko1.
:zga27:
ale čo tie rozdiely americka ws europska werzia, nahradne diely a LPG ??? toto by ma zaujimalo wiac :28b7:
a celkowo - skusenosti, spokojnost atd majitelow tohto auta. dnes som bol jedno skusit, bez LPG - musim powedat ze som bol nadseny, komfort, tichý motor - krasna jazda :)
TomasPL
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 17.07.2011 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomasPL »

Ja som tiez este nepocul o tom, ze odchadzaju motory... ale coho som pocul dost, je ze odchadzaju prevodovky CVT
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pisem z vlastnych skusenosti pretoze ako pisem volalo mi uz straaaasne vela ludi koli motoru ze ci nemam na predaj a cuduj sa svete aj takych co ich kupovali nove, po vacsine ten motor zacne zrat vela oleja a vraj ked sa rozoberie tak su kruzky vpecene v piestoch (nie nie je to koli zanedbaniu vymeny oleja). Druhe pripady su ze motor zacne ist na 4 valce na volnobeh a kazdy si mysli ze su to inducky a veru nie, su to tusim podpalene ventily a dofutkane sedla a hlavy. Mne je jedno ci mi niekto veri alebo nie lebo sam sa vozim aj na Murane a tiez som si vravel ze 3.5i V6 musi byt nesmrtelny , no zial nie je. Chcel som si ho nechat a dat donho LPG pretoze to auto jazdi fantasticky a LPG by ma vyslo len 1600e aj so zapisanim ale nie nie nie nechcem. Volal mi pan co si kupoval murano cisto nove za 180000sk a najazdil 80000km a zrazu si zmyslel ze chce do toho LPG. V cechach si ho dal namontovat za strasne peniaze a do mesiaca motor kaput. Ja viem ze teraz vsetci budu pisat ze mu to montovali niekde v garazi ale nie je to tak. Kto neveri nech si len tak zo srandy uverejni (je to zadarmo) na tejto stranke ze predava motor na Murano a zarucujem ze rychlo vytriezvie z reality ked mu neprestane zvonit mobil.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

zrovna murano neservisujeme žiadne ale iné terénne a kváziterénne nissany áno a motoricky sú úplne, úplne v pohode.
romanm
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.09.2006 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanm »

Samozrejme Okrem 3.0 DID ktore mali Teranna a Patroly, hroza motor
martinsi
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 04.06.2010 17:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinsi »

a čo odpowede na toto ???

1. ake su KONKRETNE technické rozdiely medzi americkou a europskou verziou - vizualne su mi jasne, niekde som sa docital, ze rozdiel je v brzdach, podvozku, chladici - ale co konkretne to pre mna, ako uzivatela, krtorý sa nechysta s tymto auto jazdit "rýchlo a zbesilo" - viacmenej s tym autom bude drvivu vacsinu casu jazdit manzelka - nebude mi to auto brzdit ? ako tie rozdiely pociti bezný uzivatel auta ?

2. nahradne diely - su rozdelene specialne pre amercku a europsku verziu ? - nie je problem so zhananim dielov pre americku verziu ?

3. LPG - ma niekto realnu skusenost s prestavaným Muranom na LPG ? aky typ splynovaca? aka je spotreba v meste ? poruchovost ? co motor, zvlada LPG v pohode ?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

martin cichy aj v starych navarach 133ps tdi motory su tiez v pohode? Ved taky motor sa uz ani neda zohnat v poriadku, z kazdeho druheho skoro vyskocila ojnica.
Naposledy upravil/-a patko1 v 31.08.2011 21:38, upravené celkom 2 krát.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

martinsi LPG ten motor velmi rad nema na to som ti uz odpovedal, aj ked sa najdu kusky ktore vydrzia na LPG aj 150000km ale len ojedinele. Ano europska verzia ma silnejsie brzdy a podvozok. Nahradne diely zozenies aj na americku verziu aj na europsku dost tazko a dlhsie sa caka. Z niektorych zavratnych cien ta okamzite na predajni vystrie, napriklad senzor abs 500eur len taky fukot. Samozrejme ze spotrebak sa zohnat da v pohode. Brzdit ti budu auta obidve verzie to problem nie je, chladice su rozdielne pretoze jedna verzia ma v chladici aj chladic prevodoveho oleja a druha nie. Tieto veci sa radsej pytaj na Murano alebo nissan fore tam su na to machri. Raz mi volal jeden pan a potreboval surne spanovak rozvodu a bol taky zufaly ze cenu mi ani nechcel zradit ale to by ho az tak neštvalo ako to ze mu v Nissane povedali ze bude nan cakat mesiac. Takze si dobre rozmysli ci do toho auta pojdes pretoze ako pisem je pekne, silne, vozenie je fantazia ale ...ale....ale... a hlavne ked sa ti tam cokolvek pokazi (nemyslim brzy a napravy) tak sa ti do toho hocikto nepusti. No a zabudol som ze radi na nom odchadzaju lambááádasondy a ma ich pre istotu 4 a potom nasleduju katalyzatory atd atd. Diagnostika sa tiez hocijaka na to auto nechyta. Ak si este stale pevne rozhodnuty ze take auto chces tak ti drzim silno palce a viem ti aj par kuskov dohodit len na vacsinou su motory KO ale zas su za super cenu napriklad 6000e ale motor ide na 4 valce. Podla mna aj tak lepsie kupit za 6 a dat zgeneralkovat motor (sice za horibilnu sumu) a mas na to aj zaruku ako kupit za 10 macku vo vreci. Hlavne na kazd jedno co budes pisat sa pozri aby motor isiel na volnobeh nadherne ako ma a nie vynechaval a vzdy!!! sa pytaj kolko zerie ten motor oleja. Tu spotrebu si nechaj zapisat potom aj do kupnej zmluvy aby si nemal potom problem ze budes dolievat liter na 500km a predavajuci ti bude vraviet ze on ti to oznamil a mas slučku na krku. Jaj a este som zabudol ze kazdy jeden motor co zerie olej a volali mi ze ci nemam druhy tak vraveli ze im zhodili aj vanu a ze aj kluka je čawes a ze uz ani na vybrus nevychadza. Skratka tie motory silno odchadzaju ale vela ludi o tom nevie pretoze nik kto ma Murano sa nebude chvalit ze dolieva olej ako besny a zas tych aut nie je az tak vela ze by ludia o tom vedeli
danm
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.06.2005 22:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danm »

Ahoj, ja mám Murano na LPG. Zatiaľ som na LPG najazdil cca 45000km a žiadny veľký problém nebol (raz trocha zapáchal plyn), je tam aj prímes Flashlube... - ale neviem či to má význam alebo nie. Spotreba mesto - 15L, mimo sa dá aj 12L, dialnica - svižne aj 23L, ale ja na spotrebu nechodím - to ti nedá nepridať :) . Rozdiel medzi amer. a europ. verziou viem len ten, že amer. verzia ukazuje priem. spotrebu :) - aj viem prečo . Ak to kúpiš žene, tak tá už iné auto nebude chcieť-podľa mojej to viem... Pokiaľ ide o spotrebu oleja, neviem koľko má nabehané ten pán čo to spomína, ale ja mením olej po 15000km, nikdy som ešte nedolieval olej, a to pri výmene dávam nalievať len do pol rysky... Nissan servis je drahý ale pri iných značkách je to asi podobné.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

danm to ze mas s nim pokoj ti len gratulujem a drzim palce (ja mam s mojim tiez pokoj ale nechcem riskovat a dam ho radsej prec) Na to ze mas Murano vies o rozdieloch ozaj len malo lebo ak je podla teba jediny rozdiel len v tom ze ukazuje amerika priemernu spotrebu tak si dost zle na tom, lebo tych rozdielov je straaaasne vela. A vies aspon aku mas verziu ty? A kolko mas najazdene? A to ze tu nenapise prispevok ani jeden co ma s tym motorom problem je iste lebo ty ludia na to nemaju cas a su hlboko v smutku a vedia ze tu im nik nepomoze (jedine co im pomoze je tučná penazenka)
danm
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 21.06.2005 22:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa danm »

Ja som si len srandu robil o tej priemernej spotrebe - ale zasa je to pravda. A mám európsku verziu, a pokiaľ ide o žranie oleja, spýtaj sa iných, ktorí majú veľké benzínové motory koľko majú spotrebu oleja...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

ale ja nenarazam na spotrebu oleja ale na to ze ked ten motor zacne zrat olej tak sa konci jeho púť. Kym je motor v pohode tak olej nezerie tak ako tvoj a ani moj, ale to je len otazka casu pravdepodobne

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní