Nissan 350z - neprešiel EK

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dantess
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.01.2014 18:46
Zdieľať na Facebook

Nissan 350z - neprešiel EK

Príspevok od používateľa dantess »

Pekný deň priatelia. Kúpil som Nissan 350z, ktoré bolo dovezené z Nemecka. KO a TK prešlo v pohode, ale EK nie. Technik povedal, že auto na volnobeh točí 1000ot/min. a systém ho ani nepustí ďalej na zvyšné merania, pretože by to malo byť 500 - 750. Okrem toho ževraj sú tam vyššie hodnoty emissí, než je povolené. (neviem ako to zistil, keď ho systém nepustil ďalej)

Môj známy povedal, že to dokáže vybaviť inde. Ja ale mám pochybnosti, pretože ak je to všetko riadené a merané PC, tak s tým asi nikto nič nespraví. Moja otázka teda znie. Myslíte si, že má zmysel ísť na EK, kde mám "známeho"? Vedia to nejak pretlačiť? Dá sa systém obísť? Alebo je to len strata času? Ďakujem za rady

PS: nerobí niekto nissan 350z servis na SK? Ale fakt človek čo to auto pozná. PLS správa. Vďaka
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Keď to nejde na stanici EK v obci a, pôjde to na stanici v obci b. Však Slovensko, načo sa zbytočne trápiť banalitami.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Nissan 350z neprešiel EK. Otázka/pomoc

Príspevok od používateľa christiane »

dantess napísal: na volnobeh točí 1000ot/min. a systém ho ani nepustí ďalej na zvyšné merania, pretože by to malo byť 500 - 750.
Nemas dojem ze je v niecom problem?
dantess
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.01.2014 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dantess »

nemám. auto ide parádne, nevynecháva ani nič. Čítal som na nissan fóre, že to môže byť škrtiacou klapkou a jej nastavením, tak to skúsim zajtra vyčistiť a resetnúť.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Vsetko sa nejako da a u nas nepochybne.... Problem auta je ale v tom ze volnobeh - dufam ze merany na zahriatom motore - je vysoky teda nejaka chyba tam je... Co kolvek od klapky,vaha vzduchu, problem v sani..... Sjaro je nissan guru....
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

auto nie je nejako vytunene? Ma to povodne nasavacie vzduchove potrubie, filter?
kubco23
Príspevky: 549
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Neviem ako u vas, ale u nas ked bol problem s emisiami tak mali svoje auto odparkovane pri pristroji, pichli hadicu do neho, nameralo sa a ide sa dalej. Takze myslim ze to nebude nejaky problem to vybavit. A potom riesit servis cim by to mohlo byt.
dantess
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.01.2014 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dantess »

Auto je dosť vytunene. Má studené sanie KN typhoon, športové výfuky. Horko ťažko som našiel servisáka s jamou (nedá sa zodvihnúť) a časť, kde sú katalyzátory vyzerá dosť zle. Všetko idem opraviť, ale chce to čas a peniaze a auto je teraz na prevozných značkách za ktoré platím 10e/deň. Preto chcem najprv nech prejde cez EK a potom budem mať čas si v klude všetko porobiť bez časovej tiesne. Ďakujem za rady zatiaľ.
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

S maloobjemovym hyundaiom som mal tiez problem na EK, technik spekuloval ze nemoze merat lebo vysoke otacky... Servisaci z autorizaku mi povedali ze technik vymysla a poslali na inu EK, kde vedia ake volnobezne otacky ma mat moje auto a tam ziaden problem nebol. Skus ist inde, pripadne zabehni do najblizsieho Nissanu nech poradia.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

dantess napísal:Auto je dosť vytunene. Má studené sanie KN typhoon, športové výfuky. Horko ťažko som našiel servisáka s jamou (nedá sa zodvihnúť) a časť, kde sú katalyzátory vyzerá dosť zle. Všetko idem opraviť, ale chce to čas a peniaze a auto je teraz na prevozných značkách za ktoré platím 10e/deň. Preto chcem najprv nech prejde cez EK a potom budem mať čas si v klude všetko porobiť bez časovej tiesne. Ďakujem za rady zatiaľ.
Premýšlam prečo sa nedá zodvihnúť ? Ja som ho mal na rovnacej stolici pre výmenu LP štvrtky karosérie,čo ale znamená že bolo upnuté na štyroch bodoch a tedá má body aj na zdvihnutie
dantess
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.01.2014 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dantess »

tak otáčky na voľnobeh vyriešené. Vyčistili sme škrtiacu klapku a manuálne resetli ECU. Teraz točí na voľnobeh pri zohriatom motore okolo 500 - 700 otáčok :-)
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Keď sa to nedá zdvihnúť, ako sa na tom menia kolesá?
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

Predpokladám, že s takým skvostom v zime nejazdí.
dantess
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.01.2014 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dantess »

Aj na našich cestách ide dobre :-) Auto budem zvyšovať. Teraz som ho len kúpil. Treba na ňom porobiť dosť vecí.
dantess
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 11.01.2014 18:46
Zdieľať na Facebook

Nizky počet zvlnení lambda sondy. HELP

Príspevok od používateľa dantess »

Zdravím, moje auto neprešlo cez EK, pretože systém vypísal nízky počet zvlnení lambda sondy. Mám V6 motor benzín a 2 predné a 2 zadné sondy. 2 predné sme vymenili a šli dnes na EK. Problém bol rovnaký. Myslíte, že má zmysel vymeniť aj tie zadné (sú v katalyzátore) lambda sondy? Stretli ste sa už s týmto problémom? Ďakujem za rady.

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných