Nissan almera, 2000, diesel 2.2 81 kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Vladem
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.08.2017 11:27
Zdieľať na Facebook

Nissan almera, 2000, diesel 2.2 81 kW

Príspevok od používateľa Vladem »

Dobrý deň,

Mám 18 rokov a chcel by som skúsiť ako prvé auto nissan almeru. Máte s tým nejaké skúsenosti? Poprípade viete mi poradiť niečo iné do 1700€?
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Ked uz Almeru, tak radsej benzinovu 1.5ku.
Pre predstavu
https://auto.bazos.sk/inzerat/76221576/ ... era-15.php

Naftovy motor v japonskom aute je take......zvlastne.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Vyhni sa tejto motorizacii, skusenosti mam take ze svagor to mal a neustale nieco. Iba taky najvetsi problem je vstrekovacie cerpadlo VP44. Motor je tusim renault. Benzin je ok ta 1,5 to este stary overeny motor.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
Jardo66
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 05.12.2008 14:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jardo66 »

Ak hľadáš auto s minimálnymi nákladmi na prevádzku a údržbu tak almera 1,5 benzín to spĺňa (pri kúpe pozor jedine na hrdzu). Lenže potom oprobuješ 1,9 tdi a almeru by si hneď vymenil za kilo soli :d :D Ako už spomenuli chlapi nado mnou japonec a dízel jednoducho nejdú k sebe.
Suzuki Gitara 2,0 HDI
Nissan X-Trail 2,0 i
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

tato znacka + rok vyroby + karoseria a + motor budu urcite uz davno po smrti....na sto percent....
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Kamarát mal túto Almerua bol nadmieru spokojný.Podobné "múdre"rady som počúval aj ja keď som kupoval Primeru a som rád že som na tie reči nedal.Mám ročník 2000,motor diesel 2,0 ,66kw,cd20t,motor nie je žiadny trhač,mám ju už cca desať rokov má cez 300.000 km a je tam všetko pôvodné vymenené boli iba rozvody a akumulátor.Vodná pumpa,žhaviče,alternátor,štartér všetko originál dokonca aj výfuk.Hrdza zo spodu dobré,pravý predný blatník hrdzavý,videl som veľa Octávií či 4-kových golfov(a tie sa mimochodom VRAJ brutálne zinkovali) ktoré boli prehnité ako konzervy.O jazdných vlastnostiach písať nejdem lebo ešte dnes je na tom málo bežných áut lepšie,brat mal Primeru Gt a to bolo tiež výborné auto.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Do 1700 tak renault thalia 1,4 benzin.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Také všeobecné reči o japonských alebo nejaponských autách nemajú žiadnu výpovednú hodnotu.
Tieto Almery boli dobré autá, treba konkrétny kus vidieť, keď je hrdzavý tak nebrať.
Podobne s motorom, benzín bol bezproblémový, ale radšej si zober so sebou ešte niekoho kto sa v autách vyzná, nech budeš kupovať hocijaké auto, predsa len vzhľadom k veku ešte asi dostatočné skúsenosti nemáš.
A thalia pre takého chlapca je absolútne neprimerané auto, nech má z neho aj trocha radosť, to thalia zaručene nespôsobí.
A čo sa týka lámania rámov, stalo sa to niektorým Navarám, nie X-trailom, ale určite to nebola masová záležitosť.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Je super keď sa zapájajú do debaty ľudia ktorý tie auta videli len na prospektoch.
Almera dieselový motor od renaultu? Iba 1,5dci od 2003
X-trail zlomený ram?
Áno VP44 problém do 2002 bosch problém, taky istý ako v audi, opel, Ford...
U sedana z roku 2000 je japonské čerpadlo to nemalo problém.
Zhnité? áno, ktoré 17 ročne auto je bez hrdze, najväčší problém u všetkých áut že si to majitelia nevedia po zime umyť od soli.
Tak ako príspevok nadomnou hnije hlavne priečka pod chladičom ktorá sa dá v druhovyrobe kúpiť za 30€.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan almera, 2000, diesel 2.2 81 kW

Príspevok od používateľa oco13 »

Vladem napísal:Mám 18 rokov a chcel by som skúsiť ako prvé auto nissan almeru. Máte s tým nejaké skúsenosti?
Včera sa mi vrátil synátor 23r z ihriska kde bol s partiou rovesníkov. Bavili sa o autách - ani jeden z partie asi 20 ludí už nemá svoje prvé auto. Väčšinou tak 3 - 4té. Mne ako 18 ročnému vydržala Shade 1000MB až do vojny - teda rok a to som ju stihol aj okúpať vo Vrábelskom rybníku.(bolo to v roku 1985)
Takže poprosím radcov aby brali do úvahy aj faktor medzikusu medzi volantom a pedálmi. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní