Nissan Juke 1 DIG-T

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petokilian
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 16.05.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Nissan Juke 1 DIG-T

Príspevok od používateľa petokilian »

Zdravim chcem sa opytat majitelov tohto vozidla ake maju celkove zkusenosti,myslim tym,motor,jazdne vlastnosti,.Dakujem.
FUTURA 29
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FUTURA 29 »

Uz cakam jak tu bokmajster bokzos hodi debatu o bandaske :42f9:
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ten už je zrejme mimo, ale zadávateľ nenapísal ani aký motor, boli tam dve možnosti.
Ale aj tak, asi by som na jeho mieste išiel radšej na nejaké Nissan fórum, tam bude asi viacej užívateľov toho nevzhľadného auta ako tu.
accordcl9
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.02.2016 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accordcl9 »

Skúsim poradiť. Pozor na motor 1.2 DIG-T. Tento motor je priamo vstrekový a veľmi zle znáša krátke trasy po meste kedy sa motor ani nestihne zohriať. Dlho sa zahrieva a za chodu za studena sa do oleja dostáva benzín a degraduje náplň. Ak človek nejazdí dlhšie trasy tak sa neodparí a robí v motore postupne škody. Čiže meniť ho max. po 10000km vždy ale duplom ak sa jazdia často krátke trasy. Lenže to skoro nikto z prvých majiteľov nerobil. Tento problém sa týka všetkých podobných motorov ale tento hlavne zo začiatku produkcie bol na to ešte citlivejší. Robil a bude robiť problémy aj majiteľom Renaultov kde sa hojne používal a tak isto aj Dacii kde však nebol tak často. Nie som majiteľom ale čítal som o ňom dosť, doporučujem ho nekupovať. V podstate v Juke bol použiteľný len 1.6 bez turba a 1.5 Dci. Ostatné turbo benzíny sú riziko.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Keď čítam DCI tak ma okamžite napadnú panvičky na kluke bez zámkov a zježia sa mi vlasy. Ja osobne nemám odvahu kúpiť čokolvek čo má v názve DCI. Viem oprava (prevencia) je lahká a lacná , ale viem že nikto ju nerobí. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ak by si necital fora tak o ziadnych panvickach nevies :) (ani ja) ...renaulty maju problemove startovacie karty,predsuvniky na 1,6 a aj tak si si ho kupil :)
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ako som už viac krát tu písal nekupujem auto podla obhliadky auta, ale podla debaty s majitelom. Pri Lagune som nemal ani len šajnu o nejakej štartovacej karte. Auto stálo na ulici a ja som v obyvačke debatoval s mladým párom, ktorý si práve dokončil opravy na baráku. Svoje "stavebné" auto už nepotrebovali a tak som ho zobral ja. :40bd: Vždy takto kupujem autá a zatial som sa sekol len raz pri aute pre manželku - kupovanom od majitela servisu a verejne velmi známeho internetového obchodu.
O panvičkách viem z debát s Milanom a hlavne vidím na bazoši mrte klaknutých dcičiek.
A sice je Laguna2 jeden z najhorších francúzskych prúserov, ale tá moja je plyšák na ktorého nedám dopustiť. :40bd:
Edit - v Lagune som prvý krát sedel až po prepise :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Prosíííím ťa, však je to ohavné ako pracovná sobota... Správne sa to malo volať "Nissan Joke".
Taký nepodarený žart.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Juke 1.2 tce mame v rodine od nova. Jazdí trasy do cca 20km, do benzínu ide VIF.
Zatiaľ odišla baterka, lebo start_stop, inak funguje.

Spotreba medzi mesto okolo 7 litrov, dialnica 8,5.

Auto je úzke, nemá látkovú opierku ani pozdĺžne nastavenie volantu.

Celkom dobre svieti.

Lakované plasty vnútri celkom držia a dá sa na ne pozerať.

Pre jedného, dvoch ludi nižšieho vzrastu sa celkom dá, treba počítať s hlukom - predlohou je malé japonské auto, t. J tlmenie hluku je všeobecne horšie ako v EÚ autách.

Pokiaľ sa ti páči, nie je problém len dohliadni na to, aby motor dostával servis každý rok.

Btw, motor tce v Nissanoch mal kratší servisný interval ako v Renault och, preto nie je taký problémový.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco13 napísal:Keď čítam DCI tak ma okamžite napadnú panvičky na kluke bez zámkov a zježia sa mi vlasy. Ja osobne nemám odvahu kúpiť čokolvek čo má v názve DCI. Viem oprava (prevencia) je lahká a lacná , ale viem že nikto ju nerobí. :4012:
- není dci ako dci, v čase vyrobili mnoho generácií a problémy už dávno poriešili....
- juke sa robí v novom aj s 1.0 motorom, v popise vidím le " 1."...
- 1.2 4valec - sú ľudia čo kvôli lpsi motor odišiel, zväčša v záruke im motor vymenili.
- všeobecne - buď ten Juke miluješ alebo nenávidíš, je to špecifický model.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Od akého roku poriešili??? lebo teraz pozerám francúzov a nejako privela inzerátov je v popise"len teraz začal trocha klepať motor" Aj 2010 som zazrel asi 4 vozy čo "len trocha" klepú. :4012:
TSI asi tiež poriešili, ale tá skratka vyvoláva rovnaké asociacie ako HTP.
Je nejaký portál asi autorubik a tam jazdenky delia brať/nebrať, tak laik často čerpá práve z toho.
Ja vyberám podla majitela, ale sú skratky ktoré rovno zatvorím inzerát. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
accordcl9
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.02.2016 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accordcl9 »

oco13 napísal:Ako som už viac krát tu písal nekupujem auto podla obhliadky auta, ale podla debaty s majitelom. Pri Lagune som nemal ani len šajnu o nejakej štartovacej karte. Auto stálo na ulici a ja som v obyvačke debatoval s mladým párom, ktorý si práve dokončil opravy na baráku. Svoje "stavebné" auto už nepotrebovali a tak som ho zobral ja. :40bd: Vždy takto kupujem autá a zatial som sa sekol len raz pri aute pre manželku - kupovanom od majitela servisu a verejne velmi známeho internetového obchodu.
O panvičkách viem z debát s Milanom a hlavne vidím na bazoši mrte klaknutých dcičiek.
A sice je Laguna2 jeden z najhorších francúzskych prúserov, ale tá moja je plyšák na ktorého nedám dopustiť. :40bd:
Edit - v Lagune som prvý krát sedel až po prepise :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Tak nemôžeš porovnávať DCi a DCi kedže problémy mali hlavne prvé kde nasadili interval výmeny oleja na 30 000km a ľudia to veselo dodržiavali. Tie motory na to neboli skonštruované, mali malú olejovú náplň+ ani oleje v roku 2001 neboli tak kvalitné na trhu ako dnes. Potom to niekto kúpil po xy majiteľoch a motor mu začal klepať tak to začal šíriť po internete. Od roku 2007 sú DCi lepší priemer spoľahlivosti a konkrétne 2.0 DCi nadpriemer. Ešte k Lagune 2, povesť je oveľa horšia ako realita, ja tie autá poznám a skôr ľudia o nich šíria bludy lebo si sadli zadkom 3x na kartu a prestala im fungovať tak celá Lagúna je podľa nich zlá. Tie autá mali ako prvé sériovú výbavu tak nadštandardnú že udávala smer. L2 bola prvé auto ktoré dosiahlo v EURONCAP 5*. Vôbec nehrdzavie, má neskutočne kvalitnú karosériu a lak. Proste to auto má plno + a tých zopár nedostatkov vie skúsený majiteľ ľahko zvládnuť, samozrejme nesmie s ňou chodiť do servisu kde vedia opravovať VW group, proste to auto treba poznať a vedieť čo a ako. Toľko k tým fámam že najhorší francúz a iné... ľudia toho pospletajú a poprekrúcajú že až ale nevadí, rozumný človek si našťastie vie urobiť názor aj sám.
accordcl9
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 09.02.2016 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa accordcl9 »

YxoYpsilono napísal:Juke 1.2 tce mame v rodine od nova. Jazdí trasy do cca 20km, do benzínu ide VIF.
Zatiaľ odišla baterka, lebo start_stop, inak funguje.

Spotreba medzi mesto okolo 7 litrov, dialnica 8,5.

Auto je úzke, nemá látkovú opierku ani pozdĺžne nastavenie volantu.

Celkom dobre svieti.

Lakované plasty vnútri celkom držia a dá sa na ne pozerať.

Pre jedného, dvoch ludi nižšieho vzrastu sa celkom dá, treba počítať s hlukom - predlohou je malé japonské auto, t. J tlmenie hluku je všeobecne horšie ako v EÚ autách.

Pokiaľ sa ti páči, nie je problém len dohliadni na to, aby motor dostával servis každý rok.

Btw, motor tce v Nissanoch mal kratší servisný interval ako v Renault och, preto nie je taký problémový.

Tak, ten prísnejší interval na výmenu oleja rozhodne pomáha, ale aj spôsob prevádzky rozhodne či bude fungovať po 200 000km ako nový alebo bude papkať olej. Ten kto to kúpi po niekom kto jazdil krátke trasy "na studeno" rozhodne neskôr nebude spokojný.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

accordcl9… .

O tych olejoch, kvalita, ci nekvalita sa da polemizovat.
Vsetko je podriadene eko.
Myslis, ze pred 10 rokmi neboli kvalitne oleje?
Dnes podla teba tak pokrocila technika, ze su omnoho lepsie?
To by znamenalo, ze az by si nalial supermoderny olej do tej starsej motorizacie, tak jej iba prospejes.
Lenze, je si potrebne uvedomit, ze nie podla charakteristiky oleja sa vyrabaju motory.
Oleje sa vyrabaju podla ziadanych vlastnosti. A tou najpodstatnejsou v poslednej dobe je lahkobeznost, kedze ta je podstatna v ucinnosti motora, teda emisii co su automobilky nutene okresavat, teplotna stabilita, chemicka stalost.
Ano, viem, aj mydlova voda dokaze mazat. Otazne je, ako dlho.

Smutne, ze uz neplati BENZIN DO MESTA, NAFTA DIALNICE.
Benzin pokaslali priamym vstrekom s vysokym tlakom, dieselom upchali vyfuk.

A ci je 1.2 dobry? Loteria velka. Na rok? Ci na 10 rokov?
Ten co to kupi, povozi zadok a o chvilu preda, ten moze vyhlasovat, ze je OK.
Ten, co si ho kupi na sobotnu cestu pre rohliky a v nedelu do kostola, s predstavou, ze ho bude mat na dlheee roky, bude sklamany.
To radsej skodovacke HTP. Ja neviem, co ludia maju voci tej motorizacii v meste. Zerie malo, celkom slusne ide, opravy nezrujnuju rodinny rozpocet.
george2.5
Príspevky: 196
Dátum registrácie: 13.06.2010 17:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa george2.5 »

...
Naposledy upravil/-a george2.5 v 21.03.2021 20:59, upravené celkom 1 krát.

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní