Nezhody v udajoch z VIN

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dano3123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.11.2017 19:26
Zdieľať na Facebook

Nezhody v udajoch z VIN

Príspevok od používateľa dano3123 »

Dobry den rad by som sa opytal ci sa niekto stretol s niecim podobnym ako ja dnes alebo ci mi neviete nejak poradit.

1. Majitel vozidla tvrdi ze auto je diesel.
Po prevereni SPZ na stranke seka.sk sa pise ze auto ma typ paliva Benzin.

2. Majitel tvrdi rok vyroby 2009.
VIN cislo tvrdi 2011 a takisto benzín.

3. Majitel podla stkonline.sk a seka.sk najazdil za necele 4 mesiace 110 tis km. Tvrdi ze to musel byt preklep.

Z majitela mam dobry pocit ze hovori pravdu, ale uz sa mi to cele nepozdava.

Dakujem za odpovede
dano3123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.11.2017 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dano3123 »

No praveze sa mi majitel pozdava ako najlepsi a za 4 mesiace som ich jz stretol dost..
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Možno je to len dobrý herec.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Najazdiť za 4 nmesiace 110tkm je samozrejme nerálne, ved to by chudák musel každý den v mesiaci vrátane víkendov natočiť doslova 900km. Tam sa niekde stala chyba, 11000km by som uveril, takže omylom tam pribudla jedna nula - možno administratívna STK po dovoze kvôli kartičkám

Ale aby bolo na STK že je benzín a auto bolo diesel tak to si neviem vysvtetliť ako by mohlo dôjsť k takému omylu. Ved bez velkého TP sa na STK človek nepohne
dano3123
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 06.11.2017 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dano3123 »

No ono to bolo tak ze na stk bol v júli a napisali 76 tis km majitel tvrdi ze mohlo mat 176 tis ze to musel byt preklep..
Teraz ma na tachometri 183tis.

A ostatne skusim zajtra preverit v autorizovanom.. je to za nejaky poplatok alebo nieco take?
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Čo skúšaš zistiť už prvý údaj je zlý tým by to pre teba malo končiť!potom tu neplač anezadávaj tému že to a hento.Asi ťa ovplyvňuje cena auta ale radím.Ruky preč keď tam je tolko nezrovnalostí!
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kukni sa na politiku, najlepsi klamari su praveze najdoverihodnejsi :4012: , odmysli si svindlera a zhrn si fakty...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
flasko
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 29.10.2015 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flasko »

Od tohto choď preč, čo najskôr. Jedna nejaká nezrovnalosť by sa ešte možno dala prekusnúť, že chybičky se vloudila, lenže keď už je toho toľko tak nie som si celkom istý, či by som do toho furt chcel ísť či by som mal odvahu.
marells
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.11.2017 08:43
Bydlisko: Nitra blizke okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marells »

nesiel by som do toho
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

FUTURA 29 napísal:No dobre ti rádia,ruky preč je tam mnoho nahod a nezrovnalosti.

Osobne mám so SEKA takú skúsenosť, že už na dvoch autách sa mi v protokole a následne na internete objavil iný stav tachometra (108 vs. 138 tis.km, 98 vs. 198 tis. km) ako bola realita. Som si to okamžite na mieste neskontroloval a keď som to reklamoval tak mi bolo oznámené že sa do systému nedá vstupovať kvôli opravám dát.
Takže by som im až tak celkom neveril, detto aj čo sa týka údaj benzín – diesel.
To podľa vašej interpretácie, keď sa oni pomýlili, tak pri predaji auta som podvodník ? Už som obidve tie autá predal, kupujúci však našťastie neboli takí zadubenci, aby mi neverili.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To predsa vždy závisí od konkrétnej situácie.
Ak zistí u zástupcu značky že inak je všetko v poriadku, tak nejaká chyba v zápise z kontroly na SEKA by ma vôbec netrápila, ak to auto je také ako chcem, zase dobrých áut a takých parametrov ako potrebujem zase až taká fúúúúra nie je.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Davnejsie som sa stretol s tym ze octavia 1,4 mala v technicaku omylom zapisanu automaticku prevodovku.....
ohenri
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 16.12.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ohenri »

mne pri prepise auta na polícii z 4 dverového sedanu vyrobili 3 dverový hatchback...všimol som si to na ďalší deň, ale opravili to a ešte sa aj ospravedlnili...
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

neviem co je to za znacku ale existuje milion online vin dekoderov, co som pozeral nejake auta tak vzdy to sedelo, pri niektorych dokonca vyplulo aj nejaku tu vybavu, staci dat do google znacku auta a vin decoder a hned sa dozvies kde je pravda
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ak je tak jak hovoris nech majitel behne na policiu a nech to opravia v tp.nemal by byt s tym problem...mne sa raz stalo že na červenu tdi doctavku 2010 napisali modru farbu a rok 1998.ani som si to nevsimol.nabehal som na tom 3 tisic km a ked som to predaval až kupci ma na to upozornili.stava sa vselico.ak to neurobi a neopravi tp u fizlov kasli na to.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: bkarlos, tatkotom, uwa0908223267 a 61 neregistrovaných