Nissan Micra - olej

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fireman393
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 07.06.2015 21:33
Zdieľať na Facebook

Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa fireman393 »

Zdravím Páni.
Nissan Micra 1,0 , 48kW benzín , ročník 2004 , 132000 km.Aký olej do motora? Ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra -olej

Príspevok od používateľa cicmanec »

Keby tu tak bol niekto kto má stiahnutý návod k takému autu alebo ho vie aspoň vygúgliť...

Obrázok
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa peterson999 »

Skus upresnit ci sa bavime o viskozite alebo o znacke alebo o niecom inom...

Ja skor pozeram na to, co tam bolo davane, na stav zakarbonovania motora.
Ak to netusim, ak motor nie je cistucky tak davam 5w40 nejaky co nerozpusta karbon az tak velmi silno a rychlo...

V tej dobe uz bolo bezne pouzivat 5w30 ale to nemusi byt najlepsie pre motor ak je zakarbonovany
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
fireman393
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 07.06.2015 21:33
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa fireman393 »

Pre cicmanec-ale áno hľadal som na nete ,ďakujem za info.
Pre peterson999-myslel som na viskozitu a značku.
Vec je taká že som kúpil auto od pána ktorý bol druhý majiteľ a pri otázke aký olej tam dal
tak že castrol 5w40 ale pod kapotou je stará nálepka shell niečo tam bolo napísané len sa to nedá prečítať.Tak preto sa informujem.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa martincichy »

Kludne shell helix hx8 5w40, alebo ked chces nieco luxusnejsie pre ten motor tak, helix ultra 5w40. Castrol nepouzivam. Od castrolu pouzivam iba prevodove oleje .
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa cicmanec »

fireman393 napísal: 24.01.2022 18:19 Pre cicmanec-ale áno hľadal som na nete
1. A ako sa ti darilo?
2. Bola to narážka na miestneho pánbožka a najlepšieho moderátora pod slnkom, ktorý tvrdí, že som nikdy nikomu neporadil. Takže nech ti poradí on, aby som z neho nemusel robiť klamára.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa peterson999 »

martincichy napísal: 24.01.2022 18:29 Kludne shell helix hx8 5w40, alebo ked chces nieco luxusnejsie pre ten motor tak, helix ultra 5w40. Castrol nepouzivam. Od castrolu pouzivam iba prevodove oleje .
Nechcem rozputat vasne ale po Castrole by som bol opatrny a uz pri hx8 5w40 by sa mi triasli ruky :-)
Proste ja po Castrole by som helix ultra radsej nedaval a radsej najprv hx8 a casom ak zistim ze je to ciste tak uz aj helix. Som presvedceny ze helix je dost akcny bojovnik s karbonom :-) Vsetky auta mi jazdia na Shell, ale ked privitam cudzinca a vidim cierny olej, nalepku Castol tak idem radsej najprv do Mobil ci nizsej rady Shell pre starsie auta. Co ty na moju teoriu ? Inak po 3 vymenach Shell pozorujem vycistenie motora a to aj diesel je po vymene cisty este tisice km. Ma ten nadych tonovanych okien ale je vidiet ten rozdiel... Starsie diesle po vymene oleja maju hned cierny olej este ani nenastartujem :-) Ale 3x Shell a zrazu iny pohlad...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa autolaik »

A ja laik som si myslel ze cierny olej = dobre si odvadza svoju robotu a viaze na seba "bordel" :)
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa peterson999 »

fireman393 napísal: 24.01.2022 18:19 aký olej tam dal
tak že castrol 5w40
To si mohol napisat HNED a hned by bolo svetlo :-)
Citaj vyssie, tam mas vsetko
Castrol nedavaj
Viskozitu teraz nemen ostan 5w40
Ja by som dal "zakladny" Shell alebo Mobil, Total, Elf co pride pod ruku lacnejsie.
Ak po 1000 km bude olej cierny tak to je praca Castrolu - mas zakarbonovany motor. Do neho by som nedal vyssie rady Shell lebo ten je velmi silny cistic karbonu a to nerobi najlepsie motoru... Pomaly dalej zajdes. Neviem ci je este iny olej 5w40 co tak rad cisti, nepoznam...
Prave tu mam Focus 1.6i s Castrolom 5w30 co urobil 8000km, olej cierny jak ... a pritom je to benzin / LPG co znamena ze by nemal byt cierny ale je ... Ja ked mam 8000km na oleji tak ho musim hladat na mierke proti slnku aby som videl kde je hladina - to je jedina nevyhoda cisteho motora :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa peterson999 »

autolaik napísal: 24.01.2022 19:39 A ja laik som si myslel ze cierny olej = dobre si odvadza svoju robotu a viaze na seba "bordel" :)
To by vlastne mohlo platit ale len ked das Shell, ten si odvadza tu robotu az prehnane dobre lebo rozpusta karbon. Problem je ale ked sa to prezenie, lebo to cierne je karbon (u diesla aj sadze) a ked nahle sa uvolni velke mnozstvo karbonu tak to dokaze velmi rychlo upchat olejovy filter, dokonca kanalik a ten karbon je skor brusivo ako mazivo cize sice cez filter "neprelezu" velke ciastocky ale aj tak je to vlastne jemna brusna pasta v oleji a to nechceme... Zapchaty filter zhorsuje samozrejme mazanie - obmedzuje prietok oleja. Ked vidim zakarbonovany motor, je dobre to odsledovat a pripadne olej vymenit aj po par km aj s filtrom. Naopak ked poznam motor tak mam niekedy drzost nevymenit filter (na vlastnom aute) aj ked viem ze 1-2 dcl stareho oleja mi tam ostane ale to ja menim olej po 8000km - rad prehanam :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa martincichy »

Micra nema vysoke naroky na olej. Pozeram poziadavky, uspokoji sa aj s olejom API SG, SH. Ponukane shelly su uz modernejsie aditivovane. Zatial sa mi nestalo, aby sa nieco stalo po prechode na kvalitnejsi olej. Na babette po prechode z m2t na stihl ano :)
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa peterson999 »

martincichy napísal: 24.01.2022 20:13 Micra nema vysoke naroky na olej. Pozeram poziadavky, uspokoji sa aj s olejom API SG, SH. Ponukane shelly su uz modernejsie aditivovane. Zatial sa mi nestalo, aby sa nieco stalo po prechode na kvalitnejsi olej. Na babette po prechode z m2t na stihl ano :)
To fakt ? Skor bola na konci zivotnosti, Babetta klepala po 5000km
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa hjundai »

v roku 2022 riešiť "po takom oleji nesmie ísť taký olej " je na hlavu...
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa christiane »

Motor bude mazat aj fritovaci olej,podstatne je ho tam nenechat 30 000 km ako je doporucovane vyrobcom oleja.Ja mam doporucovanu vymenu oleja na Nissane vyrobcom motora v Japonsku kazdych 8 000 km.A nalial som do toho od 0w40 az po 15w40 a olej Esso,Total,Mobil,Madit,Castrol aj olej ktory sa daval do nakladaca.Znacku ani vyskozitu netusim.Motor ma cca 493 000 a tlaky oleja ako nove.Aj vsetko na nom funguje ako v Japonsku vyrobili.Ja ho mam 16 rokov,ventile som nevidel ani trisky neboli vonku.Kupil som ho ako 7 rocne a co sa na nom robilo dovtedy neviem.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan Micra - olej

Príspevok od používateľa peterson999 »

hjundai napísal: 26.01.2022 14:55 v roku 2022 riešiť "po takom oleji nesmie ísť taký olej " je na hlavu...
Mne pride na hlavu neriesit rok vyroby auta, jeho realny stav ale riesit rok 2022 kedy sa problem riesi...

Cize ked napisem ze mam auto z roku 1960, staci ze sa to uz v roku 2022 neriesi takze nevadi, šupnem tam 0w20 aj ked tam bol Mogul a motor ma tolko karbonu ze nevidis ventily :-)
Pre tvoju info - niektore auta su PRECITLIVELE na znacku oleja cize je dobre davat konkretny olej konkretnej znacky konkretnej viskozity.
NAJCITLIVEJSIE su niektore Renaulty, Fiaty a Alfy. Ako prve poskodi vacky, onedlho zaklepe kluka. A to nemyslim veterany ale roky zhruba 1990 - 2010 ....
Typek co ma velky vozovy park Iveco mi hovoril ze dava iba original, lebo si vsimol ze po urcitych km na inom oleji mu auta zeru olej a tie s retazou priskoro natiahne retaz. Samozrejme daval dobry olej aj spravnej vykonovej triedy aj viskozity. A vidis, uz dava original - pochopil ...
Takze tak.
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných