Niektorí lakýrnici sa asi zbláznili...

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

no idem to robiť nakoniec sám..dnes poobede som bol v predajni autolakov a kupil som všetko dokopy za 55 eur..
1 liter farby namiešanej podla kodu v aute na nálepke+ pol litra tužidla+3 deci riedidla+2deci silikonového odmasťovača+1 antistatická utierka+2 filtre na precedenie farby a +2 kusy utierky na odmastenie slikonovým odmasťovačom..čiže dosť dobrá cena..
farbu som si radšej vypýtal takú aby som to nemusel prelakovávať bezfarebným lakom, lebo je s tým babračka a navyše tie problémy s tými bezfarebnými lakmi.no radšej nie dakujem..stačí keby som nedohadol správny čas ako píše mhlavaty a lak by sa potom začal lúpať alebo by bol kadejako pokašlaný..nalakujem to určite veľmi dobre..ako som písal minulý rok som daval späťáky do čiernej farby a s obyčajným sprejom taký výsledok, sže som sa skoro pototo..ani sám som nečakal že to tak fasa streknem..dával som 4 jemné vrstvy..
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

To máš super cenu. A aký je výrobca farby? Ak by to mala byť reklama,tak daj do ss.
Späťak je malá plocha, takže sprejom sa to dá pekne. Tu už ideš pištoľou, tak držím palce.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

No vidis kolko penazi "usetris" ked to spravis svojpomocne doma. Ked si dal spetak a si na seba pysny urcite das aj naraznik s kapotou a vonku je teraz teplo schnut to bude jedna basen.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

je to cesta, kazdy si moze zvolit tu svoju, ale ja by som volil 3 spreje (nech je to cca ten liter farby), vysledok bude podobny a ked nie, tak to aspon bolo lacne.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Vieš čo ani neviem kto je výrobca :)
Volajú sa DURY s.r.o. a sú tu v BA Podunajské Biskupice..
Mali na stene obrovský vzorkovník podľa značiek, tak som povedal len značku akod farby a išla mi to pani namiešať..
Mne stačilo, že je to vlastne bez toho krycieho laku..na to mi záležalo najviac, aby sa to po čase nelupalo a podobne..
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

len pozor ked to budes fukat, aby nefuklo a bude to miestami drsne, miestami hladke ;-), drzime palce
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

Chalani ja som to zrkadlo uviedol iba ako príklad..toto budem robiť pištolou, kde sa dá nastaviť aj tlak aj rozstrek trysky, čo sa na spreji nedalo..čiže kvalita a práca bude trošku iná..
V garáži si spravím taký "minibox" a pôjdem na to..
Ked to tak zrhniem, tak oki je to Audi A6 a má 8 rokov a myslíte že na to potrebujem extra top kvalitu?Aj tak už vidím ako bude kapota a nárazník svietiť oproti zbytku auta..ešte to budem musieť dať niekde preleštiť aby to aspon troška splynulo..
Keby to bolo moje druhé auto Passat B8, ktorý nemá ani škrabanček, tak to dám lakovať nejakej firme, ale na tomto mi až tak nezáleží..
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

bajo777 napísal:len pozor ked to budes fukat, aby nefuklo a bude to miestami drsne, miestami hladke ;-), drzime palce
Bajo dám aspon tri jemné vrstvy..nechcem dávať hned na úvod nejakú hrubú vrstvu, pekne pomaličky to streknem..A budem to robiť v uzatvorenej dosť veľkej garáži..cca 5x7 metrov..
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

hlavne to rob tak aby si s tym nemusel chodit len po tme
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

alebo aby nelietali muchy - minule som videl jednu masinu, mucha pod lakom :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

strekne jednu vrstvu biolit, samozrejme na stenu, ne na auto :3906: , ale ono da sa nastriekat ked sa chce aj doma pri nejakych vseobecnych zasadach rozumu, uplne ze by som sa toho neobaval, kto sa boji, nemoze do lesa :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

Naaa vsak vsetci lakosi tak kedysi davno zacinali povacsine. Len pan si zabudol zobrat aspon trochu laku aby ho prilial na poslednu vrstvu uz ked zobral lacnejsi variant obyc farby a nesiel do base coat clear coat.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Zober to stetkou, kasli na pistol.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Pamätám sa keď,.sa octavia 440 rv 1958 každý druhý rok natierala na jar zelenou syntetikou štetcom. A ako svietila prvý polrok,potom prišla zima roky 78 až 83 vymrzla, na jar sa začal praskať git pod farbou, celé leto vydržalo jesen,zima uz2aj opadavalo, na jar kyslik plyn autogen plech 1mm hrubý zaplaty git, a štetka majster ideme na to.
niveaman
Príspevky: 262
Dátum registrácie: 09.09.2012 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niveaman »

Tak dúfame že sem potom hodis foto :-) a neboj,keď zvládneš striekanie,tak aj leštenie.
... Predpokladám že mu dali hladkú čiernu lesklú, tak na čo by tam lial ešte lak?
...ked dodrží isté veci, nebude mať nič drsné, pekne sa mu to zleje-zjednoti. Ale dosť záleží aj od farby aku ma a od pomeru tuzenia.
A nezabudni aspoň provizórne odsávanie,lebo cez tú hmlu nebudeš vidieť a nasada ti to.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jozef108 a 126 neregistrovaných